Zdjęcie - Alex Kava

Alex Kava


Alex Kava to amerykańska pisarka, autorka thrillerów psychologicznych. 

Alex Kava - biografia, życie i twórczość

Alex Kava (jej prawdziwe imię to Sharon) pochodzi z Silver Creek w stanie Nebraska. Pisarstwem interesowała się od najmłodszych lat, tę pasję pomagał jej pielęgnować brat, u rodziców nie znalazła zrozumienia - podobno mieli nawet zniechęcać ją do czytania. Uważali, że pisanie nie jest prawdziwą pracą i nie ma szans zagwarantować autorce stałego źródła dochodów. 

Alex Kava ukończyła college w 1982 roku i zaczęła prowadzić firmę, przygotowującą grafiki i zdjęcia na potrzeby przemysłu reklamowego. Później znalazła zatrudnienie w swej dawnej szkole, zajmując się jej PR. Wkrótce ostatecznie zrezygnowała z pracy poza pisarstwem.

Książki Alex Kavy szybko stały się wielkimi bestsellerami. Czytelnicy cenią je za solidną podbudowę psychologiczną, za wierne oddanie kulisów pracy policji. Bywa, że Alex Kava inspiruje się prawdziwymi wydarzeniami, jednak twórczo je przetwarza, by trudniej było rozpoznać źródła i by czytelnicy nie odnieśli wrażenia, że skądś już te historie znają. Najważniejsza w powieściach Kavy jest autentyczność i wiarygodność – nawet, jeśli autorka pisze o szaleńcach, którzy w swoich zbrodniach posunęli się daleko za granice ludzkiego pojmowania. Alex Kava powtarza, że pytaniem, które zawsze zadaje sobie podczas pisania, jest pytanie o to, czy czy zło jest nieodłączną cechą ludzkiej natury i dlaczego niektórzy z nas tak łatwo przekraczają granicę, za którą rozpościera się mrok.

Alex Kava udziela się w organizacjach zrzeszających pisarzy i pisarki. Jej popularność rośnie z roku na rok. Najbardziej słynie z cykli poświęconych postaciom Rydera Creeda oraz Maggie O'Dell. Bywa, że śledczy ci spotykają się na łamach jednej powieści. 

Alex Kava - twórczość

Alex Kava - wiadomości

Cytaty Autora

Nie istnieje bowiem nic takiego jak zamknięcie dawnych spraw. Wszyscy dźwigają jakiś bagaż przeszłości, tyle że niektórzy cięższy.


Więcej

Trzeba sobie pozwolić na wspomnienia i nauczyć się, że nie wszystkie pamiątki muszą sprawiać ból.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy