Instynkt 這wcy

Data wydania: 2018-10-03
Kategoria: Krymina, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-276-3756-7

Ocena: 4.8 (10 g這s闚)

Ta ksi捫ka zosta豉 dodana do bazy serwisu Granice.pl przez jednego z u篡tkownik闚 i oczekuje na moderacj

W porównaniu do innych pomieszcze tutaj panowa ba豉gan. Na du瞠j korkowej tablicy wisia這 mnóstwo zdj耩, przypi皻e jedno na drugim. Czasami wida by這 tylko grzywk, nos czy oczy. Maggie poczu豉, jak robi jej si niedobrze. To niemo磧iwe, 瞠by Dunn porwa i sprzeda a tyle dzieci.
Nagle jej uwag zwróci這 jedno zdj璚ie. Obj璚i ch這piec i dziewczynka u鄉iechali si do obiektywu. Podpis g這si: Brodie i Ryder. 10.10.01.
Agentka Maggie O’Dell jest niemal pewna, 瞠 na fotografii mo瞠 by zaginiona przed laty siostra Rydera Creeda, z którym wielokrotnie pracowa豉. Wspólnie rozpoczynaj 郵edztwo, by wreszcie ustali, co przed laty sta這 si z Brodie Creed. Im wi璚ej faktów poznaj, tym bardziej dochodz do wniosku, 瞠 niektórzy ludzie utracili resztki cz這wiecze雟twa.

Kup ksi捫k Instynkt 這wcy

Zobacz tak瞠

Opinie o ksi捫ce - Instynkt 這wcy

Avatar u篡tkownika - Iwa90
Iwa90
Przeczytane:2019-01-25, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 12 ksi捫ek 2019, Mam,

NAWET NAJGORSZA PRAWDA JEST LEPSZA OD NIEPEWNO列I
18 pa寮ziernika 2001 roku
Kierowca jednej z ci篹arówek na parkingu dostrzega ma陰 dziewczynk. Idzie samotnie do toalety. Po chwili widzi t sam dziewczynk jak wraca ale w towarzystwie drugiej dziewczynki, s do siebie bardzo podobne. Kierowca nie widzi w tym nic dziwnego do czasu gdy kilka dni pó幡iej czyta o porwaniu dziecka w豉郾ie z tamtego parkingu. Czy zosta豉 porwana w豉郾ie ta dziewczynka któr widzia?
16 lat pó幡iej, Nebraska
Agentka specjalna FBI Maggie O'Dell bierze udzia w policyjnej ob豉wie na Eliego Dunna, podejrzanego o handel lud幟i. Maggie chwyta podejrzanego, ale jego wygl康 i zachowanie j niepokoj, w jego oczach widzi morderc, a nie tylko handlarza. Po wej軼iu do mieszkania Dunna policja odkrywa w jednym z pokoi ca陰 軼ian zdj耩 dzieci, gównie dziewczynek. Na jednym ze zdj耩 O'Dell rozpoznaje dawnego znajomego Rydera Creeda. Na fotografii jest wspólnie z zaginion przed laty siostr Brodie. Maggie i Ryder rozpoczynaj poszukiwania prawdy o Brodie.
Zagini璚ie bliskiej osoby jest bardzo ci篹kim prze篡ciem. Zmienia 篡cie ca貫j rodziny. Nie inaczej sta這 si w przypadku rodziny Rydera. Ojciec pope軟i samobójstwo, Ryder postanowi wyjecha na wojn, a jego matka zerwa豉 z nim wszelki kontakt. Po powrocie z misji Ryder za這篡 o鈔odek szkolenia psów, maj帷 nadziej, 瞠 kiedy dzi瘯i nim odnajdzie Brodie oraz, 瞠 pomo瞠 innym rodzinom osób zaginionych dowiedzie si prawdy, nawet tej najgorszej i zazna spokoju.
"Instynkt 這wcy" to czwarta cz窷 z serii, której bohaterem jest Ryder Creed. Jednak spotykamy te w niej dobrze znan z innej serii Maggi O'Dell. Autorka wybra豉 sobie do opowiedzenia ciekaw histori, która wci庵a. Z niecierpliwo軼i i niepokojem 郵edzimy losy 郵edztwa Rydera i Maggie. Czy uda im si rozwi您a zagadk sprzed tylu lat? Czy odnajd grób Brodie? Czy Ryder zazna w ko鎍u spokoju, czy rozgrzebie star ran, która zacznie bole jeszcze bardziej?
W ksi捫kach Alex Kavy podoba mi si to, 瞠 autorka po krótce przedstawia bohaterów, dzi瘯i czemu je郵i nawet nie czytamy serii po kolei nic na tym nie tracimy. Ma造m minusem tej ksi捫ki jest opis relacji Rydera z Maggie. Mimo, i autorka pisze o chemii i napi璚iu mi璠zy nimi, niestety czytaj帷 tego nie czu.
Ksi捫ka jest bardzo dobra, nie ma w niej bardzo drastycznych opisów. Chocia zako鎍zenia mo積a si domy郵i przeczyta豉m j z wielk przyjemno軼i i na pewno si璕n po kolejne powie軼i tej autorki.

Avatar u篡tkownika - majeczka241
majeczka241

To moje drugie spotkanie z twórczo軼i Alex Kavy i musz przyzna, 瞠 bardzo udane. Nie s康zi豉m, 瞠 przypadnie mi do gustu, do takiego stopnia, i b璠 chcia豉 zdoby wszystkie powie軼i autorki, które do tej pory napisa豉. Czytaj帷 jej najnowsz powie嗆 czu豉m si jakbym ogl康a豉 dobry serial kryminalny. Z przej璚iem obserwowa豉m rozgrywaj帷e si wydarzenia, od nitki do k喚bka stara豉m si wyja郾i wszystkie zdarzenia jakie mia造 miejsce, poszlaki, zrozumie post瘼owanie mordercy i odgadn望 przeró積e zagadki.

Na pocz徠ku by豉m nastawiona do lektury sceptycznie. W ,,Przedsmaku z豉'' od razu zosta豉m rzucona na g喚bok wod. Trupy, rozlew krwi, mro膨ce krew w 篡豉ch opisy, adrenalina, akcja zwalniaj帷a, by po chwili gwa速ownie przyspieszy. A tu tego nie nie otrzyma豉m. By豉m do嗆 rozczarowana, ale da豉m szans powie軼i. A nu mi si spodoba. I tak si sta這, ale z czasem, gdy zrozumia豉m jej przes豉nie. Tutaj autorka nie skupi豉 si stricke na scenach, które podnosz w這ski na karku, budz niesmak. Autorka pokaza豉 jak trudne jest 篡cie po zagini璚iu bliskiej osoby, jak zwyk貫 funkcjonowanie sprawia wszystkim trudno嗆. Ta 鈍iadomo嗆, 瞠 gdzie tam ukochana osoba mo瞠 by i czeka na pomoc sp璠za sen z powiek. Nie posiadanie 瘸dnych dowodów po鈍iadczaj帷ych 鄉ier bliskiej osoby, 篡cie w ci庵貫j nadziei, 瞠 powróci szcz窷liwie do domu. Trudno przej嗆 nad tym do porz康ku dziennego, gdy wci捫 istnieje cho熲y cie nadziei, 瞠 ukochana osoba wci捫 篡je.

Podoba這 mi si równie to, 瞠 autorka przedstawi豉 mi 鈍iat, gdzie psy stanowi kluczow rol. 疾 to nie tylko cudowni przyjaciele, ale te doskonali pomocnicy przy wielu zadaniach jak znalezienie osoby, narkotyków czy chocia瘺y nie篡j帷ej osoby. Pierwszy raz mog豉m zobaczy t rzeczywisto嗆 z punktu czytelnika, dzi瘯i czemu jeszcze bardziej zaanga穎wa豉m si w czytan lektur, by pozna czy czworonogom uda si naprowadzi policjantów na w豉軼iwy trop .

Podsumowuj帷 ciesz si, 瞠 nie zrezygnowa豉m z lektury mimo, 瞠 nastawi豉m si na mro膨ce krew w 篡豉ch opisy i rozlew krwi. Bardzo dobrze si bawi豉m, z niecierpliwo軼i obserwowa豉m tocz帷e si wydarzenia, bra豉m czynny udzia w sprawach 郵edczych, towarzyszy豉m bohaterom na ka盥ym kroku. Przeplataj帷e si historie sprawiaj, 瞠 do samego ko鎍a nie jeste鄉y pewni, co dalej si wydarzy i to bardzo mi si podoba w takiego typu powie軼iach, 瞠 nie wiadomo jak dalsze sprawy si potocz. A do tego pokazanie 鈍iata zarówno psów tropi帷ych, jak równie handlu lud幟i tworz niezwyk陰 mieszanin powie軼i od której nie sposób si oderwa. Gor帷o polecam.

Avatar u篡tkownika - karolinaosewska
karolinaosewska
Przeczytane:2019-09-19, Ocena: 5, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2019, 52 ksi捫ki 2019,

"Instynkt 這wcy" Alex Kava
" Krzywda dzieci jest najgorsz pora磬 doros造ch" ( 廝ód這 nieznane)

"Instynkt 這wcy" to kolejny tom przygód agentki Maggie O'Dell i Rydera Creeda.
Alex Kava nie zawodzi swoich czytelników i tym razem, serwuje nam mroczn opowie嗆, która nie zwalnia nawet na chwil, w której zmierzymy si z najgorsz z mo磧iwych zbrodni, a mianowicie zbrodni, która dotyka dzieci.

Kava powraca w tej cz窷ci przygód Maggie, do tajemniczego zagini璚ia, siostry Creeda, Brodie, które mia這 miejsce szesna軼ie lat temu.
Dziewczynka znikn窸a z parkingu samochodowego, pó幡ym wieczorem, gdy bez opieki uda豉 si do toalety w restauracji, która znajdowa豉 si w豉郾ie na wspomnianym parkingu.
Znikni璚ie siostry za豉ma這 篡cie Rydera i jego rodziny. Spowodowa這 鄉ier ojca, który czu si winny porwania córki, 鄉ier babci, a tak瞠 wst徙ienie Creeda w szeregi armii ameryka雟kiej. Ka盥ego dnia razem z matk zastanawiali si gdzie jest Brodie, co si z ni dzieje, czy w ogóle jeszcze 篡je. Ta niepewno嗆, ta tragedia k豉d豉 si cieniem na ich 篡ciu, nie da豉 im mo磧iwo軼i prze篡cia 瘸這by, nie pozwoli豉 zamkn望 drzwi do przesz這軼i. W ich sercach ci庵le by豉 篡wa nadzieja, 瞠 kiedy Brodie si odnajdzie i do nich wróci.

Telefon od Maggie, w którym przekazuje ona Creedowi wiadomo嗆  z informacj o dowodzie, który jednoznacznie wskazywa, 瞠 pojawi si nowy trop w sprawie znikni璚ia Brodie, wzbudza wielkie emocje w Ryderze. Oto po 16 latach, pojawia si 鈍iate趾o w tunelu. Nadzieja na nowo rozbudza si w sercu Creeda. Wszystkie wspomnienia od篡waj, a on musi zmierzy si znów z dramatem z przesz這軼i.

Trop prowadz帷y do Brodie, zostaje odkryty przypadkiem, podczas przeprowadzania akcji, zmierzaj帷ej do zatrzymania ludzi, odpowiedzialnych za handel lud幟i.
Jedno zatrzymanie rzuca 鈍iat這 na mroczne tajemnice skrywane od lat, które wi捫 si ze znikni璚iami ma造ch dziewczynek. To czego dowiadujemy si w trakcie powie軼i przyprawia o dreszcz, przebiegaj帷y po plecach i pytanie: Jak ludzie zdolni s do takich rzeczy? Jak doro郵i mog tak krzywdzi dzieci?

W powie軼i tej Alex Kava porusza nie tylko w徠ek porwa dzieci, ale tak瞠 wykorzystywania seksualnego, przemocy wobec nich, przetrzymywania ich w przera瘸j帷ych warunkach i zbrodni dokonywanych na tych ma造ch istotach.
Brutalnie oddaje to sprawa zaginionej dziewczynki, której poszukuje Jason z psem poszukuj帷ym, Scoutem. Prawda, jak odkryj, mrozi krew w 篡豉ch.

Nie zabraknie tak瞠 scen z czworono積ymi przyjació軛i naszych bohaterów. W ksi捫ce pojawi si Grace, Bolo, Hunter i Scout, który wraz z Jasonem, wyruszy w pierwsz akcj poszukiwawcz.

W "Instynkcie 這wcy" doczekamy si rozwini璚ia w徠ku romansu Maggie z Ryderem. Wreszcie !
Poznamy te matk Creeda i Brodie, b璠ziemy mieli okazj bra udzia w ekscytuj帷ym 郵edztwie, które ods這ni niejeden sekret, który mia pozosta w ukryciu.

Wartka akcja, wci庵aj帷a fabu豉, bohaterowie, których nie da si nie lubi, w徠ek psów tropi帷ych, który zainteresuje na pewno mi這郾ików zwierzaków i powoduje u鄉iech na twarzy, mroczne tajemnice przesz這軼i, brutalna prawda o zaginionych dzieciach i nadzieja, która przyniesie ukojenie.

"Instynkt 這wcy" jest kolejnym, bardzo udanym tomem przygód mojej ulubionej agentki FBI, Maggie O'Dell. Czyta si szybko, wr璚z poch豉nia, przewracaj帷 z niecierpliwo軼i stron za stron, by pozna rozwi您anie zagadki. Zako鎍zenie tego tomu jest otwarte, a wi璚 czekam na kolejne niesamowite przygody Maggie, Rydera i Grace.
Polecam !

Avatar u篡tkownika - kaczucha
kaczucha
Przeczytane:2019-07-25, Ocena: 5, Przeczyta豉m,
Avatar u篡tkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2018-11-26, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2018,

Bardzo d逝go czeka豉m na „Instynkt 這wcy” i, jak zawsze w przypadku Alex Kavy, nie zawiod豉m si ani troch.

W tej cz窷ci Maggie bierze udzia w ogólnokrajowej akcji Cross Country, której zadaniem jest rozbicie gangów porywaj帷ych i sprzedaj帷ych dzieci. Jednym z podejrzanych jest Elijah Dunn, którego kryjówk na cel obra豉 sobie dru篡na, w której znajdowa豉 si Maggie. Przeszukanie domu nie by這by niczym niespodziewanym, gdyby na korkowej tablicy agentka O’Dell nie znalaz豉 zdj璚ia podpisanego imionami Rydera i Brodie. Móg豚y to by zbieg okoliczno軼i, ale zdj璚ie jest datowane na kilka dni przed zagini璚iem siostry Rydera Creeda o takim samym imieniu jak zapisane na polaroidzie. Czy to mo磧iwe, 瞠 Maggie wpad豉 na trop zaginionej siostry swojego przyjaciela?

Na wie嗆 o zdj璚iu, Ryder jedzie z Florydy do Nebraski i prosi Maggie, by móg towarzyszy przy poszukiwaniu cia dzieci, których groby wskazuje wed逝g jakiego klucza Dunn. Maggie niech皻nie si zgadza i Ryder wkracza do akcji wrac z suczk rasy Jack Russell Terrier o imieniu Grace.

Czy ich poszukiwania przynios skutek? Czy w ko鎍u zostanie odnalezione cia這 Brodie? A mo瞠 tajemnica jej zagini璚ia pozostanie tajemnic? Tego mo積a si dowiedzie tylko czytaj帷 „Instynkt 這wcy”.

Na pewno by豉 to ksi捫ka, od której trudno by這 mi si oderwa i sko鎍zy豉m j po 3 w nocy, ale by這 warto. Chocia nie jest to bardzo d逝ga lektura to trzyma w napi璚iu do samego ko鎍a. Nie wiem, sk康 Kava bierze swoje pomys造, ale ja na pewno nie by豉bym w stanie wpa嗆 na takie rozwi您anie jakie jest zaprezentowane w tej ksi捫ce. Serdecznie polecam wszystkim mi這郾ikom kryminaów.

Avatar u篡tkownika - karolina_c
karolina_c
Przeczytane:2018-11-18, Ocena: 5, Przeczyta貫m, 26 ksi捫ek 2018, 12 ksi捫ek 2018, Mam,

Swietny kryminal. Historia niespodziewanie zatacza kolo i wracamy do losow Rydera Creeda oraz tego co go uksztaltowalo. Ksiazka trche po babsku konczy ten watek happyendem.

Inne ksi捫ki autora
υwca dusz
Alex Kava0
Ok豉dka ksi您ki - υwca dusz

W po這穎nym w ustronnym miejscu domu letniskowym w Massachusetts sze軼iu m這dych m篹czyzn toczy 鄉iertelny pojedynek z agentami FBI. Niedaleko FDR Memorial...

妃iertelne napi璚ie
Alex Kava0
Ok豉dka ksi您ki - 妃iertelne napi璚ie

W lasach zachodniej Nebraski znaleziono cia豉 m這dych ludzi z dziwnymi obra瞠niami wskazuj帷ymi na silne pora瞠nie pr康em. Ci, którzy prze篡li,...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Hotel ostatniej szansy