Czarny piątek

Tytuł oryginału: Black friday
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Katarzyna Ciążyńska

Tom 7 cyklu Maggie O'Dell

Piątek, dzień po Święcie Dziękczynienia. Największe centrum handlowe w USA. ŚCISK, ZAMIESZANIE, HAŁAS, NAPIĘCIE Najlepsze promocje, najtańsze oferty, najciekawsze produkty. Prawdziwe żniwa dla sprzedawców. WYBUCH, PRZERAŻENIE, PANIKA, MASAKRA Samobójczy zamachowcy uderzają w sercu Ameryki. Giną tysiące osób. Atak terrorystyczny, do którego nikt się nie przyznaje. Agentka Maggie O\'Dell staje przed najtrudniejszą i najbardziej krwawą sprawą w swojej karierze.Przekopując się przez gruzowisko w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie o sprawcę zamachu, O\'Dell odkrywa, że najgorsze dopiero ma nadejść. Kolejne ataki, których konsekwencje będą niewyobrażalne.Czas ucieka, napięcie rośnie. Maggie O\'Dell ma tylko 24 godziny, aby rozwiązać zagadkę. Musi się dowiedzieć, co będzie następnym celem i kto stoi za sprawą zamachów. Walcząc o ułożenie wszystkich elementów układanki, odkrywa, o co toczy się gra i że jej własny brat stoi na linii ognia?

Kup książkę Czarny piątek

Avatar użytkownika - zuzankawes
zuzankawes
Przeczytane:2012-10-24, Ocena: 5, Przeczytałam,
Misja: terrorysta   Kiedy sięga się po książki Alex Kavy, można być pewnym, że otrzyma się sporą dawkę adrenaliny. Trudno oczekiwać po jej powieściach, że dramatycznie zmienią nasze życie, że zmienią nasz światopogląd i postrzeganie świata. Mamy tu natomiast mocne uderzenie, szybkie tempo i wciągającą historię, która na chwilę zmrozi w żyłach krew i pozwoli z przejęciem śledzić losy bohaterów. Ponadto Alex Kava jest mistrzynią w tworzeniu pasjonujących thrillerów psychologicznych. To właśnie miłośnicy literackich "mocnych wrażeń" winni sięgać po książki pisarki - zwłaszcza te, których główną bohaterką jest agentka Maggie O'Dell.   Czarny Piątek, jak nietrudno domyślić się po tym krótkim wprowadzeniu, jest kolejnym spotkaniem z błyskotliwą profilerką. Ale to nie jedyna dawna znajoma, na którą natkniemy się w tej powieści. Do gry ponownie wkracza również Nick Morelli, który - jak zwykle - całkiem przypadkowo znajdzie się w samym centrum wydarzeń i jak zwykle przypadkowo współpracował będzie z O’Dell. Nieprzypadkowo jednak będzie rozmyślał o tym, co by było, gdyby on i ona… Czy, jak zwykle, bezskutecznie?   Tym razem, para znanych miłośnikom twórczości Kavy doskonale bohaterów zetknie się z przypadkiem, który mocno nimi wstrząśnie. Jak każdy poprzedni - pomyśli zapewne niejeden z czytelników serii. Jednak ...

Opinie o książce - Czarny piątek

Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2017-09-12, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2017,

Terroryści zaatakowali po raz kolejny. Tym razem ich celem było największe w Stanach centrum hadlowe. Podejrzani to młodzi chłopcy i jedna dziewczyna. Maggie jedzie na miejsce tragdeii i dowiaduje się, że jednym z podejrzanych jest jej przyrodni brat Patrick. Czy Patrickowi uda sie przekonać władze, że nie ma nic wspólnego z atakiem? Które lotnisko w Stanach będzie kolejnym celem? Maggie stara się ogarnąć całą sytacje, odnaleźć terrorystów, przypilnować brata i nie rozdmuchać afery politycznej.

Avatar użytkownika - Iwa90
Iwa90
Przeczytane:2017-05-03, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2017, Mam,
Przeczytałam już kilka książek tej autorki i mając porównanie do innych jej powieści ta wypada słabiej. Nie jestem też usatysfakcjonowana zakończeniem. jak dla mnie jest ono niejasne. Może to dla tego, że nie lubię polityki i nie interesują mnie za bardzo tematy z nią związane
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2016-06-09, Ocena: 4, Przeczytałem, 52 książki 2016, Mam,
Świetny początek z dużym rozmachem, a potem autorka jakby się przestraszyła tego, co może w swojej powieści zrobić. Muszę jednak przyznać, że czytało się ją doskonale.
Avatar użytkownika - Daisy
Daisy
Przeczytane:2015-07-14, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 ksiazek, Mam, Wpisz nazwę półki,
Młodzi ludzie z plecakami w centrum handlowym to nic nowego,ale w plecakach są materiały wybuchowe,a oni tego nie wiedzą...Książka bardzo ciekawa,dramatyczna,trzyma czytelnika w napięciu do samego końca.
Avatar użytkownika - GosiaK
GosiaK
Przeczytane:2015-08-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Alex Kava lubi chyba trudne tematy. Jednak najlepsze w jej książkach jest to, że zdarzenia autentyczne łączy zgrabnie z fikcją literacką, przedstawiając nam tym swoją wersję historii. Tym razem autorka przedstawia nam koszmar służb bezpieczeństwa. Centrum handlowe dzień po Święcie Dziękczynienia, tłumy ludzi i grupa nieświadomych niczego nastolatków. Wybuch, panika, pochopne oskarżenia, zabójca oraz strach o własnego brata, czyli w skrócie to, z czym będzie się musiała tym razem zmierzyć agentka O'Dell. Dodatkowo akcja książki jest dynamiczna i przyznaję szczerze, że czytałam ją wprost zachłannie. Stałym punktem programu jest oczywiście ukazanie ludzkiej psychologii. Pojawia się w historii stereotypowe myślenie, że osoba wyglądająca jak Arab, to na pewno terrorysta. Dodatkowo trafnie przedstawia dzisiejszy świat polityki - istnienie ,,niewidzialnej ręki", która z ukrycia kreuje pewne wydarzenia. Autorka daje również pstryczek w nos politykom i agencjom bezpieczeństwa, ukazując, jak pewne niewygodne sprawy są zamiatane pod dywan, a milczenie jest nagradzane.
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2015-05-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Wybuchowe święto Dziękczynienia Maggie O'Dell ma nie lada zadanie. Ma przygotować portret psychologiczny mordercy/morderców, którzy zdetonowali ładunki wybuchowe w plecakach niczego nie podejrzewających nastolatków, spacerujących po jednym z największych centrów handlowych w USA. Wybuch nastąpił w tzw. Czarny Piątek, w dzień po Święcie Dziękczynienie, kiedy w centrach handlowych są prawdziwe tłumy ludzi. Maggie ma trudny orzech do zgryzienia, tym bardziej, ze rozprasza ją Nick Morelli, a wśród osób podejrzanych o zamieszanie w zamach jest jej własny brat. Jak zwykle Alex Kava zręcznie prowadzi intrygę, lawiruje między śladami i poszlakami i krętą drogą prowadzi czytelnika ku rozwiązaniu.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:, Czytam regularnie 2014,
Alex Kava pisze książki, które bardzo lubię czytać i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. ,,Czarny piątek" to kolejna powieść w której główną bohaterką jest Maggie O'Dell. Akcja wciągaj od samego początku.

Wyprzedażowy, promocyjny, okazyjny " czarny piątek" zmienił się rzeczywiście w czarny, żałobny piątek. W jednym z największych centrów handlowych USA zginęło kilkadziesiąt osób. W imię czego zginęli? Czy przypadkiem znaleźli się w niewłaściwym miejscu? Czy był to atak terrorystyczny? Przez kogo inspirowany, kierowany i wykonany? Czy Maggie O'Dell znowu sobie poradzi? Ile zdrowia będzie kosztowała ją ta sprawa? Szybko rozwijająca się akcja, narastające       ( niemal namacalne) napięcie i jak zawsze końcowe rozwiązanie pozostawiające miejsce na nasze domysły. Lubię książki Alex Kavy i polecam.

Avatar użytkownika - Sebastian34
Sebastian34
Przeczytane:2019-06-29, Ocena: 5, Przeczytałem,

Książka pisarki Alex Kavy ,pt. "Czarny piątek" jest moją pierwszą powieścią tej autorki jaką przeczytałem. Jest to jedna z kilku książek, w których występuje agentka Maggie O'Dell, ale nie czytałem tamtych książek, tylko tą. Ta powieść mi się podobała i mogę ją polecić każdemu. Nie bedę jednak pisał jej recenzji, ponieważ nie umiem ich pisać. To tyle.

Avatar użytkownika - gosia_gosia16
Przeczytane:2016-10-29, Ocena: 4, Przeczytałam, 2011,
Granice szaleństwa
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Granice szaleństwa

Agentka specjalna Maggie ODell właśnie miała rozpocząć zasłużone wakacje, kiedy dostała telefon od swojej przyjaciółki, psycholog Gwen Patterson...

Trucizna
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Trucizna

Sabrina Galloway zatrudniona jako pracownik naukowy w słynnej firmie EcoEnergy spędziła pięć lat nad opracowaniem technologii produkcji paliwa alternatywnego...

Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix