Płomienie śmierci

Tom 10 cyklu Maggie O'Dell

Wciągająca fabuła, dynamiczna akcja, umiejętnie budowane napięcie... "Płomienie śmierci" to już dziesiąta powieść z bestsellerowego cyklu o przygodach Maggie O'Dell. W Waszyngtonie płonie kolejny budynek... Tym razem w zgliszczach policja odnajduje zwłoki młodej kobiety. Śledztwo zostaje powierzone agentce specjalnej Maggie O'Dell. Prowadząc na pozór proste dochodzenie, bohaterka nękana jest przez traumatyczne wspomnienia z dzieciństwa. W płomieniach zginął ukochany ojciec Maggie. Teraz w płomieniach naraża życie jej przyrodni brat, który pracuje jako strażak. Wybucha kolejny pożar i znów ginie człowiek... Czy seryjny podpalacz jest także seryjnym mordercą? Śledztwo komplikuje się, tropy prowadzą donikąd. Tymczasem Maggie ma coraz większe powody do zmartwienia. Wyczuwa szóstym zmysłem, że ktoś nieustannie ją obserwuje. Czy Maggie będzie następną ofiarą psychopatycznego mordercy? On lubi takie pewne siebie, inteligentne kobiety. Lubi słuchać, jak krzyczą z bólu..

Informacje dodatkowe o Płomienie śmierci:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2013-06-19
ISBN: 978-83-23890-59-1
Tytuł oryginału: Fireproof
Tłumaczenie: Małgorzata Narewska
Ilustracje:brak

Kup książkę Płomienie śmierci

Płomienie śmierci - opinie o książce

Avatar użytkownika - wages
wages
Przeczytane:2017-04-04, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2017,
Maggie O'Dell nienawidzi ognia. Jej ojciec zginął w pożarze, jej brat poszedł w jego ślady i jest strażakiem, a ona właśnie została przydzielona do sprawy podpaleń. Tę historię czyta się szybko i łatwo. Nie zapiera tchu w piersiach. Zbyt szybko staje się oczywiste, kto jest podpalaczem. Jednak nie wszystkie zagadki zostają rozwiązane. Maggie nie wie, że jest cały czas obserwowana przez.... mordercę? Ciąg dalszy na pewno będzie. Poszukam.
Avatar użytkownika - Eli1605
Eli1605
Przeczytane:2016-10-31,
Kolejna sprawa dla Maggie O'Dell. Dodatkowo musi ona stawić czoła demonom przeszłości. Poradzi sobie i tym razem. Zakończenie jednak sugeruje, że to jeszcze nie koniec. Morderca ma dla niej prezent. Jaki?? Dowiemy się zapewne z kolejnej książki Alex Kavy.
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2016-07-20, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam,
Kava jak zwykle przyzwoicie, ale bez rozmachu. Chyba bardziej szalała w pierwszych tomach, teraz rozbudzając nadzieję na eksplozję wydarzeń, a potem szybko studzi sytuację spłycając zakończenie. Mam wrażenie, że brak jej odwagi, by pozwolić wyobraźni na coś większego. Ale pewnie po takim eksperymencie mogłaby stracić część czytelników, którzy cenią ją za gładkie, choć często brutalne zakończenia.
Avatar użytkownika - Alexxandra
Alexxandra
Przeczytane:2016-02-17, Chcę przeczytać,
Alex Kava jest mistrzem w swoim fachu. Nikt nie piszę tak dobrych kryminałów jak ta autorka. Mam nadzieję, że uda mi się przeczytać jej wszystkie książki.
Avatar użytkownika - greenlady
greenlady
Przeczytane:2015-09-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Koszmar dzieciństwa Maggie O'Dell powraca. Musi zmierzyć się z seryjnym podpalaczem, a zapach dymu i zgliszczy przynosi wspomnienia ojca, który zginął w pożarze. Jakby Maggie nie miała dość kłopotów, w okolicy pojawia się brutalny morderca, którego zainteresowanie Maggie zmienia się w niezdrową fascynację. Jedna z mniej udanych powieści z cyklu o agentce O'Dell, niemniej jednak czyta się ją szybko i sprawnie.
Avatar użytkownika - basiekgo
basiekgo
Przeczytane:2014-06-27, Ocena: 5, Przeczytałam,
Następne śledztwo w którym bierze udział Maggie, bohaterka innych książek Kavy. Tym razem chodzi o podpalenia i zwłoki znalezione obok spaleniska.Wątek podpaleń zostaje ujawniony, natomiast zmasakrowane zwłoki to już będzie inna historia opisana w następnej książce. Morderca ma na Meggi oko coś jej zostawia w spalonym domu ale to już musimy sięgnąć po następny kryminał.
Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-07-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki kolejne w 2013,
Magge O'Dell przeżywa trudne chwile. Męczą ją koszmary i chroniczne bóle głowy, a wszystko to za sprawą ostatniej akcji, w jakiej przyszło jej uczestniczyć, oraz niedokończonego śledztwa, które mimo wielu lat ciągle nie daje jej spokoju. Apogeum problemów Maggie następuje w momencie otwarcia sprawy seryjnego podpalacza. Ktoś podkłada ogień w głównych budynkach w mieście. Kiedy w jednym z pogorzelisk znajdują zwłoki kobiety, która prawdopodobnie została zamordowana przed podpaleniem budynku, sprawa przybiera nieoczekiwany obrót. Czy podpalenia to tylko przykrywka dla seryjnego mordercy? A może obie sprawy nie mają ze sobą nic wspólnego? Maggie walczy z żywiołem i problemami osobistymi. Trudna to będzie walka, nierówna i niekoniecznie mająca szczęśliwy finał. http://ksiazki-sardegny.blogspot.com/2013/07/pomienie-smierci-alex-kava.html
Z Alexem Kava spotykam się już po raz kolejny - może warto skusić się na którąś z jego powieści?
już się nie mogę doczekać, kiedy przeczytam - u mnie w bibliotece niestety brak tej pozycji :(
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2013-07-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2013 roku,
Polecam serdecznie ,,Płomienie śmierci'' wszystkim miłośnikom mocniejszych akcentów oraz każdemu, kto zasmakował się w twórczości Alex Kavy. To intrygujący thriller pełen zagadek, intryg i nieoczekiwanych przygód. Trzyma w napięciu i niepewności od samego początku aż do finalnego zakończenia. Jest jak narkotyk, który wciąga i uzależnia. Warto skusić się na taką używkę. Zachęcam do lektury

Poziom wyrównany w stosunku do innych pozycji. Ciekawa fabuła, trzymająca w napięciu. Z czystym sumieniem polecam

Kolejny tom cyklu o Maggie O'Dell. Agentka mieszka z przyrodnim bratem.

W Waszyngtonie ktoś podpala różne budynki. Śledztwo się komplikuje. A Maggie zostaje upatrzona przez kolejnego psychopatę.

Avatar użytkownika - iluzja
iluzja
Przeczytane:2020-02-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2020,

Kolejny kryminał z Maggi O'Dell. Tym razem prześladują ją pożary, z którymi od zawsze ma problem gdyż jej ojciec zginał gasząc pożar. Ciekawa książka, świetnie się czyta

Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2019-12-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

SPOILERY

Średnia. Czyta się lekko i szybko...ale nie wciąga tak jak poprzednie części.
Niezidefikiwane morderstwa oraz podpalenia nie zostały do końca wyjaśnione. Miałam poczucie jakby książka się nagle urwała.
Nie skreślam jej oczywiście bo są kolejne tomy o Maggie O'Dell, więc może tam dowiem się czegoś więcej, niemniej miałam wrażenie, że rozwiązanie sprawy było pisane na szybko - niedokończone wątki, brak szczegółów, jakichś przesłuchań, niezamknięty wątek mordercy, niezamknięty wątek badań psychiatrycznych (pół książki biadolenia jak to ich Maggie nie chce a potem trzy strony rozmyślań jak się profesor psychologii zmienił i koniec, finito). Ani pół słowa o tym, jakim cudem Sam się uratowała, już nie mówiąc o flircie z Patrickiem (czy poszło to dalej) albo osobie Wesa Harpera, którego wątek też wypadałoby wyjaśnic i zamknąć. Czyta się dobrze, ale fabularnie bardzo kuleje.

Avatar użytkownika - Aksyd
Aksyd
Przeczytane:2017-05-09, Ocena: 5, Przeczytałam,
Granice szaleństwa
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Granice szaleństwa

Agentka specjalna Maggie ODell właśnie miała rozpocząć zasłużone wakacje, kiedy dostała telefon od swojej przyjaciółki, psycholog Gwen Patterson...

Instynkt łowcy
Alex Kava0
Okładka ksiązki - Instynkt łowcy

W porównaniu do innych pomieszczeń tutaj panował bałagan. Na dużej korkowej tablicy wisiało mnóstwo zdjęć, przypięte jedno na drugim. Czasami...

Forget Me Not
Julie Soto