Grzegorz Uzdański


Grzegorz Uzdański to polski poeta oraz prozaik, który zadebiutował książką Wakacje w 2016 roku. Z wykształcenia doktor filozofii.

Grzegorz Uzdański - biografia, życie i twórczość

Grzegorz Uzdański urodził się w 1979 roku. Z wykształcenia jest doktorem filozofii, przez kilka lat pracował w jednym z warszawskich gimnazjów, ucząc filozofii oraz etyki. W 2016 roku zadebiutował książką Wakacje, która dostrzeżona została przez krytykę. Publikację wyróżniono nominacją do Nagrody Conrada.

W 2019 r. wydał powieść Zaraz będzie po wszystkim, gdzie opowiadał o podopiecznych oraz pracownikach domu opieki. W 2021 wydał książkę Nowe wiersze sławnych poetów, które stanowiły poszerzenie jego internetowej działalności na stronie z pastiszami na Facebooku.

W 2021 roku pisarz nominowany został do Paszportów Polityki za powieść Wypiór, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Filtry. Poemat dygresyjny zapisany częściowo trzynastozgłoskowcem opowiadał o wampirze Adamie Mickiewiczu, który mieszka w szafie zmęczonych życiem trzydziestolatków mieszkających na warszawskim Zbawixie. 

 

Grzegorz Uzdański - twórczość

Grzegorz Uzdański - wiadomości

Reklamy