Forum

Wątek - Grupa wsparcia - 26 książek 2015
← powrót

Kto Post
Cairine
Avatar użytkownika - Cairine
2015-02-01 18:30:00

czarniutka21 Super, lubię to :) inspired7 Nie lubię czytać dwóch na raz... chociaż zdarzało mi się, że coś zaczynałam i odkładałam na dłużej. Jednak wtedy najczęściej zaczynam od nowa. Ale zawsze mam tak, że leży stos książek w kolejce i decyzja jest trudna. szpachela Bruce jest spoko. I biografie muzyczne (i nie tylko) też. Chociaż "Bruce'a" akurat jeszcze nie czytałam. Moja mała "kolekcja" to głównie książki o Depeche Mode. "Gwiazd naszych wina" też czeka u mnie na półce. A "Zbuntowana" to jest I część? Bo to jest zdaje się trylogia?
szpachela
Avatar użytkownika - szpachela
2015-02-02 10:50:38

Cairine - Depeche Mode też lubię :) A "Zbuntowana" to druga część. Pierwszą jest "Niezgodna". Obejrzałam ekranizację pierwszej części i musiałam wiedzieć, co będzie dalej :)
ania87
Avatar użytkownika - ania87
2015-02-02 20:57:46

Cairine- Faktycznie masz rację użyłam złego słowa, ale nie wiem jak je dobrze zastąpić. Książka przeczytana, więc 3/26 za mną :) Bardzo ciekawa opowieść nieco w stylu Uwierz w ducha, melodramat, ale miejscami zabwany. Polecam. Teraz sięgnęłam po książkę polskiej autorki Katarzyny Michalik Jaworskiej " Pomyślę o tym jutro" jestem ciekawa jaka będzie, bo niestety rzadko sięgam po polską literaturę, może się przekonam. Zgadzam się z Tobą i ja też wolę czytać jedną książkę na raz, a decyzja co przeczytać zawsze jest trudna zwłaszcza jak ma się sporo książek " w kolejce". " Gwiazd naszych wina" to piękna i niezwykła książka, więc mam nadzieję,że nie będzie u Ciebie za długo "w poczekalni" ;) szpachela- Dobrze,że napisałaś, chcę później przeczytać Niezgodną, bo widziałam film i już wiem,że jest drugi tom.
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
hanka04
Avatar użytkownika - hanka04
2015-02-03 10:13:35

5/26 Imperium orła genialnej Andre Norton i Susan Shwartz. Miałam tym razem trochę odpocząć od fantasy, ale nie wiem za co się zabrać..... Imperium jest o młodym, walecznym Quintusie i jego walce z siłami Ciemności. I jeszcze dwa słowa o poprzedniej książce Hiob, POLECAM, genialna historia bohatera przemiarzającego wsółnie ze swoją ukochaną różne wymiary Ziemii. Walka o duszę Marge jest walką życia zakochanego w niej bohatera.
szpachela
Avatar użytkownika - szpachela
2015-02-03 11:11:56

ania87 - a oglądałaś film "Gwiazd naszych wina"? Ja widziałam wczoraj. Film także bardzo przyjemny, też się popłakałam, ale oczywiście książka dużo lepsza :) A co do "Niezgodnej", poza trylogią jest jeszcze wydana dodatkowa czwarta część. Narratorem jest Cztery i opisuje sytuacje mające miejsce przed wstąpieniem Tris w szeregi Nieustraszonych.
adgam91
Avatar użytkownika - adgam91
2015-02-04 12:42:16

Witam :) melduję swoją obecność, już dwa razy udało się sprostać wyzwaniu i tym razem liczę na to że się uda :) Za mną dwie książki "Drzwi do piekła" Nurowskiej i "Szkoła żon" Witkiewicz. Póki co zamierzam zabrać się za drugi tom "Krwawej Jutrzni" czyli Straceńców M.Wollnego. Jakoś tak pro-polsko u mnie :D
ania87
Avatar użytkownika - ania87
2015-02-04 13:03:21

Szpachela- Widziałam film i też płakałam i to jak bóbr, ale nic nie zastąpi książki. Zawsze najpierw czytam, a potem oglądam. Dziękuję za informację, mam nadzieję,że na początek uda się dorwać w bibliotece pierwszą część "Niezgodna". Miłego czytania wszystkim! :)
Cairine
Avatar użytkownika - Cairine
2015-02-05 14:59:08

Ja wolę najpierw przeczytać książkę, a potem obejrzeć film, więc "Niezgodnej" jeszcze nie widziałam. Ale tutaj inspiracji wiele :) adgam91 Powodzenia :) Ja próbowałam rok temu i nie wyszło mi. W tym roku mam nadzieję na większą regularność z uzupełnianiu biblioteczki, ale i tak już mam zaległości... 4/26 "Szczęśliwa zamiana" Katee Robert - hmm książka jako tako raczej słaba, ale historia wciąga, polubiłam bohaterów, więc do poczytania może być. Jednak strasznie denerwowały mnie nielogiczności w fabule...
Willa871
Avatar użytkownika - Willa871
2015-02-07 23:31:28

2/ 26 Zgoda na szczęście Anna Ficner-Ogonowska. Cała trylogia jest cudowna. :)
szpachela
Avatar użytkownika - szpachela
2015-02-08 18:12:52

Wcześniejsze książki jeszcze czytam, ale w domu rodzinnym dorwałam "Love, Rosie" (inny tytuł: "Na końcu tęczy"). Cecelia Ahern kolejny raz nie zawiodła :) Widział ktoś z Was film pod tym tytułem? Zastanawiam się, czy dużo zmienili w fabule.
adgam91
Avatar użytkownika - adgam91
2015-02-08 19:08:01

Cairine - dzięki :) chciałabym kiedyś zgłosić się do 52 książek, ale wiem że póki co będzie ciężko z czasem... ale kto wie - może kiedyś się uda :) Powodzenia również dla Ciebie i dla wszystkich czytających :)
Madziaa21aa
Avatar użytkownika - Madziaa21aa
2015-02-08 19:31:37

Zaczynam wyzwanie 26 książek w ciągu roku. Książką Katarzyny Michalak "Dla Ciebie wszystko"
natalia07
Avatar użytkownika - natalia07
2015-02-08 20:47:37

W zeszłym roku udało się 12 książek więc w tym staramy się o 26 ;))
Cairine
Avatar użytkownika - Cairine
2015-02-09 13:41:55

Noo dziewczyny, widziałam, widziałam! Gratulacje dla Ani (ania87) i Natalii (natalia07)! Mamy w "swojej" grupie dwie zwyciężczynie ;)
szpachela
Avatar użytkownika - szpachela
2015-02-10 13:09:29

Druga część "Niezgodnej" za mną. Zabieram się za trzeci tom ("Wierna"), bo jestem bardzo ciekawa, jak wszystko się skończy :)
ania87
Avatar użytkownika - ania87
2015-02-10 18:52:18

Cairine- Dziękuję, ta wygrana sprawiła mi wiele radości. Czekam na książki no i miejsce w biblioteczce już zrobione :) 4/26 za mną "Pomyślę o tym jutro". Tak jakoś idąc za ciosem czytam teraz kolejną polską książkę " Znak ostrzegawczy". A na "Niezgodną" zrobiłam sobie rezerwację w bibliotece i poczekam cierpliwie.
godmyt
Avatar użytkownika - godmyt
2015-02-10 20:28:05

Dawno mnie nie było. 4/26 "Chustka" przeczytana jakiś czas temu, a teraz czytam już "Szepty" Ireny Matuszkiewicz ( 5/26) Aniu, Natalio gratuluję :)
inspired7
Avatar użytkownika - inspired7
2015-02-12 10:12:26

4/26 "Moje życie z Mozartem" Éric-Emmanuel Schmitt. Przeczytałam już wiele książek tego autora. Tym razem się zawiodłam. Przyłączam się do gratulacji! :)
natalia07
Avatar użytkownika - natalia07
2015-02-15 14:37:24

Dziękuje bardzo ;) było to dla mnie wielkie zaskoczenie ;)) Za mną już dwie książki "Żona godna zaufania" Robert Goolrick "Najdłuższa podróż" Nicholas Sparks i trzecia już prawie koniec "Demonolog" Andrew Pyper ;))
kpotter
Avatar użytkownika - kpotter
2015-02-15 15:57:01

2/26 "Szukając Alaski" John Green To jedna z książek przy których zasypiam i uważam za nudnie w niektórych monetach. Jednak z drugiej strony chcę poznać jej koniec ;)
Odpowiedz