Forum

Wątek - Grupa wsparcia - 26 książek 2015
← powrót

Kto Post
ania87
Avatar użytkownika - ania87
2015-02-16 21:00:53

5/26 Znak ostrzegawczy przeczytany. Teraz czas na Niezgodną :) inspired7 Czemu się zawiodłaś książką Moje życie z Mozartem? Leży ona u mnie na półce do przeczytania "na potem".
szpachela
Avatar użytkownika - szpachela
2015-02-16 21:21:51

Dziewczyny, pochwalcie się, jakie książki wygrałyście :) Ja skończyłam całą trylogię "Niezgodnej". Ostatnie fragmenty były bardzo emocjonalne. (i mała uwaga, jeśli zachęci Was "Niezgodna" i będziecie czytać dalsze tomy, to w żadnym wypadku nie czytajcie opinii umieszczonych do ostatniej części - bardzo dużo tam spoilerów)
hanka04
Avatar użytkownika - hanka04
2015-02-16 21:45:10

6/26 Mercedes Lackey 'Krzywoprzysięzcy'. Ledwie zaczęłam a już wiem, że jest idealna dla mnie. Wojownicze kobiety, magia, odwaga!!!
Reklama
Avatar usuniętego użytkownika
ania87
Avatar użytkownika - ania87
2015-02-16 21:45:41

Szpachela- Dziękuję za radę, najpierw przeczytam książki, a potem poczytam recenzje. Paczka z książkami dziś dotarła, bardzo się z nich ciesze i jeszcze raz serdecznie dziękuję Redakcji portalu za nagrodę. W paczce było 10 książek m.in. http://www.granice.pl/ksiazka,sluzaca,2378675 http://www.granice.pl/ksiazka,sara,2709783 http://www.granice.pl/ksiazka,-8222;kabra-mysli-na-wynos-aforyzmy--habra-nie-mam-czym-rysunki-8221;,241782 http://www.granice.pl/ksiazka,siec-rozkwitajacego-kwiatu,364489
szpachela
Avatar użytkownika - szpachela
2015-02-17 13:02:43

Ania87 - zazdroszczę :):)
inspired7
Avatar użytkownika - inspired7
2015-02-18 14:05:17

ania87 - Mam wrażenie, że jest przerysowana, że Schmitt dorabia wielką ideologię do czegoś, czego po prostu nie ma. Wiąże doświadczenia muzyczne z doświadczeniami mistycznymi, a także okrasza je dość irytującymi myślami. Jak przeczytasz, daj znać. Jestem ciekawa Twojej opinii. ;)
esperanza
Avatar użytkownika - esperanza
2015-02-18 16:49:24

Ja również uczestniczę w 26/2015 :) Za mną już 8 książek: 1. "Wszyscy Martwi Razem" - Charlaine Harris 2. "Gorzej niż martwy" - Charlaine Harris 3. "Martwy i nieobecny" - Charlaine Harris ... wszystkie z nich były raczej niesatysfakcjonujące i przesłodzone. Nierealistyczne, choć ich gatunkiem jest fantastyka, to elementy, które w istocie powinny być realne, np. uczucia, są sztuczne. Nie bardzo da się wczuć w ich klimat, nie mówiąc już o tym, aby kwalifikować je do literatury ambitnej. 4. "Desperacja" - Stephen King ... jego książki zawsze mi się podobają. Ta opowiada o miasteczku Desperacja, w którym zostaje odkryta pradawna siła, a to co się tam dzieje, działa niezwykle na wyobraźnię. 5. "Fantastyka jest kobietą" - Matt Mayevsky ... jest to zbiór opowiadać sf, które niezmiernie przypadły mi do gustu. Zaskoczyły mnie w wielu momentach, czym byłam niezwykle zdziwiona, ponieważ nie znałam wcześniej tego autora. 6. "Czarownica. Prawdziwa historia Diaboliny" - Elizabeth Rudnick ... piękna bajka, napisana najprawdopodobniej na podstawie filmu, ostatecznie równo z nim. Drobna opowiastka, którą czyta się szybko i lekko. 7. "Martwy w rodzinie" - Charlaine Harris ...podobnie jak poprzednie tomy cyklu o Sookie Stackhouse, nie ma w sobie nic ciekawego. 8. "Bractwo Pierścienia" - J.R.R. Tolkien ... tego chyba nie muszę przedstawiać. Niesamowite. Wszystko co opiniuję, znajduje się tu: http://esperazna.blogspot.se/
natalia07
Avatar użytkownika - natalia07
2015-02-18 18:07:47

Nagrody dotarły ;)) Oto co czeka w kolejce do przeczytania : " Splątany warkocz Bereniki " Anna Gruszka " Służąca" Tara Conklin " Histerie rodzinne" Izabela Pietrzyk " Pokrewne dusze" Virginia Woolf " Małżeńska fuzja" Jennifer Probst " Ślady " Janusz Wiśniewski " Kręte ścieżki " Richard Paul Evans " Puder i pył " Zbigniew Białas " Płaczący chłopiec " Agnieszka Bednarska " Nie nazywaj mnie Pamelą " Dorota Majewska " Jeszcze jeden dzień " Mitch Albom " Podróże z Arkadym Fiedlerem " Wiesława Walkowska
violabu
Avatar użytkownika - violabu
2015-02-18 18:38:07

Natalia07, ciekawe tytuły dostałaś :-)
szpachela
Avatar użytkownika - szpachela
2015-02-19 12:39:41

Ale ja Wam zazdroszczę tych wygranych książek :):)
whisky
Avatar użytkownika - whisky
2015-02-20 12:43:02

oj przez te sesję nieciekawie mi idzie. Za mną dopiero 1Q84 część trzecia, jestem w połowie Miasto i psy. Dobrze, że już koniec tej udręki, mogę się wziąć za czytanie :D
inspired7
Avatar użytkownika - inspired7
2015-02-22 11:02:48

5/26 "Apatia" Michał Kowalczyk - zwraca uwagę na działania wielkich korporacji i miejsce jednostki w dzisiejszym świecie.
godmyt
Avatar użytkownika - godmyt
2015-02-24 00:02:13

5/26 "Szepty" skończone wczoraj:) A dziś dotarła do mnie paczka z książkami za wyzwanie czytelnicze 2014 i nie wiem za co się teraz zabrać ;)
godmyt
Avatar użytkownika - godmyt
2015-02-26 12:47:45

6/26 "Bańki mydlane" Edyta Świętek
hanka04
Avatar użytkownika - hanka04
2015-03-01 20:09:43

8/26 Twierdza na moczarach ANDRE NORTON. Historia kilku graczy, którzy zostają wciągnięci do świata z gry, w którą grali, świata magii.
whisky
Avatar użytkownika - whisky
2015-03-02 13:28:34

Murakami nie ma szczęścia - znów utknęłam na nim, tym razem Norwegian Wood
szpachela
Avatar użytkownika - szpachela
2015-03-08 21:09:59

Książka P.A. Carlina pt. "Bruce" okazała się być bardzo długą podróżą. Byłam pewna, że książkę o swoim ulubionym artyście pochłonę w parę dni. Jednak tak skupiałam się na każdym zdaniu, przy okazji jeszcze bardziej wsłuchując się w tekst piosenek, że potrwało to trochę dłużej :) To bardzo dobra biografia pokazująca Bruce'a Springsteena w chyba każdej możliwej odsłonie. Aktualnie "Lektor" B. Schlinka.
godmyt
Avatar użytkownika - godmyt
2015-03-16 13:53:08

7/26 "Moja ukochana zmora", 8/26 "Córka piekarza", Zaczęłam czytać "Panny i wdowy".
szpachela
Avatar użytkownika - szpachela
2015-03-17 13:42:29

Za mną "Lektor" B. Schlinka i "Samotny mężczyzna" Ch. Isherwooda. Obie powieści są bardzo intymne, choć "Lektor" jest zdecydowanie lepszy.
Cairine
Avatar użytkownika - Cairine
2015-03-20 01:14:58

szpachela Oglądałam ekranizację "Samotnego mężczyzny", film dość dobry - z pokroju tych, które raz można obejrzeć, klimat zdecydowanie miał. Widzę, że się wzięłaś za wyzwanie "ekranizacyjne" :) Ja jestem w trakcie czytania książki, którą wystawiano później na deskach teatrów. Ale następna pewnie też będzie już jakaś historia filmowa. Co do Bruce'a. Też mam czasami tak, że czytam starając się zapamiętać jak najwięcej z książki, chcąc zachować w pamięci jak najwięcej szczegółów, nie chcąc się rozstawać z bohaterem, no i oddalając niejako dotarcie do ostatniej kartki. Zazwyczaj tak mam właśnie przy biografiach.
Odpowiedz