Dallas Barr. Plansze Europy /Egmont

Dallas Barr to seria komiksowa belgijskiego artysty Marvano, będąca adaptacją książki amerykańskiego pisarza SF Joe Haldemana pt.: Buying Time.Protagonista Dallas Barr ma 132 lata. Wydarzenia opisywane w komiksie toczą się w roku 2075, w świecie, w którym Księżyc został skolonizowany i szerzy się AIDS-X, a istnienie specjalnej procedury umożliwia przedłużenie życia. Zabieg ten jest bardzo kosztowny i by jego efekty utrzymywały się, powinien być powtarzany co 10 lat. Nie wszystkich jednak stać na przedłużanie sobie życia i zachowanie wiecznej młodości. Główny bohater serii, tytułowy Dallas Barr, jest najemnikiem w typie Jamesa Bonda, specjalizującym się w wykonywaniu misji niemożliwych. Dallas Barr jest właśnie takim zbyt ubogim klientem salonów wiecznej młodości - tylko dzięki nim może zdobyć środki na kolejne kuracje odmładzające. By nie utracić nieśmiertelności, jest gotowy ryzykować własnym życiem. Komiks porusza zagadnienia z zakresu polityki, filozofii, a także ukazuje głupotę ludzkości.

Informacje dodatkowe o Dallas Barr. Plansze Europy /Egmont:

Wydawnictwo: Egmont