Kraina elfów i wróżek. Księga błękitna

Niezwykła książka otwierająca wrota do czarownego świata elfów, wróżek, skrzatów, krasnoludków i najrozmaitszych innych mieszkańców ogrodów, łąk i lasów. Na co dzień niewidoczni dla ludzkiego oka, maleńcy ludkowie pielęgnują kwiaty i drzewa, pomagają zwierzętom i utrzymują porządek w naturze. Historie nie są zbyt długie, w sam raz do poczytania na dobranoc. Żadna nie przestraszy dziecka, za to delikatnie rozbudzi jego wyobraźnię i wrażliwość. Szczególnej przyjemności podczas czytania dostarczą wspaniałe pastelowe ilustracje, które nie tylko doskonale budują baśniowy klimat, ale także wiernie i ze szczegółami oddają wygląd poszczególnych gatunków kwiatów i ziół. Dzięki tej lekturze mali czytelnicy bez trudu zapamiętają nazwy i rozpoznają wygląd wielu ogrodowych i polnych roślin.

Informacje dodatkowe o Kraina elfów i wróżek. Księga błękitna:

Kraina elfów i wróżek. Księga błękitna - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2017-08-06, Ocena: 6, Przeczytałam, Od dzieci, 100 książek 2017,

Czytałam już razem z siostrzyczką różową książeczkę z tej samej serii. Moja kochana z radością sięgnęła również po niebieską. Obie części idealne dla dziewczynek zachwyconych światem wróżek i elfów oraz pięknem natury. Może być też dobra dla tych dzieci które kwiatów nie szanują, nie chcą wychodzić na dwór i nie interesują je roślinki. Ta książka może całkiem zmienić nastawienie, pokazuje bowiem ile magii kryje się w naturze.

Książka wzbogaca wiedzę o kwiatach i roślinach. Ułatwia zapamiętywanie ich naw, właściwości i wyglądu przez piękne opowieści o elfach i wróżkach, które się nimi opiekują. Znajda się też skrzaty i krasnoludki. Bajeczek jest dużo, każda opowiada o innej roślince, każda ciekawa, mądra i pouczająca, często też bardzo zabawna.

Moja siostrzyczka np. już wie, który kwiatek otwiera się nocą albo jak radzić sobie z poparzeniem pokrzywy, jak rozsiewa się mniszek. A nawet w, którym grzybku jet atrament dla krasnali i skąd się wziął zapach fiołków. Jest też zachwycona, kiedy w czasie spaceru zobaczy kwiatek, który rozpoznaje z książeczki.

Oprócz bogatej wiedzy przyrodniczej zapewni dziecku wiele wartości przydatnych w życiu. Dziecko zastanowić się jakie decyzje podejmowałoby w różnych prostych sytuacjach i co to jest kompromis. Poznaje jak cenna lecz zarazem trudna jest odwaga ale warto ją w sobie znaleźć i jak Szarotusia wybrać się w wysokie góry. Zastanowi się czy warto chodzić na wagary i jakie są tego skutki. Dowie się, ze nie warto kłamać i udawać choroby. Może nawet pokona nieśmiałość.

Będzie też wiedziało, że należy zwracać uwagę, kiedy innym dzieje się krzywda. Książka niesie tez dużą wartość ucząc o tym, że w życiu powinniśmy robić to czego naprawdę pragniemy nawet jeśli inni się z nas śmieją. A także o tym jak być uprzejmym dla innych ale nie dać się wykorzystać. Wiele bajek uczy o miłości, przyjaźni i niesieniu pomocy dla innych ale nie pokazuje jakie wartości mamy sami w sobie. Dziecko również powinno wiedzieć jak zatroszczyć się o swoje potrzeby i wiedzieć, że inni powinni go traktować z takim samym szacunkiem z jakim ono ich traktuje. Niektóre bajeczki w tej książeczce doskonale o tym mówią.

Dziecko wzruszy się także i rozwinie swoja wyobraźnię czytając historię o królewskiej parze i różanym dzieciątku. Także o mateczce Mech, która troszczy się o swoje dzieci. Rozbawi czytając o niesfornej chłopczycy, która też ma kwiatuszki pod opieką. Dowie się jak szybciutko urosnąć.

Pozna historię elfiego Kopciuszka. Dowie się jak dzielnie muszą pracować wszystkie leśne stworzenia, żeby kwiaty były piękne, ale także co elfy i skrzaty robią kiedy już mają wolne. Może to zainspiruje dzieci do wspólnej zabawy na dworze. Takich harców nie da się wyczyniać w domu samotnie.

W książce znajduje się ponad 60 bajeczek. Można by więc całymi dniami wymieniać czego uczy każda z nich. Warto przeczytać dziecku je wszystkie, nawet kilka razy jeśli mu się spodobają. Wtedy na pewno nie przejdzie obojętnie koło żadnego kwiatka.

Książeczkę polecam każdemu ale ostrzegam dziecko po jej przeczytaniu znacznie częściej dopytuje o wszystkie kwiatuszki :). Oprócz tego zaczyna je szanować. W końcu mogą tam mieszkać wróżki. A dorosłym polecam czytanie razem z dziećmi i wspólne spacery w poszukiwaniu konkretnych roślinek i elfów oczywiście też, bo rozwijać wyobraźnię można przecież w każdym wieku.

Kraina elfów i wróżek. Księga różowa
Christl Vogl0
Okładka ksiązki - Kraina elfów i wróżek. Księga różowa

Wyjątkowa książka, w której zebrano ponad 60 magicznych opowieści. Ich bohaterami są maleńkie, delikatne i tajemnicze istoty zamieszkujące łąki, lasy,...

Najwspanialsze opowieści o elfach
Christl Vogl0
Okładka ksiązki - Najwspanialsze opowieści o elfach

Magiczny świat elfów - ich codzienne problemy i małe zmartwienia. Elfy są jak wszystkie dzieci - czasem bojaźliwe, czasem leniwe i nawet czasem niegrzeczne...