Ruby on Rails 2.1. Tworzenie nowoczesnych aplikacji internetowych

Poznaj nowoczesne technologie programistyczne

Jak zainstalować i skonfigurować Ruby on Rails? W jaki sposób korzystać z frameworka Rails? Jak łączyć aplikacje Ruby z bazami danych? Jak wdrażać aplikacje Rails?

Język Ruby, opracowany w Japonii, długo pozostawał jedną z wielu tajemniczych "zabawek", przeznaczonych dla niewielkiej garstki pasjonatów. Jednak gdy w roku 2005 powstał framework Rails, technologia Ruby on Rails rozpoczęła swój triumfalny pochód przez świat internetu. Ruby on Rails to niesamowite narzędzie, przeznaczone do tworzenia witryn WWW i aplikacji sieciowych. Przyspiesza ono i upraszcza proces programowania, wdrożenia oraz rozwijania aplikacji. Ruby on Rails w ciągu kilku lat wyrosło na poważnego konkurenta języka PHP, zdobywając coraz więcej zwolenników.

Książka "Ruby on Rails. Tworzenie nowoczesnych aplikacji internetowych" to podręcznik, dzięki któremu poznasz tajniki programowania w Ruby i korzystania z frameworka Rails. Dowiesz się, jak zainstalować i skonfigurować RoR na stacji roboczej i serwerze sieciowym, jak zbudowana jest aplikacja tworzona w Ruby on Rails, czym jest model MVC i na czym polega programowanie adaptacyjne (agile). Poznasz elementy języka Ruby i mechanizmy Rails, nauczysz się tworzyć interfejs użytkownika dla aplikacji, implementować komunikację z bazami danych oraz wykorzystywać techniki programowania obiektowego. Przeczytasz o wbudowanych w Rails mechanizmach testowania, usuwaniu błędów, łączeniu kodu Ruby z językiem JavaScript i wdrażaniu aplikacji RoR w środowisku produkcyjnym.

Podstawowe założenia Ruby on Rails Instalacja środowiska na stacji roboczej Najważniejsze elementy języka Ruby i frameworka Rails Struktura projektu w Ruby on Rails Tworzenie widoków za pomocą szablonów Haml/Sass Implementacja logiki aplikacji Praca z bazami danych RSpec i testy behawioralne (BDD) AJAX, jQuery i nieinwazyjny JavaScript Fusion Passenger i serwery asynchroniczne Praktyczna konfiguracja serwerów Nginx i Apache 2.x JRuby on Rails, Ruby 1.9, Rubinius, MagLev, Merb

Nadchodzi era Ruby on Rails. Bądź na nią przygotowany.

Informacje dodatkowe o Ruby on Rails 2.1. Tworzenie nowoczesnych aplikacji internetowych:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2008-12-09
Kategoria: Poradniki

Kup książkę Ruby on Rails 2.1. Tworzenie nowoczesnych aplikacji internetowych

Ruby on Rails 2.1. Tworzenie nowoczesnych aplikacji internetowych - opinie o książce