365 baśni i opowiastek na każdy dzień

Tom 1 cyklu 365

Zbiór klasycznych, ponadczasowych i przede wszystkim mądrych baśni, bajek i opowiastek, na których wychowały się pokolenia dzieci. Zamieszczono w nim utwory z różnych stron świata opowiadane z pokolenia na pokolenia, a także baśnie spopularyzowane przez braci Grimm, Andersena, Peraulta i wielu innych znanych i lubianych twórców.

Książka jest podzielona tak jak kalendarz – do każdego dnia jest przypisany jeden utwór. Uwzględniono w niej również święta – zarówno te dobrze znane i powszechnie obchodzone, jak Dzień Matki czy Nowy Rok, jak i te nietypowe, np. Dzień Delfina, Dzień Chleba czy Dzień Psa.

Informacje dodatkowe o 365 baśni i opowiastek na każdy dzień:

365 baśni i opowiastek na każdy dzień - opinie o książce

Avatar użytkownika - bookwmkesie
bookwmkesie
Przeczytane:2022-02-05, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Po raz kolejny Wydawnictwo Wilga wydało coś fantastycznego. Ile to nasi dziadkowie, rodzice czytali nam na dobranoc różne wiersze, bajki, rymowanki? Czytanie dziecku nie tylko na dobranoc ma wiele pozytywnych bodźców które prawidłowo działają na rozwój dziecka. Tak jak przy poprzedniej tak i przy tej śmiało mogę powiedzieć, że dumnie mogą stać na półce przy takich dziełach jak „Baśnie Braci Grimm” bądź dzieła Hansa Christiana Andersena.

Spotykamy się przy kolejnej części wspaniałej książki dla dzieci i nie tylko. W 1 tomie „365 wierszy i rymowanek na każdy dzień” z własną córką każdego dnia starałyśmy się zapamiętywać te krótkie wierszyki, ale wychodziło różnie więc dużo zabawy miałyśmy.

W tomie 2 mamy już wierszyki i opowiadania na każdy dzień i tym razem idzie znam znacznie lepiej, ponieważ znamy każdy wierszyk jaki przypada na dzień urodzin członka rodziny. Każdego dnia inny wierszyk, inne emocje, inna zabawa.

Idealny prezent na urodziny, komunie jako pamiątka na długie lata, a dodatkowo wydanie tych książek powoduje, że przetrwają lata w rodzinie. Z całego serca polecam, ponieważ nie dość, że cudownie wydana to jeszcze za jakiś czas będą wspaniałe wspomnienia spędzone z dziećmi, rodziną.

Chyba każdy kocha baśnie, zarówno dzieci, jak i dorośli, tam wszystko może się zdarzyć, są księżniczki, mówiące zwierzęta i magia, więc można oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat pięknych opowieści.
Ta książka to zbiór baśni na każdy dzień w roku, możemy czytać jedną dziennie, ale oczywiście nie musimy, każda z nich przedstawiona jest w dość skróconej formie, ale to pewnie dlatego, że gdyby każda miała być tak długa, jak jest naprawdę, to książka byłaby nie do udźwignięcia. Bardzo podoba mi się to, że są tutaj znane baśnie, ale również takie, o których słyszę pierwszy raz, dzięki temu mogę przeczytać dzieciom historie, które w dzieciństwie czytała mi moja mama, ale też takie, których nie znam i mogę ich słuchać z równie dużym zaciekawieniem, jak moje pociechy. Są tutaj również różni autorzy, spotkamy tutaj tych wszystkim dobrze znanych, ale również takich, o których jeszcze nigdy nie usłyszeliśmy, więc możemy poznać twórczość różnych artystów.
Każda strona jest pięknie ozdobiona i na każdej jest jakiś mały obrazek, także zarówno okładka wygląda pięknie, jak i wnętrze, a to sprawia, że książka staje się wyjątkowa i milej się ją ogląda, warto też podkreślić, że cała grafika jest w tym samym stylu. Chyba każdy doceni tę książkę za to, że w jednym egzemplarzu jest tak dużo bajek, więc nie trzeba w swojej biblioteczce mieć kilkunastu książek tylko jedną ze wszystkimi historiami, dla niektórych jest to kluczowe, bo nie każdy ma duży pokój i nieograniczoną ilość półek.
Na mnie książka zrobiła ogromne wrażenie i uwielbiam do niej wracać, nawet moja mama nie mogła się oprzeć i musiała ją przejrzeć, razem z Zuzią codziennie wybieramy przypadkową stronę i czytamy jedną, a czasami więcej bajek.
Ta książka to wspaniały pomysł na prezent dla mniejszych oraz większych dzieci, a nawet dla dorosłych, ponieważ każdy zna i lubi baśnie więc czytanie ich każdemu sprawi radość.

Akt naucz się fotografować kreatywnie
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Akt naucz się fotografować kreatywnie

Fotografia aktu zawsze miała swoich wielbicieli i wrogów. Przez 160 lat historii fotografii, fotografia aktu poruszała się między całkowitym zakazem (aplikowanym...

Weekendowy Atlas Polski + Beskid Śląski i Żywiecki- przewodnik kieszonkowy
Opracowanie Zbiorowe0
Okładka ksiązki - Weekendowy Atlas Polski + Beskid Śląski i Żywiecki- przewodnik kieszonkowy

Weekendowy atlas Polski odbiega od klasycznej konwencji atlasu geograficznego. Kartograficzne przedstawienie danego obszaru kraju połączono z częścią przewodnikową...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;