A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie

Pełen dobra i piękna literacki upominek nie tylko na czas adwentu i Bożego Narodzenia! Autorki “Opowieści z wiary” (Agopsowicz Beata, Czerwińska Renata, Kaszubowska Daria, Lis Małgorzata, Litwinko Emilia, Mikutel Magdalena, Przeździk Natalia, Targosz Katarzyna) – wyjątkowych historii, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością – w gwiazdkowym prezencie dla wszystkich czytelników przygotowały zbiór niezwykłych opowiadań inspirowanych czasem adwentowego oczekiwania i tajemnicą Bożego Narodzenia. Wśród połyskujących dekoracji, świątecznych reklam i płynących zewsząd przebojów z dzwoneczkami odnalazły i zebrały okruchy prawdy o tym, że w wigilijną noc Bóg rodzi się w ludzkich w sercach, szczególnie tych poszukujących miłości, samotnych, zranionych, wątpiących i nieszczęśliwych. Ta wyjątkowa antologia to zbiór wzruszających opowiadań, których bohaterowie, choć znajdują się w różnych częściach Polski i mają różne historie życia, w nowinie o Bożym Narodzeniu odnajdują tę samą zapowiedź wielkiej miłości, która trwa dłużej niż świąteczna atmosfera i daje więcej radości niż najpiękniejszy prezent pod choinką. Przyjmijcie od nas ten przepiękny literacki podarunek i zanurzcie się w lekturze opowieści, które pozostaną w waszych sercach nie tylko w czasie świąt!

Informacje dodatkowe o A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie:

Wydawnictwo: eSPe

A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie - opinie o książce

Avatar użytkownika - monikaswiatek
monikaswiatek
Przeczytane:2024-01-14,

"A na niebie blask od gwiazd" to osiem wyjątkowych i wzruszających opowiadań o ludziach, którzy znajdą siłę w mocy Bożego Narodzenia.

Bohaterowie książki to zwykli ludzi, którzy zmagają się z samotnością, ze stratą kogoś bliskiego. Jedni nie mogą poradzić sobie z odejściem męża, inni z odmiennością swojego dziecka, ale wszystkich czeka coś wyjątkowego. Jedni znajdą miłość i zrozumienie, drudzy odnajdą sens życia i wiarę w lepsze jutro.

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko pierniczki, ozdoby świąteczne i prezenty. To także modlitwa, czas zadumy i oczekiwania na przyjście na świat Jezusa. W wigilijną noc Bóg rodzi się w człowieku i daje nadzieję.

To przepiękna lektura na świąteczny czas.

"Mikołaja można teraz spotkać w każdym supermarkecie. A człowieka, który bezinteresownie jest w stanie poświęcić drugiemu cały wolny dzień, to ze świecą szukać".

Poznajcie osiem opowiadań przedstawiających historie niosące nadzieję, radość i wiarę w sens Bożego Narodzenia. Ich moc tkwi w różnorodności, która przecież tak mocno definiuje duchowy wymiar świąt. W tych opowieściach każdy znajdzie swoją gwiazdę, a jej literacki blask ogrzeje najbardziej zmarznięte serca.

"A na niebie blask od gwiazd" to zbiór opowiadań, których autorkami są Beata Agopsowicz, Renata Czerwińska, Daria Kaszubowska, Małgorzata Lis, Emilia Litwinko, Magdalena Mikutel, Natalia Przeździk i Katarzyna Targosz. Ich wspólnym elementem jest wątek Bożego Narodzenia.

Beata Agopsowicz zabiera nas do świata, w jakim trzeba funkcjonować po utracie bliskich nam osób. Renata Czerwińska przesuwa wskazówki zegara i funduje nam wędrówkę w przeszłość. Daria Kaszubowska zabiera nas na klimatyczne Kaszuby. Małgorzata Lis pisze o nielubieniu siebie. Emilia Litwinko zadaje mądre pytania. Magdalena Mikutel dotyka tematu autyzmu. Natalia Przeździk pisze o stracie męża, a Katarzyna Targosz zabiera nas do iście magicznego pensjonatu. Jak więc widać, opowiadania zawarte w tym zbiorze to mnogość wątków i motywów skąpanych w bożonarodzeniowym sosie, bez ulepszaczy i sztucznych konserwantów. Historie stworzone piórem wyżej wymienionych autorek to samo życie, które jak pokazuje ich fabuła, nie jest tylko czarne i białe, ale posiada wiele różnych barw i odcieni.

W całym zbiorze moją szczególną uwagę zwróciły cztery opowiadania. Małgorzata Lis w swojej opowieści, której jednym z bohaterów jest pies Ciapek, dotknęła tematu nielubienia siebie i oceniania innych, wywołując przy tym uśmiech na mojej twarzy. Najbardziej wzruszającym okazało się opowiadanie Magdaleny Mikutel pt. "Ciemność jej nie ogarnęła" dotykające tematu pewnego pogubienia w obliczu choroby dziecka. Moje zaciekawienie wzbudziła także propozycja Katarzyny Targosz pt. "Aniołowy Wierch" zabierająca czytelnika w góry, do nietuzinkowego pensjonatu. Uwagę zwraca także pomysł Renaty Czerwińskiej, która poprzez pewną wędrówkę w przeszłość, uśmiecha się do miłośników klimatów retro.

Warto podkreślić, że choć to tak różne Opowieści na Boże Narodzenie to jednak łączy je podana w lekkiej formie, refleksja o prawdziwej mocy świątecznego czasu. Czasu, który obecnie tak mocno przysłonięty został wszechobecną komercją, jaką symbolizuje, chociażby wyścig po największą choinkę i najwięcej potraw na stole. W opowiadaniach autorek odnaleźć można bowiem istotne przemyślenia i refleksje, które mówią o tym, co ważne i czym tak naprawdę jest wiara.

"A na niebie blask od gwiazd" da wam to wszystko, czego wasze serce potrzebuje (nie tylko) na święta. Pozwólcie sobie dzięki tym gwiazdkowym opowiadaniom na nowo odkryć magię grudniowego czasu.

Avatar użytkownika - czarksiazek
czarksiazek
Przeczytane:2023-11-03, Ocena: 6, Przeczytałam,

"A na niebie blask od gwiazd" to zbiór opowieści bożonarodzeniowych, od autorek znanych nam z serii "Opowieści z wiary" @wydawnictwo.espe .
Historie jakie tu znajdziemy są wyjątkowe. Przypominają prawdziwy sens Bożego Narodzenia, wprowadzają w czas adwentowego oczekiwania, tchną wiarą, nadzieją i miłością. Szczególnie tą Miłością, która przyszła na świat dla nas ludzi. I niezapominajmy czyje urodziny świętujemy.

Osiem niezwykłych opowiadań w których ból straty, samotności, zagubienia, koi ludzka życzliwość, troska, bezinteresowna pomoc, ciepła dłoń. Tak niewiele.. A jednak bohaterowie przekonują się, że takie zwykłe gesty, to największy skarb, szczególnie w tym wyjątkowym czasie. Każda z historii dotknęła głębi mojego serca i wywarła na mnie duże wrażenie. Wzruszyłam się nie jeden raz, odczuwałam smutek, radość, momentami byłam wręcz przywołana ,by się zatrzymać i poddać refleksji. Jestem pewna, że każdy ,kto sięgnie po tę książkę odnajdzie w niej skrawek siebie, swojego świata. Może nawet wzbudzi w niejednym sercu pragnienie, by w tym roku na święta spojrzeć nie przez pryzmat świecidełek czy uroczych krasnali, ale odkryć prawdziwy sens tego czasu, który może być nam podarowany ostatni raz. Nam czy komuś z naszych bliskich. Nie warto tej szansy zmarnować.

Jestem wdzięczna za ten wyjatkowy prezent, jaki wydawnictwo wraz z autorkami przygotowało dla czytelników 💝

Avatar użytkownika - Chwilapauli
Chwilapauli
Przeczytane:2024-03-03, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Ta książka jest idealna nie tylko w okresie świąt Bożego Narodzenia, chociaż owszem, czuć z niej ten świąteczny klimat i zapewne w tym okresie czytało by się ją najlepiej. To jednak każda z tych opowieści była po prostu o ludziach, o cudach jakie zdarzają się w tym szczególnym czasie.

Każde z tych opowiadań niosło ze sobą taki spokój i pozytywne otulenie. I choć w każdym z tych opowiadań kryła się nuta smutku czy goryczy, to ostatecznie każda kończyła się z błogim uśmiechem na ustach i z nadzieją, która zaczynała kiełkować w sercu.

Nadzieją na lepsze jutro, nadzieją, że nie musi być zawsze źle. I z nadzieją, że nie jesteśmy sami, że zawsze zdarzy się ten cud i ktoś wyciągnie do nas pomocną dłoń, wtedy, kiedy najbardziej będziemy tego potrzebować.

Każde z tych opowiadań było takie otulające i zdecydowanie polecam sięgnąć po tę książkę ?. Nie potrafię wybrać, które opowiadanie podobało mi się najbardziej, bo tak naprawdę podobały mi się wszystkie ?.

cudowne opowieści.

Pełne smutku, bólu, zranień, które nie omijają nikogo. Ale tez dające nadzieję i otulające serce.

Czy opowiadania świąteczne należy czytać tylko w grudniu? Absolutnie nie! W szczególności, gdy w rękę wpadnie ci książka "A na niebie blask od gwiazd"! W tej antologii znajdziecie osiem cudownych, ciepłych i pełnych miłości opowiadań, które zapadną w pamięć na długo!

Wyobraź sobie dom. Dom pachnący igliwiem oraz zapachem przyrządzanych potraw. Dom, w którym słychać stukot bosych stópek dzieci. Dom, w którym cała rodzina zasiada do stołu śpiewając kolędy. Łatwo to sobie wyobrazić, prawda? Ale czy... czy u każdego tak właśnie wygląda ten najpiękniejszy dzień w roku? Oczywiście, że nie! I właśnie tą różnorodność przeplataną tęsknotą oraz bólem chcą nam pokazać autorki opowiadań.

Czytając książkę, miałam wrażenie, że jestem u kogoś i ... ktoś mi opowiada swoją historię. Autorki w świetny sposób opisały nie tylko tradycje świąteczne, ale sprawiły, że słowa wypisane na kartkach trafiają prosto w serce i czekają aż się nad nimi chwilę zastanowimy.

Ta antologia to coś innego niż do tej pory czytaliśmy! Bardzo ciepła i wzruszająca książka, która powinien przeczytać chyba każdy. Dodatkowo każda z historii przeplata się z kwestiami wiary, z modlitwą. W tych opowiadaniach ukazane jest to co najważniejsze - nie mycie okien, nie sprzątacie, ale spojrzenie wgłąb siebie i zapytanie: Czy jestem naprawdę gotowy, aby przeżyć te święta jak najlepiej? Czy mam w sobie tyle wiary i nadziei na lepsze jutro?

Niektórzy mówią, że Nowy Rok to początek czegoś nowego... tu możemy zobaczyć, że właśnie Święta są tym początkiem... Początkiem nowego życia nie tylko w kwestii narodzin Dzieciątka, ale przede wszystkim narodzin bohaterów tych opowiadań.

Z chęcią opisałabym każdą z tych historii ale nie chcę tego robić. Nie chcę zabierać wam przyjemności z czytania... dlatego zostawię tylko dwa cytaty, które pochodzą z dwóch różnych opowiadań:

"Nieodwołalność podjęcia decyzji przygniatała. Nadzieja umierała powoli, jak ogień, do którego wciąż ktoś dorzucał słomy. Na chwilę wybuchała płomieniem, by po chwili ledwo tlić się i niknąc, pozostawiając po sobie kupkę popiołu. Lęk, który nieustannie tkwił gdzieś w podświadomości, na samym dnie serca - ciągle nienazwany ale odczuwalny."

"Pomyślała, że o takich świętach właśnie marzyła. O świętach, podczas których po prostu będą mieć dla siebie czas. Najwyżej nie zdąży odkurzyć wszystkich mebli. Czy po latach dzieci będą pamiętać pył leżący na półkach?"

Avatar użytkownika - Anna1990
Anna1990
Przeczytane:2023-11-18, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Inspirowana czasem adwentu i tajemnicą Bożego Narodzenia... Pośród dekoracji, świątecznych reklam i hitów zebrano w niej okruchy prawdy o tym, że w zimną grudniową noc w sercach ludzi rodzi się Bóg. Niniejsza antologia zawiera w sobie wyjątkowe historie, przepełnione wiarą, nadzieją i miłością. Jej bohaterowie pochodzą z różnych regionów Polski i mają różne życiowe historie, ale w pewnym momencie znajdują zapowiedz miłości, która trwa dłużej niż wyjątkowe świąteczne dni...
Wiele osób deklaruje, że są prawdziwymi wielbicielami Bożego Narodzenia. Niestety ich definicja świąt nie ma wiele wspólnego z prawdziwym Bożym Narodzeniem. Zazwyczaj ta definicja kryje za sobą piękną fasadę, w której brak głębi i refleksji... Ta definicja to pusta wydmuszka, którą z roku na rok wciskają ludziom eksperci od komercji pragnący zastąpić prawdziwą istotę świąt. Chyba każdy zna taką osobę, dla których Święta to tylko m.in. choinka, prezenty, świąteczny sweter oraz kubek. Cóż, ten model jest łatwy, kolorowy, z pozoru radosny oraz mało wymagający ... Promują go media oraz firmy zarabiające na nim grube pieniądze. Taki model jest często promowany przez autorów, którzy piszą z pozoru świąteczne książki. Czy jednak nie zastanawiamy się, że coś jest w tym wszystkim nie tak? Czy o czymś nie zapominamy?
A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie to prawdziwa odtrutka na przesłodzony i wybrakowany obraz Bożego Narodzenia promowany przez media. Książka pokazuje, co tak naprawdę jest istotne w tych wyjątkowych, rodzinnych dniach. Pokazuje, że świąteczna otoczka powinna być tak naprawdę na drugim planie. Opowiadania podejmują się różnorakich tematów. Często trudnych... Dzięki nim poznajemy różnorakich bohaterów, którzy, na co dzień muszą mierzyć się z wieloma trudnościami. Jednak w porównaniu do wielu świątecznych historii, tutaj trudności nie rozwiązują się w cudowny sposób wraz z nastaniem magicznych dni. By tak się stało bohaterowie najczęściej musieli zmienić siebie i walczyć ze swoimi słabościami.
 A na niebie blask od gwiazd. Opowieści na Boże Narodzenie to lektura, w której próżno szukać przesłodzonych historii i sztucznej świątecznej atmosfery. To książka, która wzrusza, ale potrafi też rozbawić. To idealna lektura na zbliżający się czas.