Agaton. Z fałszywym ausweisem w prawdziwej Warszawie. Wspomnienia cichociemnego

Wspomnienia z lat 1939-1946 legendarnego żołnierza AK, powstańca warszawskiego i cichociemnego. Opowieść o ludziach, zadaniach wywiadowczych, życiu codziennym i historycznych momentach. Wspomnienia obszerne, pełne postaci, szczegółów, danych, ale też napisane lekko, z talentem literackim.

Książkę czyta się jednym tchem, wciąga jak sensacyjna powieść. A przecież jest to jedno z najważniejszych świadectw okresu wojny, pozycja bardzo ceniona przez historyków, obowiązkowa dla wszystkich zainteresowanych historią XX wieku.

Obecne wydanie, jednotomowe, opracowane w nowej szacie graficznej, poprzedzone zostało wstępem pióra prof. Tomasza Szaroty.

Informacje dodatkowe o Agaton. Z fałszywym ausweisem w prawdziwej Warszawie. Wspomnienia cichociemnego:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2019-07-25
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Kup książkę Agaton. Z fałszywym ausweisem w prawdziwej Warszawie. Wspomnienia cichociemnego

Agaton. Z fałszywym ausweisem w prawdziwej Warszawie. Wspomnienia cichociemnego - opinie o książce

Avatar użytkownika - edytka222
edytka222
Przeczytane:2012-02-14, Ocena: 6, Przeczytałam,
Karski. Raporty tajnego emisariusza
Stanisław Jankowski0
Okładka ksiązki - Karski. Raporty tajnego emisariusza

"Karski Raporty tajnego emisariusza" Fascynująca , oparta na dokumentach i relacjach świadków opowieść o wojennej działalności Jana Karskiego, kuriera...