Materiały z VI Sesji Naukowej Uniwersyteckiego Centrum Archeologii Średniowiecza i Nowożytności "Wieża w architekturze średniowiecza i nowożytności" Rzeszów, 19-20 listopada 1999 roku:Michal Slivka - "Veze ako dominanty dominii (Symbolika a geneticko-typolagicky vyvoj na Slovensku)";Gerard Wilke - "Średniowieczne wieże w miastach Toskanii zasiedlane okresowo";Leszek Kajzer - "Wieże zamków Prowincji Wielkopolskiej";Marek Gedl - "Pozostałości drewnianej budowli w średniowiecznym gródku w Zbrojewsku";Anna Marciniak-Kajzer - "ZamekMelsztyn i jego wieże";Vladas Zulkus - "Wieże na terenie zamku krzyżackiego w Kłajpedzie";Andrzej Janowski - "Wczesnośredniowieczna misa brązowa z ornamentem roślinnym z Ostrowitego w województwie pomorskim";Anna i Jacek Wrzesińscy - "Wczesnośredniowieczny grób szkieletowy z misą mosiężną z cmentarzyska "Mały Skansen" w województwie wielkopolskim";Andrzej Sikorski - "'Opakowanie' tekstylne misy mosiężnej z wczesnośredniowiecznego grobu szkieletowego na cmentarzysku 'Mały Skansen' w województwie wielkopolskim";Dariusz Poliński - "Badania archeologiczne na Rynku w Chełmży. Przyczynek do studiów nad dziejami Chełmży w średniowieczu";Jerzy Fogel, Andrzej Sikorski - "Pawilon Białej Damy w Kórniku (przyczynek do interdyscyplinarnych badań nad urządzeniami parków rezydencjonalnych doby baroku w Polsce)".

Informacje dodatkowe o Archaeologia Historica Polona, t. 12. Studia z historii architektury i historii kultury materialnej:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Data wydania: b.d
Kategoria: Albumy

Kup książkę Archaeologia Historica Polona, t. 12. Studia z historii architektury i historii kultury materialnej

Archaeologia Historica Polona, t. 12. Studia z historii architektury i historii kultury materialnej - opinie o książce

Olczak Jerzy (red.)0
Okładka ksiązki - Archaeologia Historica Polona Tom 10. Materiały z V Sesji Naukowej Uniwersyteckiego Centrum Archeologii Średnioweicza i Nowożytn

PL: Marek Derwich - "Badania archeologiczno-architektoniczne w Polsce: uwagi historyka"; Andrzej M. Wyrwa - "Stan i potrzeby badań...

Archeologia XV część 1
Olczak Jerzy (red.)0
Okładka ksiązki - Archeologia XV część 1

Czy biskup Reinbern budował katedrę w Kołobrzegu?Średniowieczne, wolno stojące murowane wieże na LubelszczyźniePóźnośredniowieczne i nowożytne założenia...