Banda z Burej. Tajemnica Gwiazdy Morza

Tom 4 cyklu Banda z Burej

Najnowsza odsłona Bandy z Burej - serii, którą pokochali zarówno najmłodsi czytelnicy, jak i ich rodzice!
Gdy do miasteczka zawitało lato, wszyscy spodziewają się nastania spokoju. Ale czy faktycznie tak będzie?
Jurek wraz z przyjaciółmi z bandy rozpoczyna letnie półkolonie w lokalnej restauracji. Gdy stosy pysznych naleśników piętrzą się na talerzach a smakowite zapachy rozchodzą się po kuchni, rezolutna grupka dzieci zaczyna odkrywać tajemnice restauracji. Kim właściwie jest nowa właścicielka ,,Gwiazdy Morza", która niespodziewanie pojawiła się w miasteczku?
Do tego wszystkiego Jurek i jego przyjaciele muszą przygotować latem zadanie domowe i dowiedzieć się czegoś więcej o swoich bliskich oraz o rodzinnych relacjach. Jakie tajemnice skrywają przodkowie? I czy warto rozpamiętywać przeszłość by dokopać się do swoich korzeni?
Banda z Burej znów rozpocznie śledztwo na własną rękę. Bo czym byłaby przyjaźń bez odrobiny szaleństwa?
Magdalena Witkiewicz kolejny raz udowadnia, że rozumie współczesne dzieci jak mało kto.

Informacje dodatkowe o Banda z Burej. Tajemnica Gwiazdy Morza :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2021-09-15
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Ilustracje:Łukasz Silski

Kup książkę Banda z Burej. Tajemnica Gwiazdy Morza

Banda z Burej. Tajemnica Gwiazdy Morza - opinie o książce

"Banda z Burej. Tajemnica Gwiazdy Morza" to już czwarty, ale mamy nadzieję, że nie ostatni tom serii. Tym razem w rolę narratora historii wciela się Jurek, czyli przyjaciel Julki, Tymona i Wiktora.

W Dziurze pojawiają się nowi sąsiedzi. W nieczynnej restauracji Gwiazda Morza trwa remont. Wszyscy podejrzewają, że Magda Gessler kręci tam "Kuchenne rewolucje". Wkrótce okazuje się, że to jednak nie ona, a pani Kamila Gruszecka - jej młodsza kopia. Okazuje się też, iż nikt z nich nie ma planów wyjazdowych i dzieci wakacje będą spędzać w miasteczku. W związku z tym pani Gruszecka zaprasza je na warsztaty kulinarne, pani Frania postanawia zorganizować im czas w bibliotece, pan z wf-u ma zabierać je do lasu, a mama Jurka nauczyć je, jak się robi kremy w swojej aptece. Do tego wszystkiego dochodzi wykonanie pracy domowej zadanej na lato, którą jest stworzenie drzewa genealogicznego. Miały to być zupełnie normalne wakacje, ale my już wiemy, że banda z Burej, znów wmiesza się w jakąś aferę i normalne to one nie będą. Śledząc kolejną przygodę przyjaciół mali czytelnicy odkryją nie tylko tajemnice restauracji, ale też inną o wiele ważniejszą! Dowiedzą się bowiem, wystarczy rozejrzeć się wokół siebie, aby znaleźć prawdziwy skarb. A o jaki skarb chodzi dowiecie się sięgając po książkę!

Nie ma jak u mamy
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Nie ma jak u mamy

Tęskniliście za Milaczkiem? Młodą kobietą, która nieustająco poszukuje miłości swojego życia? Milenka, którą pokochały polskie czytelniczki...

Srebrna łyżeczka (audiobook)
Magdalena Witkiewicz0
Okładka ksiązki - Srebrna łyżeczka (audiobook)

Życie jest pełne niespodzianek i zwrotów akcji. musimy tylko w to uwierzyć. Historia kobiety, która przeszła w życiu wiele. Traumy z przeszłości sprawiły...