Biała Magia

"Biała magia" to tom wyjątkowy w twórczości L.M. Montgomery. Autorka dotyka ciemnych stron ludzkiej natury, ale też przekonuje nas, że można wznieść się ponad nienawiść i pokonać zło, odzyskać wiarę w ludzi i odnależć cel w życiu. Znakomicie łączy pierwiastki powieści gotyckiej i zjawiska nadprzyrodzone z melodramatem. Przekonuje nas, że można wracać spoza grobu i pomagać bliskim, że miłość może pokonać śmierć i zło.

W pozornie zwyczajnych miasteczkach i wsiach na Wyspie Księcia Edwarda pisarka tworzy pulsujący życiem, niepowtarzalny świat.

Opowiadania odnalezione wiele lat po śmierci autorki. Wydane po raz pierwszy w Kanadzie w 1990 roku.

Informacje dodatkowe o Biała Magia:

Wydawnictwo: Novus Orbis
Data wydania: 1994 (data przybliżona)
Kategoria: Opowiadania
ISBN: 83-85560-13-0
Tytuł oryginału: Among the Shadows
Tłumaczenie: Joanna Kazimierczyk

Kup książkę Biała Magia

Biała Magia - opinie o książce

Zbiór opowiadań wydany grubo po śmierci autorki. Opowiadania mają przeróżną tematykę. Od zwykłych codziennych spraw nawet po nadprzyrodzone. Muszę przyznać, że opowiadania różnie mi się podobały. Jedne były ciekawe, inne nudziły. Mankamentem była ich długość. Często akcja kończyła się zanim tak naprawdę na dobre rozkręciła. A z niektórych mogły by być naprawdę fajne historie, gdyby je rozwinąć.

Cudowne, krótkie opowiadania z pogranicza dwóch światów: realnego i duchowego. Najlepsze opowiadania w tym zbiorku: "Zamknięte drzwi" oraz "Czerwony pokój". Z pradziwą przyjemnością można poczytać dobrą lekturę, nie przywiązując się za bardzo do bohaterów.

Uwięziona dusza
Lucy Maud Montgomery 0
Okładka ksiązki - Uwięziona dusza

Pamiętniki, które L. M. Montgomery spisywała skrzętnie przez całe życie stały się dla pisarki powiernikiem najgłębszych sekretów, intymnych...

Rilla ze Złotego Brzegu
Lucy Maud Montgomery0
Okładka ksiązki - Rilla ze Złotego Brzegu

Dzieci Ani i Gliberta są już dorosłe: kształcą się, zaręczają, myślą o pracy. Za wyjątkiem ślicznej Rilli, która myśli jedynie o rozrywkach i wiedzie...