Bł. Kardynał Wyszyński. Więzień w Panu

Kardynał Stefan Wyszyński był prymasem Polski przez ponad trzy dekady (1948-1981), niemniej w pamięci Polaków z tych trzydziestu trzech lat najmocniej osadziły się trzy - obejmujące czas jego uwięzienia. Mocnym świadectwem tego okresu są zapiski, które Prymas Tysiąclecia prowadził przez cały czas odosobnienia. Poznajemy z nich więzienną codzienność Wyszyńskiego oraz jego niezłomność. Kardynał Zenon Grocholewski w swojej książce zwraca szczególną uwagę na dwa jej aspekty, wyłaniające się z Zapisków więziennych. Po pierwsze: jak Prymas, nieprawnie pojmany i przetrzymywany w odosobnieniu, rozumiał miłość nieprzyjaciół; i jak sam ją praktykował. Po drugie: jak owa niepewna sytuacja kształtowała jego rozumienie lęku i męstwa.

Ostatnia na rynku książka kard. Z. Grocholewskiego W środku pocztówka (jako zakładka) ABC Społecznej Krucjaty Miłości kard. Wyszyńskiego

Informacje dodatkowe o Bł. Kardynał Wyszyński. Więzień w Panu:

Wydawnictwo: Święty Wojciech
Data wydania: 2021-03-31
Kategoria: Duchowość, religia

Tagi: Duchowośc i przeżycia religijne bóg

Kup książkę Bł. Kardynał Wyszyński. Więzień w Panu

Bł. Kardynał Wyszyński. Więzień w Panu - opinie o książce

"Trze­ba bar­dziej słu­chać Boga niż lu­dzi. (Dz 5,29)"

Od jakiegoś czasu miałam w planie przeczytać tę książkę. Byłam zainteresowana listami prymasa Stefana Wyszyńskiego, które pisał,  będąc w więzieniu. Swoją drogą ten Święty człowiek nie powinien przebywać w tamtym miejscu. Był niewygodny dla władzy, dlatego spędził tam 3 lata. Mimo że nie miał lekko, nie poddał się. Był traktowany gorzej niż inni więźniowie. Nie znał swoich praw. Przetrwał dzięki silnej wierze w Boga. Oddał swoje cierpienie Bogu jako zadośćuczynienie za innych ludzi.
Prymas Tysiąclecia był niezłomnym żołnierzem armii Pana Boga. Czy idziecie razem z nim w stronę Boga? Czy raczej stoicie za tymi, którzy próbowali złamać Prymasa?
W swoich zapiskach pokazał mi, jak należy miłować nieprzyjaciół.

"Jak szczy­tem praw­dy chrze­ści­ja­ńskiej jest na­uka o Trój­cy Świ­ętej, tak szczy­tem mo­ral­no­ści chrze­ści­ja­ńskiej jest na­uka o mi­ło­ści nie­przy­ja­ciół."

Dziękuję Kardynałowi Zenonowi Grocholewskiemu, że stworzył tak interesujące dzieło. Warto czytać takie książki.
Wyszyński pokazał nam jak bronić prawd wiary i nigdy się nie poddać.
Z tej książki dowiecie się, jak to się stało, że trafił do więzienia. Moim zdaniem, to była próba dla prymasa. Czy jest prawdziwym orędownikiem Boga, czy raczej tylko na pokaz?

"Kto nie nosi swe­go krzy­ża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem. (Łk 14,27)"

Prymas Stefan Wyszyński dziękował Panu Bogu za to, że może dla Niego cierpieć. Był i jest prawdziwym Bożym wojownikiem.
Warto przeczytać tę książkę. Może dzięki niej coś dobrego w was zaowocuje.

Czy modlicie się za waszych prześladowców? Czy miłujecie nieprzyjaciół?

"Mi­łuj­cie wa­szych nie­przy­ja­ciół i mó­dl­cie się za tych, któ­rzy was prze­śla­du­ją. (Mt 5,44)"

Na końcu książki znalazłam Ja­sno­gór­skie ślu­by na­ro­du - Ja­sna Góra, 26 sierp­nia 1956 roku.
"BŁ. KARDYNAŁ STEFAN WYSZYŃSKI. WIĘZIEŃ W PANU" to krótka, ale bardzo treściwa książka.

Bł. Edmund Bojanowski. W dynamizmie twórczej miłości.
Zenon Grocholewski0
Okładka ksiązki - Bł. Edmund Bojanowski. W dynamizmie twórczej miłości.

Niniejsza książka ukazuje się w roku ogłoszonym przez Konferencję Episkopatu Polski ,,Rokiem bł. Edmunda Bojanowskiego" - społecznika wychowawcy, działacza...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;