Colliding Lies

Tom 1 cyklu Lies

Autorka serii „Winter Love”.

Marigold Harding, przyjeżdżając do Nowego Jorku, miała jeden cel – zacząć wszystko od nowa.

Była przekonana, że studencka codzienność ułatwi jej zapomnienie o trudnej przeszłości. Pragnęła również zmienić otoczenie, choć to, w którym się znalazła, wcale nie było bezpieczne.

W końcu nowojorski Bronx jest uważany za mroczne miejsce i najlepiej się do niego nie zapuszczać, zwłaszcza po zmroku. Dziewczyna szybko przekonuje się, że te opinie nie są wyssane z palca.

Już pierwszej nocy na Bronksie poznaje Willarda Covingtona – ucieleśnienie wszystkiego, czego w tym miejscu należy się bać. Chłopak ma tatuaże, handluje narkotykami i jest wyjątkowo nieprzyjemny… szczególnie dla niej. Wydaje się, że absolutnie nic nie zdoła ich połączyć. Ale czy na pewno?

Książka zawiera treści nieodpowiednie dla osób poniżej osiemnastego roku życia.

Informacje dodatkowe o Colliding Lies:

Colliding Lies - opinie o książce

Avatar użytkownika - marta_czyta
marta_czyta
Przeczytane:2023-09-10, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,

Lubicie książki o miłości?

Jeśli odpowiedź jest twierdząca... To nie książka dla Was 😅🫣

To moja trzecia książka spod pióra Martyny Keller. Winter Love nie było typowo w moim stylu jednak nie skreśliłam autorki chyba przeczuwając, że w końcu trafię na coś co mnie usatysfakcjonuje. I nie sugeruje, że poprzednia seria była zła. Zawsze podkreślam, że każdy lubi co innego. Choć zauważam minimalne podobieństwo, bardziej pod względem schematu jaki możliwe, że ma autorka ( lub tylko to moje przypuszczenia) , to tu zdecydowanie lepiej się odnalazłam, choć....

"Colliding Lies" to książka chora, popaprana, mroczna i zepsuta. Jej bohaterzy są wybitnie pokaleczeni przez życie, w każdym tego słowa znaczeniu. Tu wielbiciele słodkich historii o miłości czy po prostu romansów z taką klasyczną miłością na tapecie, się nie odnajdą. Bo emocje i uczucia jakie tu rządzą, trudno nazwać miłością i są takie...brudne .

"Mam przeczucie, że cokolwiek powstanie kiedyś między nami, to zawsze będzie miało coś wspólnego z nienawiścią. Jakbyśmy istnieli, byle się nienawidzić, w sposób, który trzyma nas jednak przy sobie."

Bronx. Dzielnica gdzie wszelkie koszmary stają się rzeczywistością. Gdzie rządzi bieda, walka o przetrwanie. Tam nie ma miejsca na spokojne sny i Marigold szybko się o tym przekonuje. Uciekła, chciała zacząć od nowa, zapomnieć o tym co przeszła... Tymczasem uwalniając się z sieci jednego pająka, wpadła w kolejną. I Willard nie odpuści póki jej nie złamie, nie upodli. Ale czy po tym co już przeszła, coś jeszcze w stanie jest ją skrzywdzić bardziej?

Willard to bohater przerażający, odrażający, okrutny i bez sumienia. Ale czy to jego prawdziwa twarz czy poharatana maska ? Skąd blizny na jego twarzy i ciele ? Jakie są przyczyny jego zachowania i agresji?

Czytając dochodziłam do wniosku, że łatwiej jest napisać piękną książkę o miłości. Takiej gdzie dwie piękne osoby wpadły sobie w oko i mimo zakrętów losu, odnalazły dla siebie szczęśliwe zakończenie. Tu nie ma na to nadziei.

Nie ma sielskiej atmosfery, uroczego domku z ogródkiem, cudownej pracy i wspierającej rodziny. Jest bieda, brud, odrzucenie, krzywda, samotność, strach, blizny na ciele i duszy ...

Trudno napisać coś tak pokręconego i przyciągnąć do takiej historii czytelnika. Bo lepiej i zdecydowanie łatwiej czyta się historie, w których bohaterowie wstają z kolan. A tu można odnieść wrażenie, że nałogowo już na nie padają, że nie ma żadnego światełka w tunelu.

Za to jest duża dawka podłości i okrucieństwa. Już na starcie dostajemy przed tym ostrzeżenie. Zachowania szczególnie, choć nie tylko, Willa, nie należą do normalnych, akceptowalnych, godnych pochwały i ...wybaczenia. To przeraża, szokuje i wzbudza agresję. Aż chce się go momentami wyciągnąć z tej książki i obić. I krzyczeć by Marigold uciekała nie oglądając się za siebie.

Czemu mimo wszystko ta historia mnie zaintrygowała?

Co mi się w niej spodobało?

Wszystko.

Od kreacji nieprzewidywalnych i poturbowanych przez życie bohaterów. Przez te szczegółowo opisaną brutalność, taką obnażoną brudną stronę życia o której nie chce się wiedzieć, mówić, czytać. Po to, że jednak mimo wszystko czego doświadczają i o czym są przekonani główni bohaterowie, ja tę nikłą nadzieję dla nich widzę. I będę się jej trzymać, wierząc, że choć z pewnością drugi tom nie będzie dla nich łagodny i delikatny, przetrwają.

Może jednak ta mroczna dylogia ma szansę na szczęśliwe zakończenie ? Już lada dzień przy premierze drugiej części możemy się o tym przekonać.

Czekacie ? Czytaliście już tę część? Jeszcze macie okazję nadrobić. Polecam i dziękuję za egzemplarz do recenzji 💔

Avatar użytkownika - FascynacjaKsiazk
FascynacjaKsiazk
Przeczytane:2023-06-28, Ocena: 6, Przeczytałam,

Historia Marigold i Willarda wyciśnie łzy i sprawi,że będziecie pragnąc więcej.
Willard jest mężczyzną,którego ciężko zrozumieć.Poprzez swoje destrukcyjne,złe i raniące zachowanie jest osoba ciężką do polubienia.Pojawia się tylko wtedy kiedy chce i mówi to,co chce.Nie liczy na słowa pogardy wobec Marigold!!To łamało mi serce-wielokrotnie!!!
Chciałam go potrząsnąć i wyrzuć z jej życia,ponieważ tak się nie robi.Nawet nie tłumaczy go to,że miał ciężkie dzieciństwo w dzielnicy nowojorskim Bronx’ie,gdzie niemal wszyscy to ludzie pozbawioni skrupułów.Dopiero poznając jego dokładna historię i wzięcia odpowiedzialności za młodego człowieka zyskał ogromnie w moich oczach.Pokazał inna twarz-brutalnà,ale prawdziwą.
Marigold jest barwna postacią.Dzięki rozdziałom z trudnej przeszłości i teraźniejszości współczułam jej od pierwszego poznania.Doznane kłamstwa z którymi musiała się zmierzyć i okrucieństwa z ràk drugiej osoby opiewała na karę i krytykę!Pragnie zmienić swó los za wszelka cenę.Niestety życie jej tego nie ułatwia o tym szczegółowo się przekonamy.

Autorka stworzyła pełna bólu,cierpienia,manipulacji,niesprawiedliwości historie,która sprawia,ze cierpiałam razem z bohaterami.Z każdym rozdziałem bałam się o życie i psychikę naszych postaci!Poruszane trudne tematy w tej powieści czyni ją wyjątkowa.Wielokrotnie miałam ochotę odłożyć książkę a jednocześnie nie sposób było oderwać się od poznawania traumatycznych wydarzeń.
Czyta się w ogromnym napięciu,ponieważ nic nie jest pewne.Emocje przelewają się przez kolejne strony a cierpienie nie zna granic.Gdy już myślimy,że będzie dobrze to za moment wszystko się sypie….

Właśnie dlatego uwielbiam takie książki!!!Barwność postaci,ich problemy,decyzje które nie są nich,choć muszą się z nimi zmierzyć sprawiają,że na długo pamiętamy bohaterów.
Zakończenie łamie serce powodujac,że pragnę poznać dalsze ich losy.
Musicie przeczytać ta książkę-warto!!!!

Smutek aż bije z tej książki na kilometr. Historia młodej dziewczyny jest okropnie dołująca. Została sama na świecie. Mężczyzna wiele od niej starszy to wykorzystał i ją zniszczył. W poszukiwaniu szczęścia ucieka od niego tylko po to żeby trafić na kolejnego dręczyciela. Jednak z czasem sama zaczyna dostrzegać to że coraz mniej czuje strach a za to coraz  częściej głębsze uczucia względem swojego oprawcy.

Czy możliwe jest żeby wkoncu odnalazła szczęście w tym szarym i paskudnym świecie?

Z całych sił kibicuje tej parze bo szczęście należymy im się jak mało komu!

Goodbye, Love
Martyna Keller0
Okładka ksiązki - Goodbye, Love

Gorący romans z różnicą wieku! Studentka i pan psycholog. Dwudziestoletnia Love Porter właśnie rozpoczęła wojnę ze swoim sąsiadem, trzydziestoczteroletnim...

Fragile Lies
Martyna Keller0
Okładka ksiązki - Fragile Lies

Kontynuacja historii Marigold i Willarda opisanej w książce Colliding Lies. Życie Marigold z dnia na dzień zamienia się w koszmar. Dziewczyna traci wszystko...