Deszczowa Pani

„Deszczowa Pani” to opowieść o problemach i rozterkach współczesnej kobiety – nie jest jednak powieścią wyłącznie dla pań, bowiem porusza uniwersalne, ogólnoludzkie zagadnienie poszukiwania miłości i spełnienia we współczesnym, nie zawsze przyjaznym świecie. Książka Anny Szałwoni to pamiętnik głównej bohaterki, mającej w sobie wiele z autorki, bardzo różnorodny formalnie, mądry, wartościowy i uniwersalny. Być może niejednemu czytelnikowi podpowie, którą drogą pójść.

Informacje dodatkowe o Deszczowa Pani:

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza
Data wydania: 2014-03-10

Kup książkę Deszczowa Pani

Deszczowa Pani - opinie o książce

Anna Szałwoni, nauczycielka języka angielskiego w gimnazjum, wybiera się po zakończeniu roku szkolnego na szkolenie unijne w Canterbury. Nie do końca spełniona, rozwiedziona od dziesięciu lat, mieszka z dwiema córkami: dziewiętnastoletnią Mileną i trzynastoletnią Natalią. Poszukuje miłości, dlatego też przed wyjazdem przegląda jeszcze zaległe wiadomości na portalu kochanie.pl, na którym od niedawna jest zarejestrowana. Poznaje tam najróżniejszych mężczyzn, i tych w odpowiadającym jej wieku i młokosów, którzy poszukują kobiety na jeden wieczór. Czy Annie uda znaleźć się mężczyznę, z którym będzie mogła spędzić resztę swoich lat? Deszczowa Pani, to historia kobiety, która poszukuje odrobiny szczęścia, miłości, a przede wszystkim spokoju. Nie jest wymagająca, pragnie jedynie znaleźć mężczyznę, który będzie traktował ją jak najważniejszy skarb i witał ją co rano uśmiechem a nie awanturą. Odskocznie od rzeczywistości znajduje na portalu randkowym. Z wieloma mężczyznami, którzy do niej piszą mailuje dłuższy czas, z kilkoma się spotyka. Jednak ,,wirtualne" spotkania nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość. Wielu mężczyzn uważa, że skoro już się do niej odezwali, to powinna ich traktować jak przysłowiową gwiazdkę z nieba i zgadzać się na ich warunki. O autorce nic nie znalazłam w Internecie, jednak w sposobie przedstawiania wydarzeń w książce, jak również nazwaniu swojej bohaterki własnym imieniem, można się zasugerować tym, że jest to swoistego rodzaju dziennik - pamiętnik. Anna Szałwoni w bardzo prosty i przystępny sposób ukazuje swoje losy. Jej historie czyta się z wielką ciekawością. Wiele jest tu wtrąceń z rozmów, które odbyła na portalu, mnóstwo rozmów telefonicznych czy wiadomości sms. Dzięki czemu możemy poznać przekrój charakterologiczny tych, którzy z niego korzystają. Deszczowa Pani to niewielkich rozmiarów historia, jednak bardzo wartościowa i mądra. Autorka bardzo umiejętnie ukazuje zastaną rzeczywistość. Pokazuje, że jest to powieść uniwersalna, gdyż każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Nie rzadko zdradza własne emocje, przez co czytelnik może wyciągnąć z niej wnioski dla siebie, podjąć decyzję, którą drogą należy zmierzać. Polecam gorąco Deszczową Panią. To lekka, pisana przystępnym językiem historia ze sporą dawką humoru, z interesującą i realną fabułą. Pokazuje, że nawet najtrudniejsze problemu udaje się rozwiązać, a marzenia należy za wszelką cenę spełniać.
Na wstępie pragnę podziękować Wydawnictwu Warszawska Firma Wydawnicza za udostępnienie egzemplarza do recenzji. Książka ta jest swego rodzaju pamiętnikiem, w który autorka opisuje swoje różnorakie perypetie. Kobieta jest anglistką w gimnazjum, gdy rozpoczynają się wakacje postanawia wyjechać na szkolenie odbywające się w Canterbury. Anna jest rozwiedziona i mieszka z dwiema córkami. Pomimo, iż lubi swoją pracę i kocha córki to nie do końca czuje się spełniona... Brak jej w życiu miłości, poczucia bezpieczeństwa i akceptacji, których chyba każdy z nas potrzebuje i szuka... Nasza bohaterka swoje poszukiwania uskutecznia na portalu internetowym kochanie.pl, gdzie za pomocą internetowej korespondencji poznaje wielu bardzo różniących się od siebie mężczyzn. Jeśli chcecie przekonać się czy Annie w końcu uda się znaleźć "tego jedynego" sięgnijcie po tę niezbyt długą i dosyć emocjonalną historię, która jak twierdzi sama autorka jest opowieścią uniwersalną, w której każdy odbiorca jeśli tylko zechce może odnaleźć coś dla siebie. W niniejszej książce autorka przedstawiła swoje doświadczenia związane z poszukiwaniem trwałego uczucia w dobie wszechobecnego Internetu oraz wiadomości tekstowych, które z jednej strony ułatwiają nawiązywanie kontaktów, z drugiej jednak niejednokrotnie zupełnie nie odzwierciedlają faktycznego obrazu rzeczywistości.
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;