Rzecz o detektywach XIX i XX wieku, pasjonująca wędrówka po dziejach literatury i kultury.

Książka profesora Tadeusza Cegielskiego opowiada o tym, jak w nierozerwalny sposób sprzęgły się losy nowoczesnej cywilizacji oraz kultury popularnej. Detektyw w krainie cudów mówi o literaturze, która nie tylko świat odwzorowywała, ale i wręcz kształtowała, oraz o słynnych pisarzach i znanych wydawcach. Jak się okazuje, bohaterowie kryminałów, choć obdarzeni tylko symbolicznym życiem, potrafili wpływać na życie rzeczywiste.

Informacje dodatkowe o Detektyw w krainie cudów. Powieść kryminalna i narodziny nowoczesności (1841-1941):

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2015-05-06
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Detektyw w krainie cudów. Powieść kryminalna i narodziny nowoczesności (1841-1941)

Detektyw w krainie cudów. Powieść kryminalna i narodziny nowoczesności (1841-1941) - opinie o książce

Nowy lepszy morderca
Tadeusz Cegielski0
Okładka ksiązki - Nowy lepszy morderca

Wirski vs Kowadło, ostateczna rozgrywka! W najnowszej powieści prof. Tadeusza Cegielskiego nie zabraknie znanych z poprzednich kryminałów bohaterów...

Tajemnica pułkownika Kowadły
Tadeusz Cegielski0
Okładka ksiązki - Tajemnica pułkownika Kowadły

Kryminalna intryga i seria bandyckich wyczynów na ulicach Warszawy. Jest grudzień 1957 roku, brawurowy napad na sklep jubilerski to zapowiedź dużo poważniejszego...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;