Do zobaczenia, Felku i Tolu

Czy da się ominąć zimę?
Jak wytrzymać na diecie?
Jak nie stracić tego, co się kocha?
Pełna humoru i błyskotliwości druga część przygód Felka i Toli – lisa łakomczucha i roztropnej zajączki.

Poznajecie ich? Tak, to lis Felek i zajączka Tola! Wciąż mieszkają w przytulnej norce w środku lasu. Na razie cieszą się latem, ale wkrótce nadejdzie jesień, a po niej – zima. Toli wcale się to nie podoba. Felek stara się schudnąć, choć najchętniej zjadłby nawet swoją dietę. A ich sąsiad, puchacz Henio, boi się stracić ukochane jajko. Tyle kłopotów! Jak troje przyjaciół sobie z nimi poradzi?

„Do zobaczeniu, Felku i Tolu” to druga część perypetii lisa łakomczucha i roztropnej zajączki. Pełna ciepłego humoru, ale i subtelnej mądrości opowieść o codziennych zdarzeniach – czasem radosnych, czasem kłopotliwych – przeżywanych w gronie przyjaciół.

Cykl powstał z myślą o dzieciach uczących się czytać. Dzięki prostemu językowi i podziałowi na krótkie rozdziały doskonale nadaje się na pierwszą samodzielną lekturę lub do wspólnego rodzinnego czytania. Jego wielkim atutem są zabawne ilustracje holenderskiego mistrza grafiki książkowej Thé Tjong-Khinga.

Zapoczątkowana tomem „Felek i Tola” seria o przygodach sympatycznej pary bohaterów przez lata rozrosła się do kilkunastu tomów, zdobyła ogromną popularność w Belgii i Holandii i została przetłumaczona na wiele języków. Uznaje się ją za wzorcowy cykl książek dla początkujących czytelników.

Informacje dodatkowe o Do zobaczenia, Felku i Tolu:

Do zobaczenia, Felku i Tolu - opinie o książce

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-05-08, Ocena: 6, Przeczytałam, dla dzieci, obyczaj,
Kolejna część przygód Felka i Toli. Tym razem puchacz wysiaduje kolejne jajko. Poza tym cała trójka poznaje wybrankę Pip (patrz jajko z poprzedniej części), która się nazywa Ko. Próbują też rozwiązać inne swoje problemy. Tak samo się czyta lekko jak poprzednią część.
Avatar użytkownika - goster
goster
Przeczytane:2014-05-23, Przeczytałam, biblio, czytane z Luśką,
Felek i Tola i burza
Sylvia Vanden Heede0
Okładka ksiązki - Felek i Tola i burza

Nad lasem Felka i Toli rozpętuje się burza... Nowe przygody znanych i lubianych zwierzęcych bohaterów w wersji dla najmłodszych. W ciepłej, przytulnej...

Felek i Tola na wyspie
Sylvia Vanden Heede0
Okładka ksiązki - Felek i Tola na wyspie

Czy w muszli mieszka odrobina morza? Czy rozgwiazda to gwiazda, która spadła z nieba? Czy czarne pudełko pomoże na tęsknotę? Ciepła i zabawna trzecia...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;