Drobne występki w czasach obfitości

W niniejszym zbiorze dwunastu powiązanych tematycznie opowiadań autor głośnych Anglików na pokładzie nie udziela na podobne pytania łatwych odpowiedzi. Nie jest zainteresowany ekonomicznymi czy geopolitycznymi analizami – skupia się wyłącznie na kameralnych sytuacjach z życia bohaterów przeróżnych narodowości. Odważnie mnoży opisy mniejszych czy większych konfliktów, nieuporządkowanych pragnień i lęków typowych dla naszych czasów, czyniąc to z ogromną przenikliwością oraz błyskotliwym poczuciem humoru.

Każde opowiadanie to literacka perełka, wciągająca precyzyjną narracją oraz intrygującą fabułą, często zwieńczona przewrotną i odrobinę niewygodną pointą, uświadamiającą nam, że nasze własne grzeszki, nad którymi często przechodzimy do porządku dziennego, również mogą być chorobą toczącą współczesny świat.

A katalog opisanych tu „drobnych występków” jest przebogaty: chciwość, próżność, cynizm i małostkowość, niezrozumienie i pogarda dla obcych kultur, czy wreszcie powierzchowna wiara lub traktowanie Boga jak złotą rybkę – to zaledwie kilka przykładów. Co ciekawe, w literackim zwierciadle, które Kneale nam podsuwa, szczególnie nieatrakcyjne wydaje się odbicie Ameryki i Europy – czy sami odważymy się w nim przejrzeć?

Informacje dodatkowe o Drobne występki w czasach obfitości:

Wydawnictwo: Wiatr od morza
Data wydania: 2015-11-23
ISBN: 978-83-936653-9-6

Kup książkę Drobne występki w czasach obfitości

Drobne występki w czasach obfitości - opinie o książce

Rzymianami bendąc
Matthew Kneale0
Okładka ksiązki - Rzymianami bendąc

Tu nic nie jest takie, jakie się z początku wydaje… Witamy w świecie dorosłych widzianym oczami dziecka! Rzymianami bendąc to powieść...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;