Dystrybucyjne właściwości odprzymiotnikowych nazw cech we współczesnej polszczyźnie" to sformułowanie, które świadomie wybrałem jako tytuł niniejszej rozprawy. Jestem bowiem głęboko przekonany, że nagłówek w takim właśnie brzmieniu idealnie pełni funkcję metatekstową. Składają się nań wyrażenia, które - co prawda - w niezwykle syntetyczny (skondensowany), ale - jak sądzę - dostatecznie jasny i precyzyjny sposób charakteryzują najistotniejsze elementy prezentowanego tutaj opisu. Na ich podstawie uświadamiamy sobie trzy następujące zagadnienia:a) Jakie wyrażenia językowe stanowią przedmiot niniejszego opisu?b) Jaki jest cel i zakres przeprowadzonych analiz?c) Z jakiej perspektywy metodologicznej prowadzone są badania obserwowanego materiału językowego?

Informacje dodatkowe o Dystrybucyjne właściwości odprzymiotnikowych nazw cech we współczesnej polszczyźnie:

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
Data wydania: b.d
Kategoria: Edukacyjne

Kup książkę Dystrybucyjne właściwości odprzymiotnikowych nazw cech we współczesnej polszczyźnie

Dystrybucyjne właściwości odprzymiotnikowych nazw cech we współczesnej polszczyźnie - opinie o książce

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;