Dzikie białko

Tom 2 cyklu Lesio

Dzikie białko to, napisana kilkanaście lat później, kontynuacja losów pracowników biura architektonicznego, których czytelnicy poznali w powieści „Lesio“. Ten niezwykły zespół zaangażuje się w zdobywanie zdrowej żywności. Jego pomysłowość, granicząca niekiedy z głupotą, zaskoczy, zadziwi i doprowadzi do łez.

Informacje dodatkowe o Dzikie białko:

Wydawnictwo: Kobra Media
Data wydania: 2008-01-29
Kategoria: Inne
ISBN: 9788388791918
Język oryginału: Polski
Tłumaczenie: brak

Kup książkę Dzikie białko

Dzikie białko - opinie o książce

Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp
Przeczytane:2017-06-20, Ocena: 4, Przeczytałam, 2017, gimnazjum,
Niby ten sam humor co we wszystkich książkach Chmielewskiej, ale uważam, że jest umiejscowiony w kiepskich realiach. Niestety jest coś, co sprawia, że powieści o perypetiach Lesia po prostu działają mi na nerwy. Absurdalna historia, zakręceni bohaterowie... jakoś to do mnie nie przemawia. Wychodzę z założenia, że humor Chmielewskiej jest super, ale tylko z kryminałem w tle.
Avatar użytkownika - CicheBaBum
CicheBaBum
Przeczytane:2016-05-29, Ocena: 5, Przeczytałam,
Co za humor! To moja pierwsza eko- komedia! Wspaniała tematyka. Zasiew rabatek przy azbestowych ogrodzeniach dla pacjentów szpitala onkologicznego? Książeczka w prześmiewny sposób obrazuje absurdy PRL-u i mentalność ówczesnego społeczeństwa. Dla mnie porwanie truchła łosia było przesadą nie do uwierzenia, ale to co się działo już w biurze architektonicznym już nie. Nieźle się ubawiłam. Najbardziej ekologiczna książka Chmielewskie! Zdziwiłam się, że już w tamtych czasach ludzie mogli mieć taką świadomość. Bardzo mi się spodobała. Polecam!
Avatar użytkownika - vaapu
vaapu
Przeczytane:2016-04-07, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Miło było poznać kolejne przygody Lesia i jego kolegów z pracy, ale kontynuacja nie wzbudziła już takich emocji. Czytało się przyjemnie, ale rozbawiła mnie tylko scena polowania na dziki.
Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2016-02-24, Ocena: 5, Przeczytałam, 2016 - 52 książki,
Nie mam pojęcia dlaczego do tej pory omijałam tą pozycję. Pomimo różnicy pokoleniowej i zmiany ustroju problemy bohaterów są jak najbardziej na czasie. Jak zwykle u Chmielewskiej dialogi skrzą się dowcipem, a humor sytuacyjny zwala z krzesła. Szczególnie podobała mi się wyprawa na wieś po jajka i marchewki oraz polowanie na dzika.
Avatar użytkownika - Afortunadamente
Afortunadamente
Przeczytane:2015-02-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Po przeczytaniu "Dzikiego białka" nasuwa mi się myśl, że bez dobrych, lojalnych przyjaciół nie jesteśmy w stanie zdobyć się na szaleństwo. I tak grupa znajomych z pracy wspiera i pomaga sobie nawet w najbardziej absurdalnych sytuacjach. Dla mnie jest to trochę Polska w krzywym zwierciadle i mówiąc krótko - można umrzeć ze śmiechu.
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2014-06-09,
Wspaniała książka! Wiele osób chwali Chmielewską (wraz z Chmielewską na czele) za jej wizjonerstwo i wybieganie w przyszłość. I trzeba przyznać im rację - fragmentami czułam się, jakbym wyszła na ulicę i posłuchała, o czym się dziś rozmawia. Wielka płyta truje, pryskana marchewka zabija... ja jednak daję tej książce maksymalną ocenę nie za to, a za humor. Scena ze stonką - musiałam chichotać w kołdrę, żeby nie obudzić męża!
Avatar użytkownika - violabu
violabu
Przeczytane:2014-01-16, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2014,
,,Dzikie białko" jest kontynuacją losów przesympatycznej ekipy pracowników biura architektonicznego, których czytelnicy mogą poznać w książce Joanny Chmielewskiej p.t. ,,Lesio". Sam Lesio, piękna Barbara, naczelny inżynier, Karolek, Janusz, Włodek-elektryk, Stefan ... tworzą zgrany zespół, który potrafi w pełni zaangażować się w ich zrywy powodowane wyższą koniecznością (ogólnoświatowe zdrowie, pomoc koledze lub projektowi, itp.), niejednokrotnie narażając na szwank rodzinne szczęście. Wszyscy są fachowcami w swojej branży, a ich niesamowita pomysłowość, przesadna czasem do tego stopnia, że wydająca się graniczyć z głupotą, zawsze doprowadza ostatecznie do sukcesu. Niestety, jak to bywa z wieloma kontynuacjami ... to już nie to samo. Nie ta szybkość akcji, nie ta ilość specyficznego humoru i zabawnych sytuacji, a wręcz długie nużące momenty, podczas których nie mogłam się doczekać ,,kiedy ta książka się skończy?" :-( Odniosłam wrażenie, że autorce skończyły się pomysły. To nie była przśmieszna komedia, na jaką liczyłam. Lesio nie jest już tak wyrazisty, a wszyscy bohaterowie nawet jeśli zachowują się nieroztropnie, co powinno doprowadzać do komicznych zdarzeń (a mają to opanowane do perfekcji), jest mało wiarygodne i nie bawi.
Avatar użytkownika - niezdarusia
niezdarusia
Przeczytane:2020-01-06, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

Zabawna, wspaniały opis polowania na dzika oraz powiększania działki.

Avatar użytkownika - Poziomka
Przeczytane:2014-09-06, Przeczytałam, Mam,
Mnie zabić
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Mnie zabić

W porzuconym na hotelowym parkingu samochodzie policja odkrywa zwłoki kobiety. Pech chciał, że to Joanna jest ostatnią osobą, która widziała mordercę...

Klin
Joanna Chmielewska0
Okładka ksiązki - Klin

W chłodny zimowy wieczór Joanna czeka na telefon od ukochanego. Zamiast niego w słuchawce odzywa się tajemniczy głos mężczyzny. Telefoniczna...