Emocjonalne wampiry w pracy

Pracujesz z wampirami? Naucz się przed nimi bronić!

Pracujesz z emocjonalnymi wampirami? Naucz się przed nimi bronić! Współpracownicy, szefowie, podwładni - emocjonalne wampiry można spotkać w każdej firmie na wszystkich szczeblach hierarchii. Wysysają z ciebie energię i wprowadzają niezdrową atmosferę, co utrudnia pracę. Autor dowcipnie i przystępnie opisuje odmiany wampirów występujące w miejscu pracy. Dowiesz się m.in., jak sobie radzić z:

typami aspołecznymi, które w poszukiwaniu mocnych wrażeń nie cofną się przed niczym, nawet przed agresją; menedżerami, dla których pozory są ważniejsze niż rzeczywistość, a problemy rozwiązuje się za pomocą wystąpień motywacyjnych; obsesyjno-kompulsywnymi maniakami kontrolowania; narcystycznymi szefami, którzy są przekonani, że świat kręci się wokół nich.

Emocjonalny wampir jako kolega czy podwładny może być męczący i irytujący, lecz jako człowiek u władzy staje się naprawdę niebezpieczny - może złamać ci karierę lub upodobnić cię do siebie. Nie bądź bezbronny, naucz się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze i eliminować zagrożenie dzięki Emocjonalnym wampirom w pracy.

Informacje dodatkowe o Emocjonalne wampiry w pracy:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2019-02-05
Kategoria: Psychologia
Tytuł oryginału: Emotional Vampires at Work

Kup książkę Emocjonalne wampiry w pracy

Emocjonalne wampiry w pracy - opinie o książce