Fatalna sława

Belinda Black pracuje w dzienniku "Globe" i przeprowadza wywiady z mało znanymi osobami. Marzy o spotkaniu kogoś słwnego, a przynajmniej bogatego, za którego bdzie mogła wyjść za mąż. Inna bohaterka, Grace, jest związana z branżą wydawniczą i promuje mało popularnych autorów. Po spotkaniu jednego z nich, stara się go unikać, bojąc się jego nagle rozpalonego uczucia. Łączniczką między bohaterkami jest sprzątaczka, emigrantka z Europy Wschodniej, której barwne opowieści przekuwa na bestseller zakochany w Grace pisarz.

Informacje dodatkowe o Fatalna sława:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2004 (data przybliżona)
ISBN: 13-7359-057-2
Tytuł oryginału: Fame Fatale
Tłumaczenie: Cendrowska Barbara

Kup książkę Fatalna sława

Fatalna sława - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2013-05-30,
"Fatalna sława" to fatalna książka. Wypożyczyłam ją z biblioteki, licząc na lekką lekturę, ale nie spodziewałam się, że lekka w jej przypadku oznacza po prostu: głupia. Główne bohaterki to postaci, które trudno w ogóle zaakceptować. Belinda nie reprezentuje sobą kompletnie niczego, w całej książce można znaleźć ze dwie sceny z jej udziałem, które są zabawne, cała reszta jest jedynie żałosna. Jej motywacje są płytkie, jest osobą kapryśną, samolubną i nie ma w niej kompletnie nic, co czytelnik mógłby polubić. Grace jest zdecydowanie bardziej sympatyczna, ale za to okropnie naiwna a akcje z jej udziałem i w ogóle cała jej historia jest do bólu przewidywalna. To kolejna ogromna wada tej książki - mało w niej zaskakuje, a kolejne akcje są zapowiadane w tak mało subtelny sposób, że od razu można się domyślić ich puenty. Na domiar złego całość jest sztuczna, wypowiedzi bohaterów rzadko przypominają cokolwiek, co mógłby wypowiedzieć prawdziwy człowiek. Jedyne, czym broni się ta powieść, to sprawnie prowadzona narracja i parę naprawdę ciekawych scen. Cała reszta nie jest w ogóle warta poświęconego jej czasu.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2018-11-12, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Taka lekka pozycja. Nawet momentami zabawna, aczkolwiek w pewnych chwilach żenująca-nagie kobiety i owoce morza? Owszem można przeczytać, ale po co?

Avatar użytkownika - pokooj36
pokooj36
Przeczytane:2018-03-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2018, Mam,

Drogi Belindy Black oraz Grace Arminger przetną się kilkukrotnie. Belinda to żądna sławy dziennikarka, która w poszukiwaniu sławnego (potencjalnego) partnera nie ugnie się przed żadnym świństwem. Grace natomiast to początkująca opiekunka autorów, w tym Henry'ego Moona, w małym wydawnictwie. Losy obu pań połączy sprzątaczka, ale również pewien hollywoodzki aktor, którego Grace dostaje pod opiekę, a Belinda... Cóż, Belinda planuje stać się jego kolejną seksualną zdobyczą. Jak się robi karierę dziennikarską oraz do czego prowadzi żądza sławy - o tym właśnie jest ta w sumie pogodna książka.

Urodzeni, by żyć
Wendy Holden0
Okładka ksiązki - Urodzeni, by żyć

Urodzeni by żyć to historia trzech ciężarnych Żydówek, więźniarek obozu koncentracyjnego w Auschwitz, którym udało się ukryć swój...

10 minut uważności. Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i strachem
Wendy Holden0
Okładka ksiązki - 10 minut uważności. Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i strachem

Zachwyć swoje dziecko rzeczywistością! Czy nosisz w sercu wspomnienie tej przejmującej radości, kiedy wreszcie nauczyłeś się jeździć na rowerze? Czy...