10 minut uważności. Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i strachem

Zachwyć swoje dziecko rzeczywistością!

Czy nosisz w sercu wspomnienie tej przejmującej radości, kiedy wreszcie nauczyłeś się jeździć na rowerze?

Czy pamiętasz jak cudowny, wielki i niezbadany był świat, kiedy byliśmy dziećmi?

Czy pragniesz, by twoje dziecko wspominało swoje dzieciństwo jeszcze lepiej?

Niestety dziś nasze dzieci są przytłoczone, zestresowane i nadmiernie pobudzone. Wiele z nich zmaga się z depresją i innymi problemami psychicznymi.

Potrzeba rozwiązań umożliwiających jednoczesne rozwijanie umiejętności społecznych i emocjonalnych.

Wieloletnie zainteresowanie praktykowaniem świadomej troski oraz zaangażowanie na rzecz dobrostanu dzieci skłoniło Goldie Hawn do założenia Hawn Foundation, która wspiera badania naukowe służące rozwijaniu sposobów pomagania dzieciom w odnajdywaniu szczęścia i poprawianiu wyników w nauce oraz wykorzystywaniu własnego potencjału. Opracowany przez fundację program MindUP, realizowany przez nauczycieli z całego świata, służy przekazywaniu dzieciom wiedzy na temat funkcjonowania mózgu oraz tego, jak myśli i uczucia wpływają na zachowanie. Program ten daje dzieciom narzędzia społeczne i emocjonalne ułatwiające radzenie sobie ze stresem i negatywnymi uczuciami, umożliwiające wyciszenie umysłu, utrzymanie skupienia oraz rozwijanie współczucia i empatii a w ostatecznym rozrachunku osiągnięcie szczęścia.

Informacje dodatkowe o 10 minut uważności. Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i strachem:

Wydawnictwo: MT Biznes
Data wydania: 2013-04-12
Kategoria: Poradniki

Kup książkę 10 minut uważności. Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i strachem

10 minut uważności. Jak pomóc dzieciom radzić sobie ze stresem i strachem - opinie o książce

Nie jest to najwybitniejszy poradnik, zwłaszcza, że sporo prezentowanych technik już znałam, ale na pewno ważny, i to nie tylko dla rodziców bądź osób chcących założyć rodzinę. Praktykowanie uważności jest czymś, czego każdy z nas w mniejszym bądź większym stopniu powinien spróbować. Podobno życie od tego staje się lepsze. Nie wiem, jeszcze się uczę :P

Świetna książka, która prostym językiem opowiada jak pomoc dzieciom radzić sobie z negatywnymi uczuciami poprzez bycie tu i teraz. Autor opisuje wszystkie uczucia, jako naturalne, które każdy z nas przeciez przeżywa. Zawiera duzo ćwiczeń, które można wdrożyć w codzienne życie.

Wallis Simpson. Księżna
Wendy Holden0
Okładka ksiązki - Wallis Simpson. Księżna

On oddał dla niej tron Ona oddała dla niego wszystko Miłość do tej kobiety była tak wielka, że król oddał za nią koronę. A może monarcha szukał również...

Fatalna sława
Wendy Holden0
Okładka ksiązki - Fatalna sława

Belinda Black pracuje w dzienniku "Globe" i przeprowadza wywiady z mało znanymi osobami. Marzy o spotkaniu kogoś słwnego, a przynajmniej bogatego, za którego...