Ghostman

"To brutalna, dosłowna i krwiście opowiedziana historia, pochłaniająca czytelnika bez reszty - czy tego chce, czy nie" - Tomasz Sekielski

Ghostman zwiastuje pojawienie się nowej gwiazdy thrillera!

Gdy napad na kasyno w Atlantic City kończy się spektakularnym niepowodzeniem, jego organizator wzywa na pomoc człowieka znanego nielicznym jako Jack. Nikt nie zna jego prawdziwej tożsamości ani szczegółów życiorysu - Jack żyje poza społeczeństwem i ukrywa się nawet przed innymi przestępcami. Jego specjalność to znikanie i dlatego jest on idealną osobą do wypełnienia delikatnej misji - zatarcia śladów prowadzących do zleceniodawcy skoku. A są to ślady nie byle jakie: zastrzelony bandyta na parkingu, jego ranny kumpel, który zniknął gdzieś z ponad milionem dolarów, niezidentyfikowany tajemniczy snajper. Na dodatek trzeba wykonać zadanie w ciągu 48 godzin, gdyż wtedy właśnie eksplodują ładunki federalne umieszczone w paczkach z pieniędzmi. Jack będzie musiał wykorzystać cały swój talent, pomysłowość i doświadczenie, zwłaszcza że zaginionych pieniędzy poszukują także funkcjonariusze wszelkich możliwych służb państwowych, z FBI na czele, oraz wysłannicy miejscowego gangu...

Pamiętacie "czyściciela" granego przez Harveya Keitela w Pulp Fiction? Jack to jego brat bliźniak, tylko swoją robotę wykonuje lepiej i błyskotliwiej... Szybka, ostra jazda - niesamowity debiut pełen intryg. Najwyższy poziom - przeczytajcie to natychmiast! Lee Child

Powieść wciąga z ogromną siłą w wyrafinowany świat Jacka, a w miarę upływu godzin doznania stają się intensywniejsze. Dzięki świetnie zawiązanej akcji, chwytliwej fabule i mistrzowskiej intrydze Roger Hobbs wkracza do grona najbardziej cenionych twórców thrillerów.

Roger Hobbs mieszka w Portland w stanie Oregon. W 2011 roku ukończył Reed College. Jego debiutancka powieść Ghostman ukazuje się jednocześnie w osiemnastu krajach, a prawa do jej ekranizacji zostały po zażartej walce zakupione przez Warner Bros. niemal rok przed publikacją.

Informacje dodatkowe o Ghostman:

Ghostman - opinie o książce

Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2019-03-10,

v Mam problem z ta ksiazka. Z jednej strony ciekawe pomysly,akcja toczaca sie na dwoch odrebnych planach i spora dawka przemocy sprawiaja,ze lektura nie nuzy i czyta sie szybko.Ale nie ma rzeczy najwazniejszej,nie odczuwalem zadnych emocji!.A tego oczekuje po ksiazkach sensacyjnych.

Avatar użytkownika - Bookendorfina
Bookendorfina
Przeczytane:2016-08-17, Ocena: 4, Przeczytałam,
"Metamorfoza zawsze była dla mnie najprostszą rzeczą pod słońcem... Trzy tożsamości, trzej mężczyźni w różnym wieku. Każdy inaczej wyglądał, czymś innym się zajmował i prowadził inny tryb życia. Żaden nie był podobny do mnie, ale to nie stanowiło problemu... Jestem po prostu dobry w tym, co robię." Mocna, mroczna i nasycona wartką akcją propozycja czytelnicza, nieszablonowa historia podana w atrakcyjnej formie, wsparta wieloma elementami sensacji, dobrze skonstruowanym napięciem, wywołująca pożądany dreszczyk emocji i niepewności. Autor świetnie wkręca nas w fabułę, wielokrotnie zaskakuje zwrotami akcji, umiejętnie prowadzi przeplatające się dwa wątki główne, dzięki czemu zyskujemy szerszą perspektywę, odkrywamy jeszcze więcej niewiadomych i sekretów, także tych z przeszłości. Styl Rogera Hobbsa ma w sobie wiele charyzmy i magnetyzmu, silnie przyciąga uwagę, trudno oderwać się od kolejnych stron książki, bardzo chętnie przeżywamy wraz z nietuzinkowym bohaterem intrygujące przygody. Szczegółowo opisywane i eksponowane detale mocno wciągają czytelnika w ciekawą scenerię thrillera, pozwalają na śledzenie krok po kroku tego, co się dzieje z główną postacią i wokół niej. Z jednej strony wszystko mamy narzucone, ale z drugiej wspaniale odnajdujemy się uruchamiając wyobraźnię i odtwarzając powieściową rzeczywistość. Jack to ghostman, jeden z najbardziej wyjątkowych specjalistów pracujących w branży znikania, poszukiwany przez wszystkie służby wywiadowcze, posiadający nieprzeciętne umiejętności przybierania różnych osobowości, wtapiania się w tłum, wyparowywania z jednych miejsc i cichego pojawiania się w innych, załatwiania przydzielonych zadań i rozpływa się. Fascynująco tajemniczy, niezwykle inteligentny, bystry i przebiegły. Szybko nawiązujemy z nim nić porozumienia, i choć to niewątpliwie czarny charakter, to jednak w pewien sposób mu kibicujemy i sekundujemy. Pomysłodawca i sponsor nieudanego napadu na kasyno w Atlantic City przydziela Jackowi niebezpieczną misję odnalezienia zrabowanych złodziejom pieniędzy, dotarcia do tożsamości ewentualnych zdrajców i zatarcia wszelkich śladów. Czy Jackowi uda się wywiązać z umowy i jednocześnie zachować to, co dla niego niezwykle cenne, czyli anonimowość? Przed jakimi, trudnymi i obarczonymi wielkim ryzykiem, wyzwaniami przyjdzie mu stanąć? Do jakiego stopnia okażą się niezawodne jego doświadczenie, intuicja i kreatywność? Komu może zaufać w tej śmiertelnej rozrywce? Czy zdecyduje się na współpracę, a może przeciwnie, będzie działał indywidualnie, na własnych zasadach? bookendorfina.blogspot.com
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-07-18,
Wyobraźmy sobie, że ciągle musimy zmieniać tożsamość. Wygląd, zachowanie, nawyki — stajemy się zupełnie innym człowiekiem. Czy wówczas będziemy umieli rozróżnić grę aktorską od fikcji? To mogłoby być trudne, gdy trzeba wykonywać naprawdę niebezpieczne zadania. Moreno i Ribbson otrzymują od znanego w przestępczym światku Marcusa zlecenie, dla nich wręcz normalne. Mają napaść na furgonetkę należącą do kasyna. Wszystko idzie znakomicie do momentu, gdy sami nie zostają zaatakowani. Moreno ginie od postrzału, natomiast Ribbson nagle znika. Wraz z nim pieniądze. Marcus w wyjaśnieniu sprawy potrzebuje pomocy swojego starego dłużnika — Jacka. Osoby o milionie osobowości, kilku paszportach których używa różnie, w zależności od sytuacji. Poznajemy jego fascynującą historię. Jaki wpływ na jego życie miała niejaka Angela? Czas goni, bo banknoty są istną pułapką. I to nie w przenośni… W ciągu ostatnich lat rynek wydawniczy zaczął obfitować w nawał thrillerów, powieści typowo sensacyjnych, nastawionych na akcję. Nie miałam z nimi specjalnej styczności, choć pewne tytułu obijały mi się regularnie o uszy. Jednym z nich jest właśnie „Ghostman”, książka zbierająca sporo pozytywnych recenzji. I równocześnie moje pierwsze podejście do obcego mi gatunku. Czym wyróżnia się owa pozycja wśród setek (lub tysięcy) podobnych? Całkiem oryginalnym pomysłem na fabułę. Są tutaj elementy psychologiczne, co sprawia, że nie trafiamy na coś stworzonego bez użycia tych lepszych regionów wyobraźni. Zgrabnie połączono szybkość przemykających zdarzeń i powroty do przeszłości głównego bohatera. Ciekawie prezentuje się okładka. Wytłoczone litery, brak przesytu zbędnymi elementami i rekomendacja Tomasza Sekielskiego. „Krwiście opowiedziana historia”? Nie aż tak. „Pochłaniająca czytelnika bez reszty”? Owszem! Z każdą kolejną stroną perypetie Jacka są coraz mocniej emocjonujące. „Ghostman” jest debiutem. Pisarza młodego, ale chyba takiego, który zdążył pochłonąć sporo książek o podobnej tematyce. Fakt, nie wiem o nich za wiele, ale z samych reklam można domyślić się, iż istnieją cechy charakterystyczne dla danego klimatu. Jednak u Hobbsa czuć tę indywidualności, specyficzny rys sprawiający, że poznamy go wśród innych autorów. Może ta dynamiczność? Trochę bałam się ewentualnego zagubienia, szczególnie podczas przeskoków czasowych, ale spokojnie nadążałam. I myślę, że chyba nikt nie będzie miał kłopotów. Wystarczy odrobina skupienia, a to nietrudno. Powieść wciąga, o czym już wspominałam. I te intrygi! Jeden z najlepszych aspektów całości. Rozdziały są krótkie. Jest ich dużo, nawet nie potrzeba zakładki, jeśli musimy nagle przerwać lekturę. Fabuła znajduje się na pierwszym planie. Hobbs unika zbędnego rozwlekania, co nie oznacza, że brakuje opisów. Tworzą one aurę pełną tajemniczości, lekkiego mroku. Kilka zabiegów mnie zaskoczyło, ale nie będę się nad nimi pochylać, bo nie chciałabym uprzedzać faktów — przeczytacie sami, jeśli najdzie Was chęć. Dodam tylko, że możecie spodziewać się dreszczyku emocji. Tworzonego językiem łatwym, przyswajalnym, lecz nie prostackim, co zasługuje na podkreślenie. Co z głównym bohaterem? Na nim się skupmy, bo właściwie tak zrobił autor. Akcja toczy się wokół Jacka, a jakie jest jego prawdziwe imię? Właśnie, to człowiek bez tożsamości, aczkolwiek posiadający swoje cechy. Egoistyczny, brutalny, pozornie pozbawiony empatii. Co go do tego doprowadziło? W retrospekcjach pojawia się Angela, mentorka, nauczycielka. Kobieta, która pokazała mu sposoby na bycie człowiekiem-duchem. Przeszłość Jacka sprawia, że łatwiej zrozumieć jego decyzje. Poczułam do niego coś w formie sympatii. I przyznam, że chętnie sięgnę po kolejne części, bo dodatkowo fascynuje mnie postać Angeli i chciałabym dowiedzieć się o niej czegoś więcej. „Ghostman” zdecydowanie spodoba się fanom książek trzymających w napięciu, ale także tym, którzy pragną zacząć przygodę z gatunkiem. Razem z Jackiem możemy udać się w fascynującą podróż, w rejony, gdzie nic nie jest pewne.
Można rzec, że Roger Hobbs odwalił kawał dobrej roboty. Powieść, jaką udało mu się napisać, naprawdę potrafi wciągnąć i nie pozwoli na oderwanie się choćby na moment. ,,Ghostman" posiada wszystkie cechy literatury sensacyjnej i thrillera - mnóstwo akcji, nieprzewidywalne zdarzenia i przede wszystkim multum zagadek, jakie towarzyszą fabule. Nic więc dziwnego, że producenci filmowi zainteresowali się tym tytułem. Miejmy tylko nadzieję, że ekranizacja tej powieści okaże się w równej mierze tak dobra jak ona sama. Naprawdę świetna książka. Polecam!
Thillery mają w sobie to coś. Może skuszę się też na Rogera Hobbsa
Mam ogromną chęć przeczytać tę książkę.
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2013-03-15, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki w 2013 roku,
Początkowo miałam pewne obawy, ponieważ pierwsze sceny powieści nie zrobiły na mnie piorunującego wrażenia. Na szczęście po kilku rozdziałach wpadłam w odpowiedni rytm i zapartym tchem śledziłam poczynania głównego bohatera. To fascynujący dreszczowiec pełen napięcia, niepokoju, grozy i nieoczekiwanych przygód.
Avatar użytkownika - Maaarz
Maaarz
Przeczytane:2014-12-10, Ocena: 5, Przeczytałam,
Złodziejska gra
Roger Hobbs0
Okładka ksiązki - Złodziejska gra

Kontynuacja bestsellerowego Ghostmana. Na wodach Morza Południowochińskiego piraci napadają na jacht przemytników. Planują ukraść nieoszlifowane...