Gotuj z papieżem

Gotuj z papieżem i… Jakubem Ćwiekiem!
Szef kuchni, autor Kłamcy, serwuje smakowity zbiór 10 wybornych zaiste opowiadań.
W ostrym Gotuj z papieżem Ćwiek zabija ćwieka pokoleniu JP2 pisząc o sprawach, o których – być może – wolałbyś nie wiedzieć.
Smak pieprzu złagodzi wybitnie nasercowa Szarość, a osłodzi Grzechu warte – deser jabłkowy prosto z Raju. Na wielbicieli krwistych befsztyków oraz konkretnej pikantnej akcji czekają Związek idealny i Miejsce, które jest, doprawione niejedną szczyptą tajników cyrkowej magii.
Wróci także firmowe danie Autora – anielskie jadło. Tym razem w egzotycznym sosie indiańskiego Newegwasu’u.
Czytaj, bo wystygnie!

Informacje dodatkowe o Gotuj z papieżem:

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Data wydania: 2009-06-05

Kup książkę Gotuj z papieżem

Gotuj z papieżem - opinie o książce

Zbiór opowiadań, a wśród nich tytułowe "Gotuj z papieżem" dotykający ważnego problemu: oszustwa. Dwoje bohaterów, którzy chcąc zaistnieć tworzy fikcyjne listy papieża zawierające m.in przepisy z różnych stron świata. Ciekawy, chwytliwy pomysł? Tak, ale cóż z tego, skoro nieuczciwy. Inne opowiadania dotyczą również istotnych problemów - uczuć, samotności, kontroweryjnych zachowań, postaw. Jedne z zebranych tu opowieści są bardziej mroczne, inne bardziej fantastyczne, a jeszcze inne doprawione tak charakterystycznym poczuciem humoru Autora.

Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2021-05-02, Ocena: 5, Przeczytałam, fantastyka, SF, 52 książki 2021,
Avatar użytkownika - MagdaMc
MagdaMc
Przeczytane:2019-02-15, Ocena: 2, Przeczytałem,
Zawisza Czarny
Jakub Ćwiek0
Okładka ksiązki - Zawisza Czarny

Już się nie musisz obawiać, Polsko. Zawisza Czarny jest na posterunku! Pochodzi z Wybrzeża Kości Słoniowej. Trafił pod opiekę emerytowanego żołnierza...

Chyba śnisz
Jakub Ćwiek0
Okładka ksiązki - Chyba śnisz

To miała być zwyczajna noc na posterunku w Jabłonowie Małym. Rutynowe pisanie raportów, doglądanie trzech aresztantów spoza miasta, picie kawy. Ale dość...