Grobowiec zapomnianych

Ines, Anne, Nea i Michael to czwórka nastolatków, którzy chodzą do jednej klasy gimnazjum. Ich wielka przygoda zaczyna się niespełna tydzień po rozpoczęciu roku szkolnego, kiedy podczas spotkania odkrywają istnienie magii. Kolejne dni przynoszą coraz więcej niespodzianek w różnych sytuacjach każde z nich odkrywa swoją własną, niepowtarzalną moc. Bohaterowie testują swoje nowe możliwości, nie wiedząc, że to dopiero początek. Pewnego dnia postanawiają zbudować domek na drzewie. Przez całkowity przypadek okazuje się, że Michael potrafi telepatycznie rozmawiać z drzewami. Stary buk mówi przyjaciołom o kimś, kto od dawna na nich czeka. Tą osobą okazuje się Lori sosna-opiekunka, która wprowadza ich w tajemniczy świat shua ludzi magicznych, strzegących dobrobytu i pokoju we wszystkich wymiarach i odległych krainach na przestrzeni wieków. Rozpoczyna się opowieść o pierwszych shua, potężnym artefakcie o niespotykanej mocy, zwanym Berłem Przemiany, a także o straszliwych siłach ciemności, które nieustannie próbują przejąć władzę. A jednak Lori nie chce wyjawić im wszystkiego

Informacje dodatkowe o Grobowiec zapomnianych:

Wydawnictwo: Novae Res