GTO - NOWA EDYCJA: TOM 6

Onizuka dostaje szansę na zachowanie posady nauczyciela. Musi zdać egzamin dla gimnazjalistów!
Jednak belfer nie radzi sobie z materiałem, więc Fuyutsuki oferuje mu pomoc w nauce. Tymczasem jego uczniowie zmartwieni swoim losem po zwolnieniu ich wychowawcy, planują innego rodzaju ratunek...

Informacje dodatkowe o GTO - NOWA EDYCJA: TOM 6:

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2023-02-28, Ocena: 6, Przeczytałem,

PopKulturowy Kociołek:

Jeśli komuś wydawało się, że seria Great Teacher Onizuka była mocno szalona i widowiskowa w poprzednich odsłonach, to zdecydowanie nie miał on jeszcze do czynienia z szóstą odsłoną serii. To właśnie w tym tomie Toru Fujisawa wynosi stworzoną przez siebie opowieść na jeszcze wyższy/intensywniejszy tor i stawia przed niezwykłym bohaterem mnóstwo wymagających wyzwań.

Wszystko zaczyna się od niespodziewanej kontroli w szkole przewodniczącej rady rodziców i mocno „nietuzinkowego” podejścia do nauczania przez Onizukę. Jak to zwykle w jego przypadku bywa, wplątuje się on w naprawdę poważne kłopoty. Tym razem groźba wydalenia z grona pedagogicznego jest bardzo wysoka. Wszystkie znaki na ziemie i niebie wskazują, że nie uniknie on zwolnienia. Ponownie ma on więcej szczęścia niż rozumu i pojawia się mały promyczek nadziei. Jedyne co musi zrobić to zdobyć najwyższy wynik w krajowym egzaminie. Dla kogoś takiego jak on nie będzie to jednak proste. Może on jednak liczyć na pomoc jednej z nauczycielek, jak i ogromną sympatię uczniów (którzy zrobią wszystko, aby mu pomóc).

W ten oto sposób rozpoczyna się maraton nauki, który ma przygotować Onizukę do zdania testu. Dla niego oznacza to wiele nieprzespanych nocy i ciągle ślęczenie z nosem w książkach. Dla czytelnika zaś gigantyczną porcję najróżniejszych żartów, które czasem przekroczą barierę współczesnej „poprawności” (ale do tego powinien przywyknąć każdy fan serii). Pod koniec albumu historia robi się zaś bardzo dramatyczna i mocno widowiskowa. Wszystko kończy mocny cliffhanger, który zdecydowanie powinien zachęcić każdego czytelnika do szybkiego sięgnięcia po kolejną odsłonę cyklu.

Zwariowane żarty, sytuacje z podtekstem, klimat lat 90tych, szczypta dramatyzmu i widowiskowości. Wszystko to wypełnia kolejne tomy serii i zapewnia czytelnikowi należytą porcję rozrywki. Pod wierzchnią warstwą prostoty kryje się jednak coś więcej. W recenzowanym tomie z wielką przyjemnością obserwuje się bowiem próbę pokazania przez twórcę, że dzięki prawdziwej przyjaźni i wytrwałości można przezwyciężyć wszystkie kłopoty. Kolejny również raz nie brakuje tu kwiecistej krytyki podejścia do młodzieży i bardzo specyficznego zachowania społeczeństwa KKW. Wszystko to podane jest w prostej i bardzo przystępnej formie, której naprawdę trudno jest się oprzeć.

Avatar użytkownika - wkp

Between your thighs

How's that for gratitude

I apologize

- Placebo

Tego zboka o złotym sercu nie da się nie lubić. Co tu dużo gadać. A całe ,,GTO" jest jak jej główny bohater, więc bawi, więc śmieszy, emocji dostarczyć potrafi, tak samo jak dynamiki, a i inspirujący też bywa. I taka właśnie powinna być dobra opowieść rozrywkowa, celująca w męski target.

W życiu Onizuki dzieje się wiele i w szalonym tempie. Jego nauczycielski fach jest zagrożony, ale też pojawia się szansa na zachowanie posady. Problem jest jeden: trzeba zdać egzamin. Niby taki dla gimnazjalistów, ale... Właśnie, sami wiecie. Pomoc jest, do tego uczniowie wcielają w życie własny plan, jednak pytanie brzmi: czym może się cały ten bałagan zakończyć?!

Avatar użytkownika - isil
isil
Ocena: 4, Przeczytałem,
Gto t. 13
Toru Fujisawa0
Okładka ksiązki - Gto t. 13

Co spotka klasę Onizuki i jego samego na tajemniczej wyspie? Nasz nauczyciel zmusza swoich uczniów do niewolniczej pracy w poszukiwaniu skarbu! Nie straszne...

Gto t. 15
Toru Fujisawa0
Okładka ksiązki - Gto t. 15

W tym tomie najnowszy model merca i nasz ticzer zawierają bliską i intymną znajomość. Czy związek ten zakończy się pomyślnie i Onizuka będzie szczęśliwy...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;