Inklingowie : C. S. Lewis, J. R. R. Tolkien, Charles Williams i ich przyjaciele

J.R.R. Tolkien, C.S. Lewis i ich przyjaciele byli dobrze znanymi postaciami w Oksfordzie podczas i po drugiej wojnie światowej. Co tydzień pili razem piwo w pubie, a w pokoju Lewisa w Magdalen College głośno czytali napisane przez siebie książki. Żartobliwie nazywali się "Inklingami". Właśnie podczas tych spotkań Tolkien po raz pierwszy przedstawił słuchaczom "Władcę Pierścieni", a Lewis "Listy starego diabła do młodego". Innym wybitnym członkiem grupy był Charles Williams, poeta i twórca mistycznych horrorów. Humphrey Carpenter wykorzystał w swojej książce niepublikowane listy i dzienniki, aby przybliżyć czytelnikom te wybitne postacie z panteonu literatury.

Informacje dodatkowe o Inklingowie : C. S. Lewis, J. R. R. Tolkien, Charles Williams i ich przyjaciele:

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2000 (data przybliżona)
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 83-7150-663-5
Tytuł oryginału: The Inklings: C.S. Lewis, J.R.R. Tolkien, Charles Williams, and Their Friends
Tłumaczenie: Zbigniew A. Królicki

Tagi: Narnia Władca pierścieni

Kup książkę Inklingowie : C. S. Lewis, J. R. R. Tolkien, Charles Williams i ich przyjaciele

Inklingowie : C. S. Lewis, J. R. R. Tolkien, Charles Williams i ich przyjaciele - opinie o książce

Tolkien. Biografia
Humphrey Carpenter0
Okładka ksiązki - Tolkien. Biografia

Prawdziwa gratka zarówno dla tych, którzy przeczytali Hobbita dwadzieścia razy, jak i dla tych, którzy dopiero usłyszeli o skromnym...

J.R.R. Tolkien. Wizjoner i marzyciel
Humphrey Carpenter0