Jak dawniej żyły dzieci. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć

Ta książka jest jak wehikuł czasu, który zabierze was w przeszłość, gdzie spotkacie dzieci z innych epok. Na tej wycieczce poznacie dawne cywilizacje i kultury, które ukształtowały nasz świat.

Żyjąca w paleolicie Mat pokaże wam fascynujące malowidła naskalne i zaprezentuje najnowszą kolekcję ubrań ze skór mamutów. Hanisz oprowadzi was po sumeryjskim mieście Ur i nauczy grać w jedną z pierwszych gier planszowych. Z Arą ze starożytnego Egiptu poznacie świat faraonów - zwiedzicie piramidy i nauczycie się czytać hieroglify. Ki z plemienia Olmeków wyjaśni, skąd się wzięła gumowa piłka i jak przyrządzić pitną czekoladę. Suiko przedstawi cię szogunowi i samurajom na dworze cesarza Japonii, a Freya zaprosi na ucztę wikingów. To będzie niesamowita, zabawna i pouczająca podróż w czasie!

Bohaterowie bogato ilustrowanej książki ,,Jak dawniej żyły dzieci" opowiadają o swoich domach, zajęciach i rodzinach. Poznajemy kulturę oraz styl życia ludzi z różnych stron świata i odległych epok.

,,Jak dawniej żyły dzieci" to kolejna propozycja serii Chcę wiedzieć. Akademia Mądrego Dziecka, skierowanej do starszych przedszkolaków i najmłodszych uczniów. To tematy, które fascynują dzieci, nowoczesne ilustracje, które w przyjazny sposób przedstawiają różne zagadnienia i ułatwiają zrozumienie treści.

Książki doskonale wpisują się w popularny nurt współczesnej edukacji - edutainment (od słów education - edukacja i entertainment - rozrywka), z którego czerpiemy, rozbudowując Akademia Mądrego Dziecka o pozycje dla starszych dzieci. Zaspokajamy ciekawość w sposób, który gwarantuje dobrą zabawę - a zdobywanie wiedzy jest jej częścią.

Informacje dodatkowe o Jak dawniej żyły dzieci. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć:

Wydawnictwo: HarperKids
Data wydania: 2022-05-18
Tytuł oryginału: How we lived in ancient times

Kup książkę Jak dawniej żyły dzieci. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć

Wikingowie
Ben Hubbard0
Okładka ksiązki - Wikingowie

Nordyccy najeźdźcy, którzy sterroryzowali średniowieczną Europę Począwszy od roku 789 n.e., Wikingowie napadali na klasztory, ograbiali osady,...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;