Jędza w domu

"Doskonała książka zarówno dla kobiet jak i mężczyzn szczera proza bez cienia goryczy. Różne kobiety dzielą się przemyśleniami na temat małżeństwa, pracy, wychowywania dzieci, rozwodu, romansów i rozmiarów sukienek. Ich opowieści są tak prawdziwe i pełne ciepła, że czytelnik, odkładając książkę ma ochotę powiedzieć dziękuję".

Informacje dodatkowe o Jędza w domu:

Wydawnictwo: Drzewo Babel
Data wydania: 2007-10-01
Kategoria: Publicystyka
ISBN: 978-83-89933-35-5
Tytuł oryginału: The Bitch in the House
Tłumaczenie: Anna Gren

Kup książkę Jędza w domu

Jędza w domu - opinie o książce

Avatar użytkownika - Madaleno
Madaleno
Przeczytane:2010-05-13, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Opowieści różnych kobiet o życiu, które ma przecież tak wiele odcieni. Zdarzają się historie ciekawsze i mniej wciągające. Przede wszystkim to jednak opowieści pisane przez życie, a więc najprawdziwsze.
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2019-01-10, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2019,

26 esejów (bo nie zawsze są to opowiadania) specyficznej grupy kobiet - wszystkie są publikującymi amerykańskimi pisarkami (choć ich pochodzenie etniczne jest różne), które w jakimś okresie życia poznały i popierały ideę feminizmu. Jednakże przyznam, że poziom poszczególnych części jest bardzo zróżnicowany, tak samo jak tematyka. Każda z kobiet pisze ze swojego punktu widzenia i każda o swoich własnych doświadczeniach - co pokazuje niesamowitą czasami wręcz szczerość, biorąc pod uwagę iż podpisują się tutaj swoim nazwiskiem, to jednocześnie poziom ich świadomości, wiedzy o tym co się dzieje w ich życiu i dlaczego właśnie odczuwają ten gniew, o którym piszą jest bardzo, bardzo różny. Oczywiście może on wynikać z wieku, może z doświadczeń, a może z analizy własnych zachowań. Ale książka była właśnie dlatego tak ciekawa, że tak różna, choć pisana przez podobną grupę kobiet.

Avatar użytkownika - zielony_motyl
zielony_motyl