Jem intuicyjnie

„Jedzenie intuicyjne proponuje nowy sposób odżywiania, w którym nareszcie nie ma miejsca na zmagania, a który jest zarazem zdrowy dla Twojego ciała i umysłu.
[...] Oznacza powrót do korzeni – do zaufania swemu ciału i sygnałom, które wysyła.
Jedzenie intuicyjne zmieni Twój stosunek nie tylko do pożywienia, ale i do życia”.

ze Wstępu

Książka jest poradnikiem dla tych wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej o idei jedzenia intuicyjnego i zastosować ją w swoim życiu. Autorki przedstawiają 10 zasad, które krok po kroku zmienią nasz stosunek do pożywienia i własnego ciała, a tym samym pozwolą nam cieszyć się lepszym zdrowiem fizycznym i psychicznym, a także zadbać o rozwój osobisty.

W publikacji omówiono korzyści płynące ze stosowania zasad jedzenia intuicyjnego w każdej grupie wiekowej. Jak się okazuje, zasady te z powodzeniem można wykorzystać także w leczeniu rozmaitych postaci zaburzeń odżywiania. Pozytywne efekty terapii metodą jedzenia intuicyjnego potwierdzają wieloletnie już badania, które omawiane są na różnego rodzaju konferencjach, a także szeroko dyskutowane wśród terapeutów żywieniowych i psychoterapeutów.

Teorię jedzenia intuicyjnego wykorzystuje się coraz częściej także jako przedmiot warsztatów, seminariów oraz wykładów akademickich. W książce oprócz fachowych porad Autorek, dyplomowanych dietetyczek oraz terapeutek żywienia, można znaleźć relacje, spostrzeżenia i opinie pacjentów, dla których rozpoczęcie terapii i wdrożenie zasad jedzenia intuicyjnego okazało się punktem zwrotnym w ich życiu. Zebrane w publikacji informacje i zasady na temat odżywiania z pewnością pomogą wielu osobom w podejmowaniu świadomych decyzji dotyczących diety i zdrowia.

Informacje dodatkowe o Jem intuicyjnie:

Wydawnictwo: Harmonia
Data wydania: 2013-02-28
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-7744-027-8

Kup książkę Jem intuicyjnie

Jem intuicyjnie - opinie o książce

Avatar użytkownika - justa21
justa21