o Przewodnik metodyczny zawiera gotowe scenariusze, które mogą być wykorzystane w całości bądź też stać się inspiracją dla własnych opracowań katechety.

o Zagadnienia poszczególnych rozdziałów:

- I. Poglądy filozoficzne mówiące o pochodzeniu człowieka i świata, poszukiwanie i odkrywanie szczęścia.

- II. Modlitwa jako środek komunikacji z Bogiem, eschatologia, bóstwo i człowieczeństwo Jezusa, miłosierdzie, Biblia jako księga objawiona.

- III. Kościół jako wspólnota, w której człowiek się realizuje i wzrasta w wierze, jako dzieło Ducha Świętego, który działa przez sakramenty.

- IV. Postaci i fakty historyczne, które dowodzą, że chrześcijanie nie są ludźmi idącymi za jakąś filozofią, ale na mocy namaszczenia Duchem Świętym są umiłowanymi dziećmi Boga.

- V. Odróżnianie dobra od zła, wartościowanie i postępowanie według norm chrześcijańskich; dobro wspólne i życie według norm obowiązujących w społeczeństwie.

- VI. Samoocena w świetle norm Dekalogu i nauczania Kościoła w zakresie przykazań odnoszących się do drugiego człowieka.

Informacje dodatkowe o Jestem chrześcijaninem. Świadczę o Bogu. Przewodnik metodyczny do religii dla kl. 1 i 2 szkoły branżowej II stopnia:

Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2023-09-25
Kategoria: Duchowość, religia

Kup książkę Jestem chrześcijaninem. Świadczę o Bogu. Przewodnik metodyczny do religii dla kl. 1 i 2 szkoły branżowej II stopnia

Bogusław Nosek0
Okładka ksiązki - Jestem chrześcijaninem. Świadczę o Bogu. Podręcznik do religii dla kl. 1 i 2 szkoły branżowej II stopnia

o Obejmuje 80 tematów zgrupowanych w sześciu rozdziałach. o Jednostki zawierają stałe elementy: teksty biblijne i katechizmowe, Pomyśl, Zapamiętaj, Posłuchaj...

Boże Narodzenie (tekturka)
Bogusław Nosek0
Okładka ksiązki - Boże Narodzenie (tekturka)

Oto historia narodzenia Pana Jezusa przedstawiona w pełnych ciepła ilustracjach i opowiedziana wierszem napisanym z myślą o najmłodszych dzieciach. Ta...