Kaczogród Carl Barks Moja snów dolina i inne historie z lat 1953-1954, tom 2

Carl Barks (1901-2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata - miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa.

Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców - za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego Gnata, a Will Eisner nazwał go ,,Andersenem komiksów".

Kaczogród Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujące do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

Informacje dodatkowe o Kaczogród Carl Barks Moja snów dolina i inne historie z lat 1953-1954, tom 2:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2018-11-28
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Carl Barks Andeby Tralla la og andre historier fra 1953-1954

Kup książkę Kaczogród Carl Barks Moja snów dolina i inne historie z lat 1953-1954, tom 2

Kaczogród Carl Barks Moja snów dolina i inne historie z lat 1953-1954, tom 2 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-11-24, Ocena: 5, Przeczytałem,

SKNERUS I ZAŁAMANIE NERWOWE

Pod koniec zeszłego roku na polskim rynku pojawiło się ekskluzywne, zbiorcze wydanie „Życia i czasów Sknerusa McKwacza” Dona Rosy, stając się (mimo sporych błędów edytorskich) jedną z najważniejszych publikacji tamtego okresu. Teraz, Egmont, jakby idąc za ciosem, powraca do tematu, reaktywując porzucony w roku 2009 (po zaledwie pięciu tomach) cykl „Kaczogród” i serwując nam w jego ramach kolekcję najważniejszych dzieł ojca Kaczek, Carla Barksa. I robi to w iście rewelacyjnym stylu, a miłośnicy dobrych komiksów mogą zacierać ręce, bo to absolutne musisz to mieć nie tylko dla fanów Disneya.

Najbogatszy Kaczor świata, Sknerus McKwacz, jego pechowy i fajtłapowaty siostrzeniec Donald i pozostali powracają w kolejnej części swoich przygód. Gdy Sknerus przeżywa załamanie nerwowe, nadchodzi pora odpoczynku. Dlatego wraz z siostrzeńcem i jego siostrzeńcami decyduje się odnaleźć legendarną dolinę w Himalajach, gdzie ludzie w ogóle nie uznają pieniędzy. Jak się domyślacie to zaledwie początek. Gdy Donald postanowi rozwiązać problem nękających go pszczół, można się spodziewać, że dojdzie do katastrofy. Bohaterowie trafią także do niezwykłej podwodnej krainy oraz na wyspę Menehuene. Nie obejdzie się też bez większego ryzyka: wyścigów samochodowych i jakże bolesnego dla uszu grania na wszelkiej maści instrumentach. A przecież zło i konkurencja nie śpią i czają się wszędzie…

Całość mojej recenzji na blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/11/kaczogrod-carl-barks-moja-snow-dolina-i.html

Obniżenie Milicko-Głogowskie. Miniprzewodnik
Praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Obniżenie Milicko-Głogowskie. Miniprzewodnik

Miniprzewodnik Wydawnictwa Bezdroża opisujący najważniejsze atrakcje turystyczne miasta bądź regionu. Poznasz historię miejsca, przeczytasz opisy atrakcji...

400 wood boxes. The Fine Art of Containment & Concealment
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - 400 wood boxes. The Fine Art of Containment & Concealment

Featuring 400 outstanding works that range from traditional to wildly contemporary, this superb gallery celebrates the art of the wooden box. The wonderfully...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;