Kaczogród Carl Barks Powrót do Klondike i inne historie z lat 1952-1953, tom 1

Carl Barks (1901-2000) jest powszechnie uważany za najwybitniejszego twórcę komiksów osadzonych w uniwersum Walta Disneya, a także za legendę całego komiksowego medium. To mistrz fabuły i komiksowej narracji. Wymyślił wiele postaci z Kaczogrodu, w tym Sknerusa McKwacza, Diodaka, Braci Be, Gogusia, Granita Forsanta i Johna Kwakerfellera, jak również liczne elementy tego świata - miasto Kaczogród czy skarbiec Sknerusa.

Do inspiracji twórczością Barksa z dumą przyznaje się wielu komiksowych twórców - za swój wzorzec uważa go na przykład Jeff Smith, autor kultowego Gnata, a Will Eisner nazwał go ,,Andersenem komiksów".

Kaczogród Carla Barksa to wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora, od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujące do historii i mitologii. Każdy tom zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych, w większości niewydanych dotychczas w naszym kraju, a także towarzyszące im teksty objaśniające.

Informacje dodatkowe o Kaczogród Carl Barks Powrót do Klondike i inne historie z lat 1952-1953, tom 1:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2018-11-28
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Carl Barks Andeby Tilbake til Klondike og andre historier fra 1952-1953

Kup książkę Kaczogród Carl Barks Powrót do Klondike i inne historie z lat 1952-1953, tom 1

Kaczogród Carl Barks Powrót do Klondike i inne historie z lat 1952-1953, tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2018-11-24, Ocena: 5, Przeczytałem,

SKNERUS, DONALD I CAŁA RESZTA

Chociaż Carl Barks nazywany jest najczęściej mianem Ojca Kaczek (oczywiście tych Disneya), tak naprawdę nie on je stworzył. On jednak wywarł na opowieść o nich największy wpływ, powołał do życia między innymi Sknerusa McKwacza i stał się inspiracją dla niezliczonych twórców, w tym Dona Rosy, który pod wpływem jego dzieł stworzył „Życie i czasy Sknerusa McKwacza”, monumentalną, słusznie nagrodzoną Eisnerem sagę, wynoszącą tego typu komiksy do rangi sztuki. Wszystko jednak zaczęło się od Barksa właśnie, a teraz polscy czytelnicy mają szansę poznać jego twórczość w najpełniejszej kolekcji jego prac, której pierwsze dwa tomy ukazały się właśnie na naszym rynku.

Sknerus McKwacz najbogatszy (i najbardziej skąpy) Kaczor świata. Któż go nie zna. Wzbogacił się m.in. na wydobywaniu złota, a teraz, kiedy zaczyna cierpieć na amnezję, powraca do Klondike – miejsca, gdzie podejmował się tego zadania i gdzie zostawiał wiele najważniejszych wspomnień swojego życia. Towarzyszy mu oczywiście jego rodzina: wiecznie pechowy siostrzeniec Kaczor Donald i jego rezolutni wychowankowie, Hyzio, Dyzio i Zyzio. A to zaledwie początek ich przygód. W kolejnych opowieściach w ręce Donalda trafi maszynka do wprowadzania w hipnozę, co postanawia wykorzystać na swój sposób, potem, zajmując się drobiem, sprowadzi na Kaczogród zalew piór i jajek, siostrzeńcy w trakcie Halloween spotkają czarownicę, a Sknerus będzie szukał nowych sposobów na zarabianie. A to zaledwie początek szalonych, zabawnych i pouczających przygód.

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/11/kaczogrod-carl-barks-powrot-do-klondike.html

Wielcy Malarze (#12). Cezanne
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Wielcy Malarze (#12). Cezanne

Wielcy malarze-  Od Caravaggio do Rembrandta , Van Gogha do Rafaela, Leonardo do Gauguina: najpiękniejsze rozdziały w historii sztuki, w serii trzydziestu...

Opowiadania z kluczem
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Opowiadania z kluczem

Każde opowiadanie w tym tomie ma swój zamek. A pęk kluczy jest... w waszych rękach i głowach! Trzeba tylko umiejętnie dopasować jedno do drugiego...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;