Kati kocia opiekunka

Poznajcie Kati - kocią opiekunkę.

Niektórzy bohaterowie mają peleryny...

Kati ma koty!

Kati bardzo chciałaby spędzić wakacje na obozie z przyjaciółkami, jednak niestety brak jej pieniędzy. Postanawia jakoś zdobyć fundusze. Bycie opiekunką kotów sąsiadki wydaje się wymarzonym zajęciem, ale zwierzaków jest 217, a do tego najwyraźniej coś knują. Tymczasem miastu zagraża nowa super­łotrzyca - Myszycielka. Kim jest i jakie są jej zamiary? I co ją łączy z sąsiadką Kati? Dziewczynka będzie mieć pełne ręce roboty. Czekają ją: ratowanie przyjaźni, okiełznywanie chmary krnąbrnych kotów oraz rozgryzienie największej tajemnicy w historii miasta.

Wciągający, pełen humoru komiks dla lubiących ekscytujące przygody i oczywiście koty!

Colleen AF Venable - dorastała w Walden w stanie Nowy Jork. Jest wielolet­nią miłośniczką i twórczynią komiksów oraz rolkarką. Zaprojektowała wiele nagradzanych powieści graficznych, jest autorką licznych picture booków oraz serii detektywistycznej dla dzieci ,,The Guinea Pig Pet Shop Private Eye". Znalazła się w finale nagrody National Book Award ze swoją debiutancką po­wieścią graficzną dla nastolatków ,,Kiss Number 8". Jedyna rzecz, którą kocha bardziej od komiksów, to ratowanie zwierzaków. Pracuje jako doradczyni adopcyjna w schronisku i marzy, by po­magać stworzeniom na całym świecie. Mieszka na Brooklynie w Nowym Jorku ze swoimi królikami, Tuckiem i Cher.

Stephanie Yue - dorastała w Atlancie, Pekinie i Hongkongu. Jest miłośniczką komiksów, adeptką sztuk walki (ma czarny pas w kung-fu) i podróżuje po świecie motocyklem. Ilustruje serię de­tektywistyczną dla dzieci ,,The Guinea Pig Pet Shop Private Eye" i liczne picture booki. Obecnie dzieli swój czas mię­dzy Hongkong, San Francisco, Lizbonę i Boston.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Kati kocia opiekunka:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2023-10-11
Tytuł oryginału: Katie The Catsitter

Kup książkę Kati kocia opiekunka

Kati kocia opiekunka - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-12-11, Ocena: 6, Przeczytałem,

Przed Wami pięknie zilustrowana książka, w której kryje się dobry humor, niespodzianki i mądre przesłanie. Zachęcam do lektury!! 🐈🐈⬛

Gdy Kati dowiaduje się, że jej rodzina nie będzie w stanie opłacić wymarzonego wyjazdu na obóz, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Pojawia się okazja na pracę zarobkową, jednak nie jest to łatwa sprawa, bo przed rezolutną nastolatką stoi zadanie zaopiekowania się 217 kotami! Każdy z nich to odrębny charakterek i w dodatku obdarzony niezwykłymi talentami. Znajdziecie tu malarza, krawca, eksperta od optyki, aktora i polityka, będzie się działo. Wspólnymi siłamy koty będą musiały stawić czoła niebezpieczeństwu, które niesie superłotrzyca o imieniu Myszycielka. Okazuje się, że miasto kryje ogromną tajemnicę, więc historia na pewno Was wciągnie. Jak Kati poradzi sobie z przeciwnościami? Czy uda się jej zebrać fundusze na wyjazd?

Komiks spodobał mi się od pierwszych stron, przypomina o mocy przyjaźni, dbaniu o innych i nie poddawaniu się, gdy los finansowo nam nie sprzyja, co dla dzieci jest według mnie bardzo ważne. Być może zostaną zmotywowane do stworzenia swojego biznesu. To lekka i przyjemna lektura z nutką tajemnicy, wartkiej akcji w niej nie zabraknie.

Na ostatniej stronie poznacie kilkanaście przykładów (z opcji aż 82) kociej mowy - słowa “miau” w innych językach.

Serdecznie polecam tę książkę.

Kati kocia opiekunka. (Nie) najlepsze przyjaciółki
Colleen AF Venable0
Okładka ksiązki - Kati  kocia opiekunka. (Nie) najlepsze przyjaciółki

Poznajcie Kati - kocią opiekunkę. Niektórzy bohaterowie mają peleryny... Kati ma koty! Superzłole, drama pomiędzy przyjaciółkami oraz ekipa kotów o nadzwyczajnych...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;