Każdej nocy słyszę twój oddech

Prześladowca jest blisko. Każdej nocy słyszy jego oddech.

Siedemnastoletnia Mila przeprowadza się wraz z matką do rodzinnej posiadłości w miasteczku Rowcroft. Niechętnej do zmiany środowiska dziewczynie jest trudno zaaklimatyzować się w nowym miejscu. Sytuacja zmienia się dopiero wtedy, gdy Mila przypadkowo zawiera znajomość z dwoma blisko związanymi ze sobą przyjaciółmi. Caleb i Noah różnią się jak ogień i woda. Ten pierwszy to pełen rezerwy, nieprzystępny chłopak, który nie jest w stanie pogodzić się z przeszłością. Ten drugi - gwiazda sportu i imprezowicz skrywający przed światem rodzinne problemy.

Obaj wnoszą do życia Mili coś zupełnie innego. Więź między nimi z każdym dniem staje się silniejsza i bardziej uzależniająca - do momentu, gdy z miejscowych mokradeł zostaje wyłowione ciało, a świat dziewczyny wali się w gruzy.

Kilka lat później okoliczności zmuszają Milę do powrotu do Rowcroft. Dziewczyna właśnie wyszła z więzienia. Został na nią nałożony sądowy areszt domowy i musi nosić urządzenie monitorujące. Ponowne zamieszkanie w domu matki wiąże się dla niej z nieoczekiwaną konfrontacją - okazuje się bowiem, że dobrze zna policjanta, który ma ją nadzorować... Mila nie może jednak ograniczyć z nim kontaktu, ponieważ zaczynają jej się przydarzać niepokojące incydenty: dostaje listy z pogróżkami, ktoś niszczy jej rzeczy i zakrada się nocą do domu. Próbując poznać tożsamość swojego prześladowcy, Mila będzie musiała zmierzyć się z prawdą o tragedii sprzed lat, która zaważyła na jej życiu.

Ta historia jest naprawdę SWEET. Sugerowany wiek: 16+

Informacje dodatkowe o Każdej nocy słyszę twój oddech:

Wydawnictwo: Illuminatio
Data wydania: 2024-05-08

Tagi: Romans współczesny

Kup książkę Każdej nocy słyszę twój oddech

Każdej nocy słyszę twój oddech - opinie o książce

Avatar użytkownika - burgundowezycie
burgundowezycie
Przeczytane:2024-05-16, Ocena: 4, Przeczytałam,

Bardzo pozytywnie zaskoczyła nowa powieść Natalii Brożek “Każdej nocy słyszę twój oddech”, w której zręcznie łączy elementy romansu z thrillerem 🫢🩷.

Autorka z łatwością przenosi nas do Rowcroft, malując obraz miejscowości, w której każdy krok wydaje się echem dawnych sekretów. Poznajemy w nim Mile, główną bohaterkę, dla której przeprowadza do Rowcroft staje się początkiem serii wydarzeń, które na zawsze zmienią jej życie. Przypadkowo poznaje tam Caleba i Noaha, którzy pomimo swojej odmienności, okazują się jej niezwykle bliscy. Ta nowa znajomość otwiera przed Milą nowy rozdział, który szybko komplikuje się, gdy miasteczko obiega wiadomość o znalezionym ciele. Po latach Mila powraca do Rowcraft z sądową opaską na nodze i ciężarem przeszłości…

Co wydarzyło się w Rowcraft przed laty? Czy Mili uda się na nowo poukładać swoje życie?

Mila, Caleb i Noah to postacie, pomiędzy którymi jest zarówno chemia, jak i tajemniczość. Ich relacje, pełne napięć i nieoczekiwanych zwrotów, są sercem tej historii. To, co wydaje się być prostą przyjaźnią, szybko przeradza się w coś znacznie głębszego i bardziej skomplikowanego.

Brożek, z niezwykłą umiejętnością, prowadzi nas przez zawiłe ścieżki ludzkich emocji, miłości, przyjaźni, a także mrocznych tajemnic, które kryją się w cieniu małego miasteczka Rowcroft. Dzięki dwóm liniom czasowym, teraźniejszości i przeszłości, stopniowo wczuwamy się w klimat oraz odkrywamy motywacje i uczucia bohaterów.

“Każdej nocy słyszę twój oddech” to książka, która zmusza do refleksji nad tym, jak przeszłość kształtuje naszą przyszłość oraz jak tajemnice i tragedie wpływają na nasze życie. To opowieść o poszukiwaniu prawdy, o sile, która pozwala stawić czoła demonom przeszłości i o miłości, która może być zarówno zbawieniem, jak i przekleństwem. Dla miłośników romansów z dreszczykiem, Natalia Brożek dostarcza historię, która nie pozwoli Wam zasnąć, a każdy szmer w nocy będzie wydawał się echem tajemnic Rowcroft 🤫.

Kategoria (wg @wydawnictwopapieroweserca): 🩷 sweet
Rekomendowany wiek: 16+

Dziękuję za zaufanie i egzemplarz do recenzji od @wydawnictwopapieroweserca, a Autorce za świetną lekturę (współpraca reklamowa) 🩷.

Avatar użytkownika - zaczytanaulcia
zaczytanaulcia
Przeczytane:2024-05-13, Ocena: 4, Przeczytałem,

"Obracam się do okna, aby ponownie spojrzeć na mokradła (...) Tej nocy czuję hipnotyzującą moc, która ciągnie mnie w ich stronę. W moim umyśle pojawiają się obrazy tego miejsca. Wystające z wody korzenie drzew, rzęsa osiadła na tafli wody."

???

Wybrzmiewająca całą gamą emocji, którym towarzyszy nieustanny strach i niepewność o jutro.
Łącząca gatunki literackie, które razem tworzą idealną całość.

"Każdej nocy słyszę twój oddech" to niezwykła powieść, meandrująca między przeszłością i teraźniejszością. Te dwa czasy przeplatają się ze sobą tworząc historię, od której nie sposób się oderwać.

Książki Natalii Brożek mnie intrygują, dlatego po każdą sięgam z ogromną ciekawością i na każdą czekam z ogromną niecierpliwością.

"Każdej nocy słyszę twój oddech" całkowicie mnie pochłonęła i sprawiła, że po plecach nie raz przebiegły ciarki. Historia Mili zdecydowanie jest tą, która potrafi zaskoczyć i wzbudzić wiele emocji.
Jej powrót po latach do rodzinnej miejscowości nie należy do najprzyjemniejszych. Wszak dziewczyna dopiero co wyszła z więzienia, a bransoleta założona na jej nodze nie wzbudza ufności wśród mieszkańców. Chociaż Mila nadzorowana jest przez znajomego policjanta to ma wrażenie, że nieustannie jest obserwowana. Jej przeczucia okazują się słuszne, gdyż niebawem otrzymuje listy z pogróżkami...

Mila jest przekonana, że to niezamknieta przeszłość daje o sobie znać.
Czy uda jej się z nią uporać?

"Każdej nocy słyszę twój oddech" to powieść nietuzinkowa. Od pierwszej strony wciąga w swój pokręcony, dość dynamiczny i pełen tajemnic świat, które po latach zaczynają ujrzejwać światło dzienne.

Autorka dozuje emocje, a motyw mokradeł i związanych z nich legend, jeszcze bardziej je potęguje.
Zaś wpleciony w tę powieść wątek romantyczny, jeszcze bardziej podsyca jej wydźwięk.

"Każdej nocy słyszę twój oddech" to niewątpliwie jedna z lepszych książek autorki. Ohhh totalnie mnie zaskoczyła, a momentami wręcz przeraziła.
Natalia Brożek utkała historię, w której udowodniła, że czasami trzeba odejść, by kogoś uszczęśliwić, mimo że tym samym skazuje się siebie na samotność. I to samotność, która zmusza do radykalnych czynów...

Serdecznie polecam ?

Wszystkie nasze granice
Natalia Brożek0
Okładka ksiązki - Wszystkie nasze granice

Czy jesteś gotowa na przekroczenie własnych granic? Rozpoczęcie nauki na Uniwersytecie Walta Whitmana w Bostonie to dla Gai idealna okazja, aby odciąć...

Spring Fever
Natalia Brożek0
Okładka ksiązki - Spring Fever

Czy tym razem wiosna okaże się czasem nadziei i nowych początków? Ida nie lubi wiosny, która kojarzy jej się tylko z trudnymi wydarzeniami z przeszłości...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;