Kazik zasypia sam

Kazik jest trochę taki jak Ty. Zwykle wesoło się uśmiecha, ale tego dnia miał spróbować zasnąć sam, a to wcale nie jest łatwe...

Kazik, jak każde inne dziecko, przeżywa swoje małe, codzienne przygody i doświadcza związanych z nimi uczuć. To, co dorosłemu wydaje się proste, dla dziecka może być bardzo skomplikowane i wyzwolić ogromne emocje. Rodzice chcą, żeby Kazik nauczył się samodzielnie zasypiać. Ale to bardzo trudne spróbować zasnąć, kiedy nikogo nie ma obok! Na szczęście rodzice znają sprytne sposoby na rozwiązanie tego problemu.

Książki o Kaziku mają właściwości terapeutyczne - chłopiec uczy się mierzyć z rzeczywistością, a razem z nim mali czytelnicy. Dodatkowo każda historyjka opatrzona jest komentarzem autorki, który tłumaczy, dlaczego dzieci reagują w określony sposób i jak my, dorośli, możemy pomóc im - i sobie - w kryzysowych sytuacjach.

Informacje dodatkowe o Kazik zasypia sam:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2024-02-28

Kup książkę Kazik zasypia sam

Kazik zasypia sam - opinie o książce

Dla nas było to pierwsze spotkanie z Kazikiem. W serii ukazały się już książeczki o podtytulach "Czuje złość", "Czuje smutek", które na pewno zakupimy! Tym razem autorka skupiła się na temacie, który dla nas dorosłych może wydawać się błahym, jednak jest niesamowicie istotnym dla małego człowieka, czyli zasypianiu samemu, bez mamy czy taty przy boku. Mój synek mimo swoich sześciu lat nadal ma trudności z zasypianiem samemu, a w tej książeczce znalazłam sprytne sposoby na rozwiązanie tego problemu i wiem, że na pewno nie raz wcielę je w życie. Mam nadzieję, że zadzałają na mojego Janka. W środku znaleźliśmy piękne, barwne, wyraźne ilustracje, które przyciągają uwagę dziecka i krótkie, lecz bardzo interesujące treści obrazujące jak wygląda dzień Kazika, pokazane zostało jak chłopiec uczy mierzyć się z rzeczywistością, z którą muszę zmagać się również mali czytelnicy. Książeczka wzbogacona jest kilkoma słowami od samej autorki, w których podpowiada, że zmiany powinniśmy planować małymi kroczkami, tłumaczy również o co powinniśmy zadbać żeby zasypianie malucha było komfortowe i nie kojarzyło się negatywnie. Jestem pewna, że ta książeczka nie jednego rodzica wywabi z opresji. Polecam!

Avatar użytkownika - kulturadladzieci
kulturadladzieci
Przeczytane:2024-03-31,

Znacie Kazika? 🤔 My doskonale i bardzo go lubimy. 🧡 Dlatego, kiedy zobaczyliśmy najnowszą część jego przygód: "Kazik zasypia sam" @mediarodzina.wydawnictwo byliśmy nie tylko ucieszeni, ale też odczuliśmy jakiś rodzaj ulgi. 👩 Dlaczego? Samodzielne zasypianie wciąż jest na naszej liście rodzicielskich wyzwań. Dzięki tej książce zobaczyliśmy... światełko w tunelu! 💪

Kazik bawi się w najlepsze, ze swoim przyjacielem Stasiem, w przedszkolu. 👦Udawanie strażaka to jedna z jego ulubionych zabaw. Kiedy po chłopca zjawia się mama jest nawet trochę zaskoczony, że czas w placówce tak szybko minął. Mama zabiera Kazika na lody i proponuje, żeby chłopiec dziś wieczorem sam zasnął w swoim łóżku. 🫣 Malec jest trochę zaskoczony i nie do końca podoba mu się ten pomysł, ale nowa pościel w dinozaury przekonuje chłopca. 👌 Czy się udaje? Jak się możecie domyślić, nie tak łatwo. Zajrzyjcie do książki, aby dowiedzieć się więcej. 📙

"Kazik zasypia sam" to książka autorstwa Aleksandry Belty-Iwacz, twórczyni platformy Mamologia, z ilustracjami Ewy Michalskiej. Jest ona opatrzona piękną dedykacją, która skradła moje serce. 🧡 Jak brzmi? "Każdemu dziecku, które spotkałam na swojej drodze w podziękowaniu za cenne lekcje". Czy muszę coś dodawać?

Twarda oprawa, duże ilustracje, prosta historia - to wszystko sprawia, że serię o Kaziku czyta się z przyjemnością. 📖 To jednak nie wszystko, bo przecież to, co najcenniejsze znajduje się w środku. Każda książka jest cenną lekcją dla rodziców, z praktycznymi wskazówkami, które często potrafią uratować trudną sytuację (jeśli też macie 2-latka na pokładzie, wiecie o czym mówię). 👍 W serii ukazały się także "Kazik czuje złość", "Kazik czuje smutek". Polecam wszystkie! 🫶

Czy Wasze dzieci już zasypiają same? Jeśli jeszcze nie lub przed Wami ta nowa zmiana w życiu malucha to zachęcam do poznania nowej części o Kaziku.

Dla chłopca samodzielne zasypianie jest bardzo trudnym wyzwaniem, ciężko mu zasnąć, gdy nie ma w pobliżu nikogo. Dzięki tej historii poznamy fantastyczne i mądre wskazówki, które stosują rodzice Kazika. Przygotowują chłopca poprzez rozmowę, kreują miłą atmosferę w pokoju synka, kupują nowy komplet pościeli, aby uczcić ten wyjątkowy moment zmian. W pokoju panuje spokojny nastrój, pali się mała lampka w kształcie chmurki, rodzice są na wyciągnięcie ręki, aby odpowiedzieć na pytania dziecka.
Świat wokoło zwalnia, a jednak...jeszcze jest czas na zabawy i wieczorne refleksje. Mama i tata są troskliwi i cierpliwi, mimo że zasypianie samemu od razu nie kończy się sukcesem. Mama czeka na wołanie Kazika i przychodzi, by dodać mu otuchy. Na koniec historii ma bardzo oryginalny sposób na zakończenie misji zasypiania owocnie, ale to już zostawiam do odkrycia Wam, czytelnikom. Szczerze zachęcam do przeczytania tej książki, a także do zajrzenia na blog autorki o nazwie @mamologia

Każdy nowy etap w życiu najmłodszych pełen jest emocji, które pozornie nie powinny stanowić problemu. Jednak dla dzieci odczuwanie złości, smutku czy samodzielne zasypianie to ogromne wyzwania, które wymagają wsparcia rodziców, ich ciepła i miłości. Codzienność to dla dziecka nowe wyzwanie i nawet drobnostka wzbudza w nim niesamowite emocje. Na pewno uzupełnię biblioteczkę o brakujące tytuły tego wartościowego cyklu.

Cenię tę książkę za bliskościowe podejście, pozytywne nastawienie, cierpliwość i dobro wobec małego człowieka. Grafika jest w pięknych stonowanych barwach i widać w niej obraz szczęśliwej rodziny, która darzy się troską.

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;