Kłopotliwe zachowania dzieci

Dzieci, będąc istotami niedojrzałymi, delikatnymi, naiwnymi, traktowane są jako obiekt troski, opieki, pomocy. Posiadają jednak również zupełnie inne cechy. Bywają napastliwe, wymagające, bezkompromisowe. Potrafią stawiać zdecydowany opór i wysokie wymagania, walczyć o wpływy i możliwość kontroli sytuacji. Takie kłopotliwe zachowania i żądania dzieci zmieniają rodzicielski trud w ważne wyzwania i zmagania, a wytrzymałość i cierpliwość opiekunów wystawiają na ciężką próbę.

Książka przybliża skomplikowany świat dziecka, wyjaśnia motywacje i przyczyny jego problematycznych zachowań oraz ich związek z tym, co robią i jak funkcjonują rodzice. Zależność ta jest istotna, ponieważ często problemy wychowawcze z dzieckiem są nieświadomie prowokowane przez rodziców.

Publikacja podpowiada także, jak pokonać trudności z karmieniem, treningiem czystości, sprzątaniem zabawek, a usypianie dziecka zamienić w sprawną procedurę ku radości maluchów i dorosłych. Zawiera też przykłady konkretnych odpowiedzi na trudne żądania dzieci wynikające z pragnienia posiadania zabawek, z nudy i frustracji, konfliktu z rodzeństwem i rówieśnikami.

Lektura książki pomoże również rodzicom dzieci starszych zaakceptować zachowania swojego nastolatka, którego bardzo kochają, ale nie lubią jego ostrych manifestacji swojego „ja”. Nade wszystko jednak umożliwi mamom i tatom poczuć się kompetentnymi i spełnionymi rodzicami.

Informacje dodatkowe o Kłopotliwe zachowania dzieci:

Wydawnictwo: RM
Data wydania: 2013-05-13
Kategoria: Poradniki
ISBN: ISBN 978-83-7243-902

Kup książkę Kłopotliwe zachowania dzieci

Kłopotliwe zachowania dzieci - opinie o książce

Avatar użytkownika - sylwia91zdw
sylwia91zdw
Przeczytane:2013-09-06, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Dla mnie - osoby, która nie ma jeszcze dziecka książka była bardzo ciekawa. Sądzę, że wiele spraw pokazała mi od zupełnie praktycznej strony, by ułatwić życie zarówno rodzicom jak i dzieciom. Wrócę kiedyś do tej pozycji, jak będę już miała potomstwo.
Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;