Kobiety i władza. Manifest

,,Nie da się łatwo wpasować kobiet w strukturę zaprogramowaną jako męska - trzeba tę strukturę zmienić".

Przekornie dowcipna, najbardziej znana brytyjska filolożka klasyczna Mary Beard analizuje motywy genderowe i pokazuje, jak historia traktuje silne kobiety. Począwszy od starożytności i uderzających wersów Odysei po memy internetowe z Trumpem i Hillary Clinton - autorka bada kulturowe podwaliny mizoginii, kwestię głosu kobiet w sferze publicznej, nasze kulturowe postawy wobec relacji łączących kobiety z władzą. Na podstawie własnych doświadczeń z seksizmem i agresją wiążącą się z płcią, z którymi spotkała się w Internecie, pyta: jeśli akceptuje się niedopuszczanie kobiet do struktur władzy, to czy tej władzy nie trzeba zdefiniować na nowo?

Pogromczyni trolli. - ,,New Yorker"

Gdyby starożytni Rzymianie mieli Mary Beard po swojej stronie, ich imperium trwałoby do dziś. - ,,Daily Mail"

Z finezją skłania do zastanowienia się nad naszym światem, nad odpowiedziami, jakich udzielamy na pytanie o to, co czyni nas ludźmi. - ,,Sydney Morning Herald"

Emanująca nieokiełznaną energią, z ożywczo lekceważącym podejściem do konwenansów". - ,,Financial Times"

Informacje dodatkowe o Kobiety i władza. Manifest:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2018-09-25
Kategoria: Socjologia, filozofia
Tytuł oryginału: Women & Power. A Manifesto

Kup książkę Kobiety i władza. Manifest

Kobiety i władza. Manifest - opinie o książce

Dwunastu cesarzy. Przedstawienia władzy od starożytności do czasów nowożytnych
Mary Beard0
Okładka ksiązki - Dwunastu cesarzy. Przedstawienia władzy od starożytności do czasów nowożytnych

Fascynująca opowieść autorki bestsellera SPQR: Historia starożytnego Rzymu o tym, jak wizerunki rzymskich autokratów od przeszło dwóch tysięcy lat wpływają...

Religie Rzymu
Mary Beard0
Okładka ksiązki - Religie Rzymu

Książka prezentuje całkowicie odmienne od dotychczasowych spojrzenie na przeszło tysiącletnią historię życia religijnego Rzymu: od założenia Miasta, przez...

Draka na Antypodach
Katarzyna Ryrych ;