Krok po kroku. Święta

Tom 3 cyklu Krok po kroku

"Krok po kroku" to seria dla najmłodszych czytelników. Proste teksty oraz kolorowe, przyciągające wzrok ilustracje pomagają maluszkowi zrozumieć to, co go spotyka w codziennym życiu, ułatwiają mu zdobywanie nowych umiejętności i pozwalają lepiej poznać otaczający go świat.  To doskonałe połączenie nauki z zabawą oraz  idealna lektura do wspólnego czytania.

Ignaś i Lena to rodzeństwo.  Każdego dnia dowiadują się czegoś nowego, zdobywają nowe umiejętności, podejmują wyzwania i uczą się radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Dołącz do nich, aby krok po kroku poznawać otaczający cię świat.

Nadchodzą święta Bożego Narodzenia. Lena i Ignaś bardzo się z tego cieszą. Pieką pierniczki, przygotowują wyjątkowe prezenty, robią choinkowe ozdoby. Czy spadnie śnieg? Czy odwiedzi ich Święty Mikołaj?

Informacje dodatkowe o Krok po kroku. Święta:

Wydawnictwo: Wilga
Data wydania: 2022-11-23
Kategoria wiekowa: 3-5 lat

Kup książkę Krok po kroku. Święta

Krok po kroku. Święta - opinie o książce

Książki o świętach mają w sobie magię, możemy w nich zobaczyć, jak spędzają ten czas nasi ulubieni bohaterowie i potem wziąć z nich przykład i zabrać się za podobne aktywności, bo jak już naoglądamy się tych pięknych obrazków, to potem aż nas skręca, żeby tak samo udekorować dom lub poczuć ten wspaniały zapach pierniczków.
Seria krok po kroku właśnie wzbogaciła się o kolejny tytuł, w którym to Lena i Ignaś obchodzą święta, całość to trzy urocze opowiadania, które spodobają się zarówno dzieciom, jak i dorosłym.
Pierwsze z nich to historia o tym, jak wszyscy wyruszyli na świąteczne zakupy, dzieci miały pilnować się rodziców, ale Ignaś zobaczył swoją koleżankę i przez przypadek zgubił się w tłumie, a odnalazł go sam Święty Mikołaj.
W drugim opowiadaniu bohaterowie wraz z przyjaciółmi pieką ciasteczka, jest przy tym dużo zabawy, szczególnie wtedy, kiedy okazuje się, że nie ma foremek takich, jakie by chcieli i sami zaczynają tworzyć własne kształty nożykiem.
Ostatnie opowiadanie to Wigilia, Lena i Ignaś pokazują, jak sprzątają dom i jak pomagają rodzicom, a potem jak spędzają święta i jakim sposobem znajdują prezenty pod choinką.
Opowiadania na pewno umilą nam grudniowy czas, są krótkie, więc idealne również dla młodszych dzieci i też bardzo ciekawe, można je przeczytać na raz lub codziennie po jednym, żeby powoli przygotowywać się do tego pięknego okresu. Okładka przyciąga wzrok, jest twarda, a jednocześnie mięciutka, uwielbiam takie, grafika w środku jest bardzo kolorowa i przyjazna oku, tak naprawdę więcej czasu spędziliśmy na opowiadaniu o tym, co widzimy niż na czytaniu.
Jest to świąteczna książka, która bardzo nam się spodobała i przeczytaliśmy ją dość szybko i na pewno przed samymi świętami na pewno do niej wrócimy.

Językowe wygibasy. Wierszyki dla dzieci
Paszkiewicz Anna0
Okładka ksiązki - Językowe wygibasy. Wierszyki dla dzieci

„Językowe wygibasy. Wierszyki dla dzieci” to zbiór zabawnych łamańców językowych. Trenując poprawną wymowę, będziesz się świetnie...