Krzewiedźma. Szkoła dla młodych czarownic

Daj się oczarować... ,,Jak zostać czarownicą" to seria stworzona dla wielbicieli Harry'ego Pottera!

Minęło siedem lat, odkąd Cassie Morgan po raz ostatni widziała matkę. W okropnej szkole z internatem przy zdrowych zmysłach trzymają ją tylko ma­rzenia o ucieczce oraz zakazane książki: z opowieściami o magicznym ludzie faerów. Czyżby historie, które Cassie brała dotąd za baśnie, mówiły prawdę? Dziewczynka przekona się o tym na własnej skórze, gdy postanowi odnaleźć zaginioną mamę i wyruszy w nieznane. Dzięki pomocy gadającego kota Montekiego dotrze do krewnej, o istnieniu której nie miała pojęcia - i to nie byle jakiej krewnej, gdyż ciotka Miranda należy do szacownego rodu czarow­nic: potężnych i tajemniczych strażniczek bezpieczeństwa ludzi!

Brzmi dobrze? A to dopiero początek przygody! Cassie już niebawem odkryje, że wiedźmą nie można się urodzić... ale można nią zostać.

Skye McKenna przyszła na świat w osadzie górniczej w Australii. Dorastała w atmosferze szacunku dla zwierząt i całej dzikiej przyro­dy. W poszukiwaniu przygód wyruszyła do Wielkiej Brytanii i pokochała tamtejsze krajo­brazy. Obecnie mieszka w Szkocji... i jeśli wła­śnie nie czyta ani nie pisze, to najpewniej szuka pomysłów do swoich powieści pośród wzgórz i lasów.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Krzewiedźma. Szkoła dla młodych czarownic:

Krzewiedźma. Szkoła dla młodych czarownic - opinie o książce

Avatar użytkownika - Justyna_M
Justyna_M
Przeczytane:2023-11-09, Ocena: 6, Przeczytałem,

Czy lubicie motyw magii w literaturze dziecięcej? Może ktoś z Was chciał zostać kiedyś czarownicą? Według autorki “Wiedźmą się nie rodzisz, wiedźmą się stajesz” 🧙

Cassandra Morgan uczy się w szkole z internatem. Niestety w Domu Fowella niektórzy sprawiają jej smutek, jest prześladowana przez dziewczynkę ze szkoły. Stara się więc schodzić wszystkim z drogi i ucieka w książkowy świat krainy Faerii. Tam wszystko możliwe jest, dzięki magii. Okazuje się, że to miejsce jest bliżej niż mogłoby się wydawać.

Feralnego dnia Cassie otrzymuje informację, że jej mama odeszła, jednak dziewczynka w to nie wierzy, sama chce się przekonać, czy to prawda i rusza na poszukiwania, w szkole i tak nie jest mile widziana. Jej misja nie jest taka prosta, ale pomaga jej magiczny kot i wybieramy się z nią na miotle do magicznej krainy.

Poznajemy Krzewiedźmę, która jest ciotką Cassie i dzięki niej wiedzę znajom ą wielu czarownicom. Zaklęcia i mikstury są dziewczynce coraz lepiej, a co najważniejsze odkrywa swoje pochodzenie.

Ta niesamowita historia bardzo mnie wciągnęła i nie mogłam się oderwać. Poczułam się jak nastolatka w czasie czytania tej historii. Książka pozwala oderwać się od rzeczywistości i zabierze Was w niezapomnianą i fascynującą podróż. Przyrzymy się, jak bohaterka szuka nie tylko mamy, ale i samej siebie, zauważa swoje pasje i talenty.

Serdecznie polecam.

Siemowit Zagubiony