Krzewiedźma. Szkoła dla młodych czarownic

Czy lubicie motyw magii w literaturze dziecięcej? Może ktoś z Was chciał zostać kiedyś czarownicą? Według autorki “Wiedźmą się nie rodzisz, wiedźmą się stajesz” 🧙

Cassandra Morgan uczy się w szkole z internatem. Niestety w Domu Fowella niektórzy sprawiają jej smutek, jest prześladowana przez dziewczynkę ze szkoły. Stara się więc schodzić wszystkim z drogi i ucieka w książkowy świat krainy Faerii. Tam wszystko możliwe jest, dzięki magii. Okazuje się, że to miejsce jest bliżej niż mogłoby się wydawać.

Feralnego dnia Cassie otrzymuje informację, że jej mama odeszła, jednak dziewczynka w to nie wierzy, sama chce się przekonać, czy to prawda i rusza na poszukiwania, w szkole i tak nie jest mile widziana. Jej misja nie jest taka prosta, ale pomaga jej magiczny kot i wybieramy się z nią na miotle do magicznej krainy.

Poznajemy Krzewiedźmę, która jest ciotką Cassie i dzięki niej wiedzę znajom ą wielu czarownicom. Zaklęcia i mikstury są dziewczynce coraz lepiej, a co najważniejsze odkrywa swoje pochodzenie.

Ta niesamowita historia bardzo mnie wciągnęła i nie mogłam się oderwać. Poczułam się jak nastolatka w czasie czytania tej historii. Książka pozwala oderwać się od rzeczywistości i zabierze Was w niezapomnianą i fascynującą podróż. Przyrzymy się, jak bohaterka szuka nie tylko mamy, ale i samej siebie, zauważa swoje pasje i talenty.

Serdecznie polecam.

Informacje dodatkowe o Krzewiedźma. Szkoła dla młodych czarownic: