Lolek

Najnowsza książka dla dzieci Adama Wajraka "Lolek" to poruszająca opowieść o pewnym psie.

Lolek jest kudłatym stworzeniem o wielkim sercu i trudnej przeszłości, który ma tylko jedno marzenie: znaleźć swoich ludzi. Ale trafić na tych właściwych wcale nie jest łatwo. Szczególnie zimą w okolicach Puszczy Białowieskiej.

Do napisania książki zainspirował Adama Wajraka psiak, który pewnego śnieżnego dnia pojawił się w życiu dziennikarza  i jego żony Nurii.  Dziś mieszka z nimi w Teremiskach, w Puszczy Białowieskiej.

Autorem ilustracji do "Lolka" jest znany z bestsellerowej "Rutki" Mariusz Andryszczyk.

Każdy pies marzy aby być z jakimś człowiekiem, a wielu ludzi marzy o tym by spotkać psa. Czasami wystarczy przypadek żeby się spotkać, a czasami trzeba się trochę rozejrzeć . Dlatego tę książeczkę dedykuję wszystkim pieskom, które jeszcze nie odnalazły swojego człowieka i  wszystkim ludziom którzy nie odnaleźli jeszcze swojego psa. A tym którzy się już odnaleźli życzę szczęścia.

Adam Wajrak

Lolek - opinie o książce

Avatar użytkownika - Domi__T
Domi__T
Przeczytane:2017-07-05, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Smutna, przejmująca i wzruszająca historia psiaka, który na początku trafił na bardzo złych ludzi. Na szczęście z happy endem. Narracja jest z punktu widzenia właśnie tego psa - Lolka. Inspiracją dla autora był pies, który pojawił  się w jego domu.

Mocno przeciętna.

Tylko w naszej, polskiej literaturze znajdzie się mnóstwo innych, lepszych historii o zwierzętach, w tym fabularyzowanych.

Sam Wajrak lepiej pisał o psach w swojej książce o wilkach, albo w 'Kunie za kaloryferem'.

Ilustracje raz całkiem całkiem, to znowu takie sobie...

Słowem - nic wybitnego. Ot tak, do poczytania, na raz.

Osobiście wolałabym coś lepszego przeczytać, więc trochę jednak czas zmarnowałam.

(to jest typ swego rodzaju powieści propagandowej, która ma promować pro-zwierzęce zachowania - z jednej strony fajna sprawa, z drugiej - przydałoby się jednak mieć jakiś porządny zamysł na historię... w koncu o 'Lessie, wróć' też od biedy można tak powiedzieć [że propaganda] ale ileż ona ma więcej treści!)

Avatar użytkownika - KarenKa
KarenKa
Przeczytane:2018-03-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Laura_S
Laura_S
Przeczytane:2017-08-20, Ocena: 5, Przeczytałam, przeczytane w 2017,
Avatar użytkownika - Noelka
Noelka
Przeczytane:2017-05-14, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam, Przeczytane, 52 książki 2017,
Zwierzaki Wajraka
Adam Wajrak0
Okładka ksiązki - Zwierzaki Wajraka

Dzięki tej książce już nigdy nie pomylicie gawrona z wroną, przestaniecie też bać się nietoperzy, które rzekomo wplątują się we włosy (tak, tak, to bujdy...

Detektyw Wróbel i złamane pióro
Adam Wajrak0
Okładka ksiązki - Detektyw Wróbel i złamane pióro

Tomasz Samojlik i Adam Wajrak przedstawiają: Kryminalne zagadki wielkiego miasta (w wersji ornitologicznej, rzecz jasna) Nowy komiks najfajniejszego...