Lubię litery! Książka do nauki alfabetu. Aktywne czytanie

Opis produktu

Anna Jankowska – „mama” Aktywnego Czytania, największej marki społecznościowej dla rodziców zainteresowanych książką dla dzieci – przygotowała własną propozycję do nauki alfabetu.

To książka prosta, rewelacyjnie zilustrowana, ze wskazówkami dla rodziców.

Litery są dla dziecka kolejnym pomysłem na zabawę. My (dorośli) wiemy, że przydadzą się w przyszłości.

Poznanie liter nie zawsze wiąże się od razu z nauką czytania, do tego trzeba gotowości, która przychodzi z czasem. Ich znajomość jednak niewątpliwie pomoże wielu dzieciom przejść płynnie do etapu nauki czytania. A gdy ten moment nadejdzie, litery będą czymś znanym, nie trzeba więc startować od zera. To wielkie wsparcie w kolejnych latach edukacji.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Informacje dodatkowe o Lubię litery! Książka do nauki alfabetu. Aktywne czytanie:

Wydawnictwo: Papilon
Data wydania: 2024-03-13
Kategoria wiekowa: 3-5 lat

Kup książkę Lubię litery! Książka do nauki alfabetu. Aktywne czytanie

Lubię litery! Książka do nauki alfabetu. Aktywne czytanie - opinie o książce

Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2024-03-16, Ocena: 6, Przeczytałam,

Naprawdę to bardzo mądra książka dla dzieci, które uczą się liter, a także tych, które poznają początkowe zasady pisowni. Tak naprawdę nie ma określonego wieku do nauki pierwszych liter, gdyż to zawsze jest sprawa indywidualna. Jednak jeśli już zdecydujemy, że chcemy nauczyć powiedzmy naszego czterolatka pierwszych liter, to ważne, by pokazać mu różnicę jaka jest w znakach A i Ą, C i Ć, E i Ę, L i Ł, N i Ń, O i Ó, S i Ś, Z, Ż, Ź oraz litery dwuczłonowe. Najbardziej spodobała mi się informacja pod ilustracjami, że na wybrane litery nigdy nie utworzymy słowa, a jedynie możemy odnaleźć je wewnątrz słowa. To pierwsza taka książka w której tą informację dostrzegłam. Dziecko jakby od razu dowiaduje się, że są pewne zasady i je zapamiętuje. Nie zwrócenie od razu im na to uwagi rodzi setki tysięcy pytań w późniejszej fazie dzieciństwa. Wiem, bo sama to przerabiałam. Dziecko pytało się mnie dlaczego na każdą literkę można odnaleźć słowo, a kiedy poznało je wszystkie, to okazywało się, że jednak nie można. Czuło się oszukane i jego ciekawość świata nieco upadła. Zdało sobie bowiem sprawę, że jednak ktoś tu wcześniej kłamał. W następstwie dochodzi do trudnej rozmowy, a później już nic nie idzie tak jak powinno. Dlatego tak bardzo doceniam tą książkę. Na każdej jej lewej stronie znajdziemy literkę, a po prawej rysunek, który ją ukazuje oraz rzecz, która na nią się zaczyna. Są wyróżnione czerwonym kolorem, więc od razu rzucają się w oczy. Z racji tej, że obrazki są duże, można również zwrócić uwagę na bardzo żywe kolory oraz naturę, która została ukazana. Oglądając rysunki zauważamy, że cokolwiek nie zostało ukazane, czy to zwierz, czy postacie, to każde z nich jest uśmiechnięte i radosne. Bije z niej takie dobro, które nastraja naszego malucha pozytywnie. Z niej możemy nie tylko się uczyć, ale i bawić proponując mu do wskazania wymienioną przez nas rzecz, by zobaczyć, czy potrafi ją znaleźć. Zawsze też może pierwszy raz ją zobaczyć. Wydana w sztywnej oprawie ze sztywnymi stronami, by najmłodszy mógł ją oglądać samodzielnie. Najlepsza dla dzieci powyżej trzeciego roku życia:-)

Madera i Porto Santo [Pascal 360°]
Anna Jankowska0
Okładka ksiązki - Madera i Porto Santo [Pascal 360°]

Mimo że mieszkam na Maderze już od kilkunastu lat, wyspa nie przestaje mnie zaskakiwać. Codziennie odkrywam ją na nowo. Góry, lewady, przyroda, zawsze...

GRAN CANARIA (Pascal 360)
Anna Jankowska0
Okładka ksiązki - GRAN CANARIA (Pascal 360)

Często się słyszy, ze Gran Canaria to kraina wiecznej wiosny, i nie jest to wyłącznie chwyt marketingowy, bo faktycznie panuje tu wyjątkowo łagodny klimat...