Marek Edelman. Zycie do końca

Trzecie wydanie głośnej biografii Marka Edelmana przygotowane na 10. rocznicę śmierci bohatera. Biografia Marka Edelmana ukazała się w 2008 roku i okazała się wielkim sukcesem! Przetłumaczono ją na trzy języki obce (w tym hebrajski), a film, który autorzy zrealizowali na jej podstawie, objechał wiele festiwali na całym świecie.19 kwietnia 2013 roku, w dniu 70. rocznicy powstania w getcie warszawskim ukazało się drugie wydanie książki - poprawione i poszerzone o ekskluzywne materiały ( o ok. 200 stron). Wydanie to zawiera: sensacyjne, nieznane materiały podziemnej prasy Bundu z getta,

o relacje z okupacji,

o obszerny, nowy wybór mało znanych fotografii,

o porażające zeznania ocalałych z zagłady i reportaże z getta,

o nieznaną, rozrachunkową rozmowę bojowców ŻOB Kazika Ratajzera i Marka Edelmana,

o opis ostatniego okresu życia Edelmana i dzieje jego spuścizny.

Informacje dodatkowe o Marek Edelman. Zycie do końca:

Wydawnictwo: Agora
Data wydania: 2019-09-25
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Tagi: biografie

Kup książkę Marek Edelman. Zycie do końca

Marek Edelman. Zycie do końca - opinie o książce

"Co trzeba zrobić gdy w życiu jest ciężko? Nie zwracać na to uwagi. Iść dalej. Jeżeli wiesz co jest dobre, a co złe, to po prostu idziesz swoją drogą."

Wspaniała biografia niezwykłego człowieka. Człowieka wielkej odwagi, jednego z przywódców powstania w gettcie warszawskim, bohatera, świetnego lekarza.

Marek Edelman - "Bohater, który robił wszystko, by nikt go nie nazwał bohaterem. "

Ta książka to prawdziwa lekcja historii. Dużo można się nauczyć. Wiele sobie uświadomić.

Tą pozycję trzeba przeczytać. Serdecznie polecam.

Dziękuję @agora_wydawnictwo za udostępnienie egzemplarza.