Maroko pod prąd

Wypożyczone rozklekotane samochody bez nawigacji ani nawet narzędzi niezbędnych do wymiany koła, kręte górskie drogi, osypujące się kamienie, wioski odizolowane od reszty kraju. Nieplanowane przystanki, noclegi w przypadkowych miejscach, z których chce się czmychnąć, zanim jeszcze zmruży się oko, ucieczka przed plantatorami konopi indyjskich. Ciągłe gubienie się i odnajdowanie właściwych ścieżek…
Zaglądanie przez uchylone drzwi do zwykłych mieszkań, ciemnych warsztatów, obserwowanie tłumów ludzi na ulicach i targowiskach, udział w demonstracjach, uczestniczenie w lokalnych świętach, wizyty u miejscowych znachorów, wizyty u wróżek.
Wszystko to, by chłonąć atmosferę prawdziwego Maroka, poszukiwać autentyczności miejsc zagubionych w czasie i przestrzeni, żyjących własnych rytmem ludzi, ich niezwykłych rytuałów i codziennych zachowań tak zadziwiających człowieka Zachodu.
Odważ się zostać z bohaterami książki w Maroku wystarczająco długo, by móc zobaczyć to, co nie jest dostępne każdemu turyście trafiającemu do tego magicznego kraju pachnącego kurkumą i imbirem.

Informacje dodatkowe o Maroko pod prąd:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2017-06-19
Kategoria: Podróżnicze
ISBN: 978-83-947915-0-6

Kup książkę Maroko pod prąd

Maroko pod prąd - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2017-12-09, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,

Niecodzienna podróż po Maroko. Pani Edyta i Pan Artur pokazują nam różne oblicza tego kraju, mniej i bardziej znane zakątki. Wzbogacają naszą wiedzę na temat obyczajowości, życia codziennego, pracy i form wypoczynku Marokańczyków. Dzielą się swoimi przgodami i przeżyciami, które jak przyznaje sam Autor (Pan Autor) zostały odpowiednio dobrane.